Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2023, 21:34   #101
Koqs
ford::beginner
 
Avatar Koqs
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 163km PS
Rocznik: 2012
Postów: 37
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Cytat:
Napisał raflib Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja po wymianie tego w swoim aucie uruchomilem wypalanie statyczne - blad niespelnione warunki czy jakos tak

wyzerowalem wartosci DPFa (forscan pokazal soot i load 0%), 10-15 km normalnej jazdy i DFP sie zaczal wypalac (EGT pokazywalo jakies 550-580 stopni) - wypalil sie normalnie. od tamtej pory zero problemow
pytanie, bardzo kopci czy śmierdzi podczas tej procedury?
Zastanawiam się czy zrobić to na podwórku czy gdzieś zjechać w ustronne miejsce. I czy baterii starczy w laptopie bo czytałem, że nawet 50 min może trwać a bateria w lapku juz słaba ...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Koqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2023, 21:39   #102
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,485
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Nie kopci, ale grzeje bardzo, aż asfalt topi.
Zarezerwuj sobie godzinę na ten proces.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 06:36   #103
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,994
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Z daleka od trawy i tak dalej, bo może się zajarać. A propos tego, że nie zaczął się wypalać w trasie, jak dobrze pamiętam, to przy takim procentowym zapełnieniu procedura sama z siebie nie ruszy, musisz zrobić wypalanie statyczne.
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 08:23   #104
raflib
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 24-05-2012
Skąd: Warszawa
Model: mondeo mk4/mk5
Silnik: 2.0 DW10C 195KM/2.0 DW10F 180KM
Rocznik: 2014/2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

jak napisałem, u mnie wypalanie statyczne nie udało się bez wyzerowania tych wartości, dopiero jak wyzerowałem je to w czasie jazdy zaczął wypalać - statycznego drugi raz nie uruchamiałem.

spróbuj wyzerować je i przejechać się kawałek z podłączonym forscanem, zobaczysz jak rośnie soot i load - albo znowu wywali błąd wypalania albo wypali normalnie; statyczne zawsze możesz później uruchomić
raflib jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 09:28   #105
Koqs
ford::beginner
 
Avatar Koqs
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 163km PS
Rocznik: 2012
Postów: 37
Domyślnie

Za późno wlasnie ruszyła . Dopalacz raczej działa bo 3,5l spalanie i mega gorące spaliny.
Co do resetu to przy resecie dpf było napisane, że później nie można robić statycznego wypalenia bo grozi poważna awarią czy jakoś tak...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Więc , tak , regeneracja statyczna zakończona , ale z komunikatem, jak poniżej. Myślę, że nie ma co sie tym przejmować a komunikat może być spowodowany tym , że wywaliło chack na samym poczatku procedury a wczesniej przed wypaleniem nie udało sie skasować błędu z informacją ,że nie było odpowiednich warunków do wypalenia dpf, błąd tylko widoczny przez forscan nie komunikowany na desce.
Parametry load i soot wyglądają teraz bardzo ok i wszystko udało się wykasować.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

dziękuje wszystkim za pomoc, mam nadzieję, że zapchany dpf to była tylko i wyłącznie wina niedroznego dopalacza ( zaworu par paliwa )
Zrobię później przejażdżkę i zobaczymy co sie będzie działo ...

Jeszcze ostatnie pytanie , PID , DP_DPF, kPa , wcześniej na wolnych obrotach miałem 1.0 i wzrastalo przy dodawaniu gazu, teraz patrzę , że było 0.0 na wolnych obrotach.
Tak ma być?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 07-07-2023 o 10:51
Koqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 09:50   #106
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Obserwuj ale po wypaleniu może tak być, w miarę zapełnienia będzie wzrastać.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 09:50   #107
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Jeśli dpf drożny to ciśnienie różnicowe jest również niewielkie, jak dodasz gazu na postoju to powinno się minimalnie dźwigać na odczytach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 09:55   #108
Koqs
ford::beginner
 
Avatar Koqs
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 163km PS
Rocznik: 2012
Postów: 37
Domyślnie

Cytat:
Napisał mrk26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obserwuj ale po wypaleniu może tak być, w miarę zapełnienia będzie wzrastać.
Wiem, dzięki.Przy ok 80% powinien sam zacząć wypalać z tego co czytałem.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli dpf drożny to ciśnienie różnicowe jest również niewielkie, jak dodasz gazu na postoju to powinno się minimalnie dźwigać na odczytach.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak było przed wypaleniem i teraz też rośnie przy dodaniu gazu. Jak teraz jest 0.0 na wolnych obrotach to by oznaczało, że jest jest lepiej ...

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 07-07-2023 o 10:49
Koqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2023, 11:59   #109
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,994
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Jest ok, jeździć obserwować, ale powinien żyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kln1920 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-07-2023, 15:06   #110
Koqs
ford::beginner
 
Avatar Koqs
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 163km PS
Rocznik: 2012
Postów: 37
Domyślnie Odp: Ciągły tryb wypalania DPF. DPF_SOOT_LD: 300%

Przejechanie ok 100km , trochę obwodnicą trochę w mieście i póki co jest ok. Błąd nie wyskakuję a do wypalenie jeszcze trochę brakuje, zobaczymy.
Niepokoju mnie jeszcze jedna kwestia, mianowicie, na wolnych obrotach,i tak do 2k podczas jazdy w środku przenoszą się większe wibrację, drżą szyby i ogólnie da się odczuć jakby silnik inaczej pracował ( na zewnątrz słychać, że chodzi tak jak trzeba) Było już tak przy przypchanym DPF i myślałem, że to jest to, ale jak widać nie koniecznie.
Zwróciłem uwagę na spalanie na wolnych zawsze było 0.4-0.5l/h od czasu przypchania 0.6-0.7l/h aczkolwiek kultura pracy na zewnątrz ok a w środku te wibracje...
Jakieś pomysły? może muszę jakieś ostatnio zapamiętane parametry wykasować , przypomnę, że jakiś czas jedziłem z niedokręconą przepustnicą pewnie mogło to być powodem zapchania dopalacza i DPF... Dodam, że PS więc nie dwumas.

Ok , żeby nie zaśmiecać wątku- poczytałem zacznę od poduszek pod silnikiem
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez Koqs ; 10-07-2023 o 16:33
Koqs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , filtr cząstek stałych , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.