Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2011, 17:06   #2161
olomokry
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-01-2010
Skąd: Łódź
Model: Galaxy
Silnik: 1.9.TDI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Stefano wiele twoich rad się przydało, piecyk działa , pozostała mi jeszcze pompka elektryczna w podszybiu. proszę wstaw aktualny link lub opis wymiany szczotek.

olomokry jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2011, 19:55   #2162
ewdar
ford::advanced
 
Avatar ewdar
 
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Gryfino
Model: Ford Galaxy Ghia
Silnik: 1,9 TDI AHU
Rocznik: 1998
Postów: 207
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam tutaj jest opisane co i jak.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ewdar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 18:48   #2163
panczo38
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: warta
Model: Galaxy MK2
Silnik: 1,9 TDi 115kM AUY
Rocznik: 2002
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

witam mam problem, jak co roku z D5WZ w tamtym sezonie świeca ,sitko, przerwany [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], wymiana szczotek w pompce na podszybiu (nadal działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) udało i się z tym uporać samemu, teraz mam większy problem, brak błędów mam vaga i diaguna komunikacja ok , robi test dmuchawy i pompy (programem) wszystko działa, a piecyk się nie uruchamia zero reakcji.
nie zwierałem czujnika na podszybiu będzie chwilka dokopie się do niego co jeszcze sprawdzić chciałbym jak będzie wolny czas wykorzystać go do maksimum mam go mało.
__________________
porady serwisowe

Ostatnio edytowane przez panczo38 ; 28-01-2014 o 09:37
panczo38 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 19:48   #2164
romek33
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: ZAMBROW
Model: FORD GALAXY MK2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 19
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam dzisiaj zamontowałem w piecyku nową świece i hula jak trzeba ,ta grzeje że płyn przez chwile się zagotował .Obieg płynu jest tak myśle bo jedna rurka jest cieplejsza druga chłodniejsza. I się zastanawiam czy to normalne ,a może pompka na podszybiu szwankuje ( można ją jakoś sprawdzić)
romek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 20:42   #2165
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

No tak to bywa, że pogrzany płyn jest cieplejszy, a schłodznony - chłodniejszy. Płyn normalnie nie powinien się zagotować, bo dogrzewacz powinien się wyłączyć z błędem przegrzania. Jeśli idzie o pompkę to - namacalnie po uruchomieniu silnika dotykasz ją ręką i czuć wyraźnie jej pracę. Potem po zgaszeniu silnika dodatkowo słychać ją jak pracuje. Inny sposób to amperomierzem sprawdzić pobór prądu. A jak ją wymontujesz to sprawdzisz też czy pompuje. Pozatym na temat pompki masz wyżej link.
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2011, 21:24   #2166
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

W modelach SGA z piecem D5WZ, pompka płynu załącza sie po 2 minutach po przekreceniu stacyjki na zapłon lub odpaleniu silnika, a wyłącza sie z opóźnieniem około 3 min. po wyłączeniu z zaplonu lub po zgaszeniu silnika.
Np. bez odpalania silnika, po przekręcenie kluczyka na zaplon i jego natychmiastowym wyłączeniu, już powinno być słychac pompkę te wspomniane 3 minuty.

W SGA z piecykiem Hydronik II D5ZF nie ma przekaźnika czasowego ze zwłoką, jest zwykły nr 109 i tam pompka płynu jest włączana natychamiast po zaplonie i wyłączana po wyjeciu kluczyka.
Pozdrowienia.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 15:33   #2167
vr6
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-12-2011
Model: galaxy
Silnik: 2.8 vr6
Rocznik: 1996
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

witam mam pytanie na gurze obok zegazka to jest ten podgrzewacz?takie trzy linie faliste jak to działa?
vr6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2011, 16:10   #2168
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
witam mam pytanie na gurze obok zegazka to jest ten podgrzewacz?takie trzy linie faliste jak to działa?
No nie przesadzasz troszkę. Wciśnij i obserwuj, masz opis ok 217 stron na ten temat lub dr. GOOGLE prawdę powie.I jeszcze jedno pisownie możesz poprawićGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2011, 17:25   #2169
szaranek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2011
Skąd: W-wa
Model: VW Sharan
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

W SGA z piecykiem Hydronik II D5ZF nie ma przekaźnika czasowego ze zwłoką, jest zwykły nr 109 i tam pompka płynu jest włączana natychamiast po zaplonie i wyłączana po wyjeciu kluczyka.
Pozdrowienia.[/QUOTE]

Witam,
to jest właśnie rzecz która mnie zastanawia - Hydronic II D5ZF i pompka na podszybiu - jak to jest? Czy pracuje ona zawsze kiedy silnik pracuje, nawet latem, czy tylko wtedy kiedy temperatury są poniżej +5?
szaranek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2011, 21:25   #2170
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Pompka na podszybiu pracuje zawsze, i zimą i latem. Jej podstawowe zadanie nie ma nic wspólnego z dogrzewaczem, jest ona bowiem też w autach bez dogrzewaczy. Z tego co doczytałem na różnych forach ma za zadanie schłodzenie głównie głowicy silnika. Pojawiła się ona na stałe w sharanach po 2000 roku, gdzie rozpoczęto montować silniki z pompowtryskiwaczami, chyba za mocno wysilone.
Choć mogę się mylić, jest to wiedza wyłącznie z netu.
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.