Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-12-2021, 12:59   #261
dawidekkoks
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 18-10-2021
Model: C-Max`
Silnik: 1.0
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Aktualizacja SYNC1.1 do wersji 5.11

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aktualizacja trwa ok. pół godziny, ale należy ją uruchomić z menu. Może nie wystartować automatycznie.
Właśnie tak robiłem ale jedyne co wyskakuje to komunikat o tym, że zaczęto instalacje, po 5 minutach znika(nie wyskakuje komunikat ani o udanej ani nieudanej instalacji) i nic się nie dzieje nawet jak auto jest odpalone przez godzinę.

dawidekkoks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2021, 18:40   #262
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Witam
Jak duży pendrive i jak sformatowany?

Sprawdź na innym pendrive - to najczęstsza przyczyna

Najlepiej mały / starszy - np. 8GB

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2021, 19:39   #263
Pshemack
ford::average
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 17-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: Focus kombi
Silnik: 1.6 tdci duratorq
Rocznik: 11.2012
Postów: 149
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

No i pliki wrzucone bezpośrednio do głównego katalogu pendrive'a.
Pshemack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 14:31   #264
zbigi
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Focus C-Max / Mondeo Mk5
Silnik: 1798 /2.0 TDCi
Rocznik: 2005 / 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Niestety jestem zmuszony odgrzać ten temat, liczę na wyrozumiałość i konstruktywną poradę.

Mam wielki problem z aktualizacją sync1.1 do software w wersji 5.11. Mam taki Sync w swoim, niedawno kupionym mondeo i chciałbym, abym mógł wydawać polecenia w języku polskim, ponieważ operowanie angielskim jest w moim przypadku słabo skuteczne, a język polski bardzo ułatwiłby mi komunikację z Synciem przy wybieraniu kontaktów (angielskojęzyczny Sync naprawdę nie rozumie polskich nazwisk czy imion).
Walczę już z tym dwa dni. Pobierałem aktualizację ze strony Forda i z różnych innych źródeł. Wszystkie one są bardzo podobne kilka z nich to wersje identyczne z wersją oficjalną.

Niestety w każdym przypadku po pierwszym etapie instalacji, po tym jak usłyszę komunikat głosowy, że instalacja potrwa około 20 minut, to po jakiejś minucie wyświetla się komunikat "Instalacja nieudana" (lub "Installation failed" - zależnie od wersji językowej, w której odbywa się instalacja).

Używałem pendrive'a 2 GB i próbowałem też z innym, o pojemności 8GB. Ten drugi w ogóle chyba nie jest akceptowany, bo zawsze dostawałem przy próbie jego użycia zaraz na początku aktualizacji komunikat głosowy że nie znaleziono plików aktualizacji.

Znalazłem w Internecie wątek na angielskim forum forda [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] informacje o tym jak inni pokonali trudności, ale sposoby tam podane u mnie się nie sprawdziły.

Może jest jakiś sposób wgrania oprogramowania do modułu Sync 1.1 nie korzystając z instalacji z pendrive'a?

Nr VIN mojego samochodu to WF0FXXWPCFFC72293.
Nry identyfikacyjne Sync-:
CCPU: EE209aZ5.8.14206_sp0.0_Product
ESN: 7TCP0321
FPN: E1BT-13D544-AG
VMCU: Vector_VMCU-04.00.08

Próbowałem pytać w innych miejscach w Internecie, ale prawie zawsze dostaję taką samą odpowiedź: żeby zmienić sobie system na Sync3. Ja jednak uważam, że mnie w mojej sytuacji nie stać na tak duży wydatek jaki wiąże się ze zmianą na Sync3 (na Sync2 - też nie). Zaktualizowany Sync1.1 do wersji 5.11 rozwiązałby mi problem.

Czy ktoś mógłby mi jakoś pomóc?

Z góry dziękuję.

Ostatnio edytowane przez zbigi ; 24-10-2022 o 14:31 Powód: poprawka literówek
zbigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 14:47   #265
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,486
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Cytat:
Napisał zbigi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WF0FXXWPCFFC72293
Cytat:
APIM Moduł SYNC [APIM]
Nr części zespołu EM5T-14D212-ED
Nr części oprogramowania E1BT-14D205-AE
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 15:46   #266
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Cytat:
Napisał zbigi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....Używałem pendrive'a 2 GB i próbowałem też z innym, o pojemności 8GB. Ten drugi w ogóle chyba nie jest akceptowany, bo zawsze dostawałem przy próbie jego użycia zaraz na początku aktualizacji komunikat głosowy że nie znaleziono plików aktualizacji.
...
Czy ktoś mógłby mi jakoś pomóc?
...
Po pierwsze to pendrive 8GB nie jest żadnym problemem.
Jedyny wymóg, to by był sformatowany w systemie plików FAT32.
Sam używam do aktualizacji pendrive 32GB - przygotowanego kilka lat temu i użytego kilkadziesiąt razy. Zwykle bez żadnych problemów.

W amerykańskich autach (Fusion) bywa, że aktualizacja nie startuje z powodu niewłaściwej wersji wyświetlacza. Natomiast nie spotkałem jeszcze takiego problemu w aucie EU.

Trudno jest coś więcej sensownego powiedzieć (jak nie siedzi się w tym aucie...), oprócz tego, że dla wersji APIM EM5T-14D212-ED nie powinno być problemu z aktualizacją.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 18:59   #267
zbigi
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Focus C-Max / Mondeo Mk5
Silnik: 1798 /2.0 TDCi
Rocznik: 2005 / 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po pierwsze to pendrive 8GB nie jest żadnym problemem.
Jedyny wymóg, to by był sformatowany w systemie plików FAT32.....
W amerykańskich autach (Fusion) bywa, że aktualizacja nie startuje z powodu niewłaściwej wersji wyświetlacza.

Trudno jest coś więcej sensownego powiedzieć (jak nie siedzi się w tym aucie...),
Dzięki za odzew.

Niestety, ale u mnie problem z pendrive'm 8GB naprawdę był. Oczywiście sformatowany jest on w systemie plików FAT32.

Samochód jest polski, kupiony w Polsce przez moją firmę (odkupiłem go po kilku latach) od oficjalnego dealera Multexim.

Co do siedzenia w aucie: nie można siedząc w aucie nic więcej zauważyć niż to, co opisałem.

Spróbuję jeszcze wersję podlinkowaną z chomiku. Może to będzie wersja z jakąś minimalną różnicą w stosunku do tych, których używałem, chociaż zawartość pakietu i wielkości plików są takie same jak w tych, które ja używałem.

Dzięki za dotychczasowe wsparcie.

P.S.
Sformatowałem na nowo pendrive 8GB i - o dziwo - zapisany plikami z linku podanego tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] (czyli stąd: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])) po wetknięciu do gniazda w samochodzie tym razem ruszył! Niestety instalacja po raz kolejny się nie udała, dokładnie jak poprzednio zatrzymała się po pierwszym restarcie Synca i komunikacie o tym, że instalacja potrwa około 20 minut itd..

Ostatnio edytowane przez zbigi ; 24-10-2022 o 20:04 Powód: uzupełnienie
zbigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 19:49   #268
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Cytat:
Napisał zbigi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Co do siedzenia w aucie: nie można siedząc w aucie nic więcej zauważyć niż to, co opisałem...
Kolega jest "wyjątkowo pewny swego"...
Innych takich kolegów spotkałem już dziesiątki...
Zwykle nagle okazywało się, że jednak można coś więcej dostrzec siedząc w aucie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Powodzenia w tej nierównej walce!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 22:40   #269
zbigi
ford::average
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 26-03-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Ford Focus C-Max / Mondeo Mk5
Silnik: 1798 /2.0 TDCi
Rocznik: 2005 / 2015
Postów: 57
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega jest "wyjątkowo pewny swego"...
...
Zwykle nagle okazywało się, że jednak można coś więcej dostrzec siedząc w aucie...:
Nie chciałem, żeby to tak było zrozumiane. Sorry za tę niezręczność.
Chodziło mi o to, że nie czekałem bezmyślnie. Starałem się obserwować ekran i słuchać komunikatów w czasie tej instalacji (tak naprawdę był tylko jeden komunikat) i mam wrażenie, że niczego nie przegapiłem, bo komunikat "Installation failed" lub "Instalacja nieudana" pojawiał się stosunkowo szybko.
Czy jest coś na co powinienem jeszcze zwrócić uwagę?
Na pewno coś źle robię, skoro innym instalacja się udawała, a mnie nie.

Ostatnio edytowane przez zbigi ; 24-10-2022 o 22:42
zbigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2022, 00:13   #270
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: SYNC 1 update co gdzie i jak ?

Cytat:
Napisał zbigi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Na pewno coś źle robię, skoro innym instalacja się udawała, a mnie nie.
Sync1.1 (tak jak i Sync2...) to "dzieło" Microsoftu... Nie da się więc wykluczyć, że urządzenie jest uszkodzone. Ostatnio dość często zdarza mi się diagnozować uszkodzone Sync1.1 a także Sync2.
Jednak tego nie da się zrobić w zdalnie, oparciu o "cudze opowieści".
Tego typu diagnozy stawia się w oparciu o własne działania oparte o stosowne doświadczenie i wiedzę.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.