Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2016, 10:03   #4351
reconx2
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 26-02-2016
Skąd: Śląsk
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

U mnie była podobna sytuacja. Moim zdaniem nie ma to nic wspólnego ze zmianą w/w części. Skoro po wpisaniu PINu jest ok to błąd zmieniarki może być powodowany po prostu jej zacięciem. Spróbuj nacisnąć na zmieniarce szary klawisz do wysuwu podajnika z plytkami i zobacz czy wyskoczy. Jesli nie to mechanizm się zaciął. Jeśli tak jest po wciśnięciu przycisku do wysuwu podajnika z CD puknij zmieniarkę od dołu - nie za mocno nie za lekko - musisz wyczuć. U mnie od razu po przywaleniu wyjechał podajnik i po ułożeniu płytek jeszcze raz ani razu więcej się nie zaciął.

reconx2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2016, 21:39   #4352
Ekhangel
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-12-2015
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

U mnie z kolei padł moduł komunikacyjny typu A, czyli "kopyto" (cradle), jak niektórzy to gdzieś tam określali. Słuchawka na ekranie była, i któregoś pięknego poranka się zmyła. Trochę mnie szlag trafił, bo specjalnie polowałem na kompatybilną z tym szajsem Nokię - i podziałało raptem tydzień. W dniu zniknięcia słuchawki wystąpił jeszcze objaw polegający na zniekształceniu wyświetlanego na ekranie obrazu. Trudno to nawet opisać; wszystkie kolory wyblakły, pojawił się jakby "śnieg" (taki sygnałowy), i widać było tylko kontury przycisków. Po resecie radio wróciło do normy, poza tym, że nie wykrywało już w ogóle modułu telefonu.

Ten sam objaw zaobserwowałem zresztą już kiedyś, po odebraniu wozu od mechanika. Myślałem nawet wtedy, że mechanik rozwalił mi radio - na szczęście po wpisaniu PINu wszystko było w porządku.

Jedyne, co obecnie działa jak wcześniej, to ładowanie komórki w adapterze. Próbowałem włączyć z powrotem BT:VCM w ustawieniach, ale nic to nie dało, podobnie jak przywrócenie ustawień fabrycznych. W pewnym momencie nie mogłem nawet w ogóle wejść do menu serwisowego - przytrzymywanie przycisku menu po prostu niczym nie skutkowało.

W któryś nudny dzień będę próbował odłączać akumulator - chwilowo przez mrozy mi się nie chce w to bawić.

****o to Denso, nie radio! Ale przyznam, że pisanie SMS-a przez ekran pokładowy, czerpiąc z dobrodziejstw technologii roku 2003, czy kiedy ten ekranik tam wyszedł, było ciekawym doświadczeniem. Przez krótką chwilę czułem się jak Hans, w dniu odbioru swojego lśniącego wagena z niemieckiego salonu, z którego pochodzi moja kolubryna.
Ekhangel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 13:14   #4353
m_kajut
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

czy ktoś wie co oznacza zaznaczona prze zemnie ikona, mam w denso BT tylko nie mogę się połączyć z telefonem mam także zastaw do położenia telefonu firmy bury do którego jest podłączony dodatkowy mikrofon, zastanawiam się czy ten zestaw nie jest podłączony do denso i przez to nie mogę połączyć sie swoim telefonem przez BT
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20160228_155708.jpg (77.9 KB, 70 wyświetleń)
m_kajut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 13:24   #4354
Ekhangel
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-12-2015
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

To nie jest ikonka od Bluetootha, tylko od podstawki ładująco-komunikacyjnej (cradle). Nie wiem czy twój Bury był zamontowany przez Forda fabrycznie, ale jeśli tak, to właśnie od niego pochodzi ta ikonka.

Wklep sobie tutaj VIN: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - będziesz wiedział, czy rzeczywiście masz moduł Bluetooth.
Ekhangel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 19:24   #4355
93karol
ford::advanced
 
Avatar 93karol
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-01-2009
Skąd: RTA/RST
Model: .
Silnik: 2.4
Rocznik: .
Postów: 278
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Witam,
mam Takie Pytanie
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Otóż
W radio-nawigacji nie działają 2 zaznaczone przyciski, są tak jakby wciśnięte;/
Da się to naprawić jakoś?
oraz Do czego służy ten z Lewej?? Bo prawy to "poprzedni utwór/Wstecz" tak?

Pozdrawiam
93karol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 20:21   #4356
Ekhangel
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-12-2015
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Tak, prawy to "poprzedni utwór". A ten drugi to załączanie TA radia, jeśli się nie mylę.
Ekhangel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 22:58   #4357
93karol
ford::advanced
 
Avatar 93karol
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-01-2009
Skąd: RTA/RST
Model: .
Silnik: 2.4
Rocznik: .
Postów: 278
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Cytat:
Napisał Ekhangel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ten drugi to załączanie TA radia, jeśli się nie mylę.
a co to dokładnie jest?

Da sie te Przyciski jakos naprawic??
93karol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 23:04   #4358
Ekhangel
ford::beginner
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 21-12-2015
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 47
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Czy da się naprawić to nie wiem. TA to informacje o ruchu drogowym nadawane przez radio. W Polsce chyba mało popularna rzecz.
Ekhangel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2016, 23:35   #4359
93karol
ford::advanced
 
Avatar 93karol
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-01-2009
Skąd: RTA/RST
Model: .
Silnik: 2.4
Rocznik: .
Postów: 278
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

Aha czyli nie istotneGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powidzcie mi czy to radio mozna wyposazyc w jakies nawi dla pl? No i najlepiej spolszczyc obsluge?
93karol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-03-2016, 19:51   #4360
RafiRypin
ford::advanced
 
Avatar RafiRypin
 
Zarejestrowany: 21-03-2013
Skąd: Rypin
Model: Mondeo Mk4 ghia
Silnik: 1,8 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 260
Domyślnie Odp: NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć

pl menu mozna zrobic ale dosc kosztowna sprawa
RafiRypin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
denso , focus , ford , map , nawigacja , radio , s-max , tmc



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.