Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2018, 18:34   #31
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,988
Domyślnie Odp: Nie odpala

Cytat:
Napisał bart1500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli ta pompa do wymiany?
Pompa (zamiennik) nie jest droga, ale sporo jest różnych, często ekstremalny chłam. Trzeba kupować w dobrych miejscach, a nie najtańszą.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wymienia sią ją łatwo, pół godziny roboty najwyżej. Ale od spodu. Potrzebny kanał lub podnośnik.

Ja bym jeszcze sprawdził (upewnił się), czy to nie przewód się zatkał. Najprościej jest dmuchnąć w niego lekko sprężonym powietrzem, to wypchnie się paprochy i ponownie sprawdzić, czy pompa podaje. Oczywiście trzeba dmuchnąć w ten drugi - idący do zbiornika...

__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-04-2018 o 18:39
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2018, 18:46   #32
bart1500
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-04-2018
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1997
Postów: 63
Domyślnie Odp: Nie odpala

A w pompę też spróbować dmuchać?

Bump: A sposób na kroplówkę? Żeby dojechać 8km do warsztatu?
bart1500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2018, 18:58   #33
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,988
Domyślnie Odp: Nie odpala

Cytat:
Napisał bart1500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A w pompę też spróbować dmuchać?
To nic nie da raczej...
Cytat:
Napisał bart1500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A sposób na kroplówkę? Żeby dojechać 8km do warsztatu?
Można. Ale pamiętaj, że działa wtedy nadal powrót do zbiornika, więc zasil pompę wtryskową z większego baniaka, np. 5 litrów. Bo paliwa będzie szybko ubywać w dodatkowym baniaku, a przybywać w baku samochodu. Baniak zawieś wyżej na lekko uchylonym oknie pasażera na haczyku, rurkę pod maskę i jedź...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2018, 19:41   #34
bart1500
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-04-2018
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1997
Postów: 63
Domyślnie Odp: Nie odpala

No i nic nie dalo. Do zbiornika leci powietrze, bo słychać bulgotanie. Za chwilę zamówię tę z allegro.

Mam pytanie, co do montażu. Kanału nie mam. Podnośnika też nie. Ale rurki odczepiałem od dołu. Mogę podnieść trochę na lewarku i wtedy próbować? Już jest ciemno. Nawet się nie przyglądałem. Jest tam jakaś kostka z elektryką? Nic nie widziałem. Na jakie śruby to trzyma? Wychodzi bez oporów?
bart1500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2018, 20:21   #35
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,988
Domyślnie Odp: Nie odpala

Cytat:
Napisał bart1500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i nic nie dalo. Do zbiornika leci powietrze, bo słychać bulgotanie
Coś skopałeś, podłączyłeś chyba powrót. Pompa wtryskowa ma także wewnątrz własną pompkę łopatkową, jeżeli jest zapowietrzona, to pompuje powietrze.
Cytat:
Napisał bart1500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie, co do montażu. Kanału nie mam. Podnośnika też nie. Ale rurki odczepiałem od dołu. Mogę podnieść trochę na lewarku i wtedy próbować? Już jest ciemno. Nawet się nie przyglądałem. Jest tam jakaś kostka z elektryką? Nic nie widziałem. Na jakie śruby to trzyma? Wychodzi bez oporów?
Da się zrobić leżąc na ziemi.
Trzeba odłączyć przewody paliwowe, elektryki tam nie ma żadnej. Odkręca się dwie nakrętki 10 mm nakręcone na szpilki i pompa wychodzi z otworu bez problemu. W podstawie pompy jest rowek w którym musi być włożony oring, jest zawsze w komplecie z pompą. Jedyna rzecz na jaką trzeba zwrócić większą uwagę, to ta osłonka termiczna z aluminium, przykręcona jedną ze śrub, jest delikatna, trzeba uważać, aby jej nie skatować i nie zniszczyć. Tam zaraz za nią idzie rura wydechowa. Osłonka jest bardzo ważna.

Pompę trzeba przykręcić z wyczuciem, bo podstawa to jest odlew ze znalu, który jest kruchy, może pęknąć. Nie za mocno.

Ale po tych twoich kombinacjach, ja mam poniekąd trochę obaw, czy to na pewno ta pompka padła, a czy nie jest np. zapchany przewód lub sitko smoka ssącego w zbiorniku.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2018, 20:26   #36
bart1500
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-04-2018
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1997
Postów: 63
Domyślnie Odp: Nie odpala

Ale ja nie grzebałem w pompie. Położyłem się pod samochód i dmuchałem w ten wężyk co jest jak sie lezy pod samochodem po lewej stronie. W pompie paliwa, nie przy podstawie filtra

Bump: Nie w ten co zaznaczyłeś, tylko w ten drugi

Bump: Jutro się położę jeszcze raz. I sprawdze. Bo mi sie już w glowie dzis miesza

Ostatnio edytowane przez bart1500 ; 02-04-2018 o 20:30
bart1500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2018, 21:07   #37
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,988
Domyślnie Odp: Nie odpala

Cytat:
Napisał bart1500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale ja nie grzebałem w pompie. Położyłem się pod samochód i dmuchałem w ten wężyk co jest jak sie lezy pod samochodem po lewej stronie. W pompie paliwa, nie przy podstawie filtra

Bump: Nie w ten co zaznaczyłeś, tylko w ten drugi
Rozumiem, że sprawdzałeś, czy wężyk idący ze zbiornika do pompy podającej nie jest zapchany. I jak dmuchałeś w niego to w zbiorniku bulgotało. Czy tak?
Jeżeli tak, to wszystko wskazuje na to, że zasilanie pompy podającej ze zbiornika jest ok, drożne, i że to pompa podająca padła.

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Przy wymianie pompki, trzeba zdemontować osłonę pod silnikiem - jeżeli jest. A to wymaga wysokiego podniesienia przodu auta, inaczej jej nie wyciągniesz spod samochodu. Leżenie pod autem podniesionym na lewarku to nie jest najlepszy pomysł - zrób sobie ukośny najazd "pod górkę" z grubych mocnych desek, najedź na niego przodem i będziesz mógł bezpiecznie pracować pod autem.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 02-04-2018 o 21:21
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2018, 21:24   #38
bart1500
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-04-2018
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1997
Postów: 63
Domyślnie Odp: Nie odpala

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, że sprawdzałeś, czy wężyk idący ze zbiornika do pompy podającej nie jest zapchany. I jak dmuchałeś w niego to w zbiorniku bulgotało. Czy tak?
Dokładnie tak. Wtedy bulgotalo. Wtedy założyłem wężyk na pompe, zdjąłem drugi, kreciłem i ani kropla nie wyleciala z pompy.
Wtedy juz nie zalewałem filtra ani nie odpowietrzałem układu. Interesowało mnie tylko to, czy coś wyleci. Czyli dobrze zrobiłem?
bart1500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2018, 21:53   #39
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,988
Domyślnie Odp: Nie odpala

Cytat:
Napisał bart1500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli dobrze zrobiłem?
Raczej tak. Zakładam, że wężyka nie pomyliłeś zakładając na pompę. Ten króciec przy podstawie na większej średnicy to wylot, ten na małej średnicy pokrywy pompy to ssanie ze zbiornika.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2018, 08:22   #40
bart1500
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-04-2018
Model: Transit
Silnik: 2.5d
Rocznik: 1997
Postów: 63
Domyślnie Odp: Nie odpala

Nie no. Teraz żeby nie pomylić, to jeden założyłem, a drugi ściągnąłem.
Gdzie się wpiać z tą kroplówką?
bart1500 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.