Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-12-2012, 19:18   #2661
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Jesli masz D5WZ na luzie, to upakujemy w ten kosz, chociaż jest trochę dłuzszy od D3 i jest też 5 kW jak ThermoTop i tak samo grzeje, to narka. Pompkę trzeba podkrecić lub zmienic, bo moze nie odpalać lub będzie kiepsko grzał.
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez Stefano ; 25-12-2012 o 19:22
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 11:05   #2662
GVST
ford::amateur
 
Imię: WOJTEK
Zarejestrowany: 26-12-2012
Skąd: CHĘCINY
Model: TRANSIT
Silnik: 2,4 DIESEL
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mam transita 2.4 z webasto i nie wiem jak je uruchomić ma ktoś takiego może ?
GVST jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 12:28   #2663
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał GVST Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam transita 2.4 z webasto i nie wiem jak je uruchomić ma ktoś takiego może ?
jeśli chcesz sam je uruchomić to przejdź do pierwszej strony tego wątku i przeczytaj z 100 wpisów.. a potem pytaj.
Kilkakrotnie wszystko już wbyło poruszane na temat dogrzewaczy w różnych auta, w tym T4.
a jak nie umiesz sam to oddaj do zakład gdzie robią webasto - np. serwisy dla zestawów TIR.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 16:18   #2664
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Instrukcja strona nr 8, masz tam mozliwość programowania czasów w kazdy dzień tygodnia!

.
oki to ja poprosze tą instrukcję od Ciebie,u mnie na str 8 jest jak ustawic datę i czas w sterowniku i jaki ma być czas działania w trybie natychniastowym
__________________
były: Golf III 1,9 TD; Carisma 1,9 TD; Mondeo 2,0 TDDI, Galaxy MK2 1,9 TDI, jest Galaxy MK3 1,8 TDCi
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 20:59   #2665
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Strona 8.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zeg, EasyS..JPG (43.1 KB, 89 wyświetleń)
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 08:05   #2666
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Strona 8.
oki
ale tak jak pisałem to jest ustawienie godziny i dnia tygodnia STEROWNIKA nie programu który o wskazanej godzinie się uruchomi,
to zadziała przez 30 min(stąd oznaczenie L 30) ale po jego RĘCZNYM uruchomieniu
__________________
były: Golf III 1,9 TD; Carisma 1,9 TD; Mondeo 2,0 TDDI, Galaxy MK2 1,9 TDI, jest Galaxy MK3 1,8 TDCi
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 10:07   #2667
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

a tu oficjalna odpowiedź producenta

Dzień dobry. Można ustawić 3 czasy do zaprogramowania. Jest to ograniczone ze względów bezpieczeństwa. Np. PN, WT, Śr. Następnie należy ponownie ustawić kolejne trzy dni. Programuje się to na zegarze funkcją oznaczoną literką P. W razie pytań służę pomocą, pozdrawiam

Eberspaecher Sp. z o.o.
Dział Techniczno-Handlowy
Hydronic
ul. Okrężna 17 Wysogotowo k/Poznania
62-081 Przeźmierowo
POLSKA
__________________
były: Golf III 1,9 TD; Carisma 1,9 TD; Mondeo 2,0 TDDI, Galaxy MK2 1,9 TDI, jest Galaxy MK3 1,8 TDCi
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 18:24   #2668
bary75
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Lębork
Model: Fort Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 112
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Koledzy, prawie "naprawiłem" moje webasto. Okazało się, że był przerwany kabelek zasilający webasto - zaraz przy samej kostce - jak się okazuje przerwany ten sam kabelek i w tym samym miejscu jak u kolegi na niemieckim forum : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A tak to wyglądało u mnie:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Webasto odpaliło na "biało" - dymiło, że aż miło. Niestety po chwili zauważyłem, że przestało dymić - zrobiłem skan VAG-iem i pokazał się błąd:

01409 - Repeated Flame-Out
35-00 - -

Czy możecie mi podpowiedzieć co to jest. Po skasowaniu webasto pracuje dalej, ale musze za każdym razem kasować ten błąd.

Dodam tylko, że świeca grzeje - sprawdzałem - była czerwona. Sitka nie sprawdzałem, bo nie wiedziałem dokładnie jak się je wyciąga.
Zauważyłem również, że jak tak dymi ostro na biało, to z miejsca, gdzie łączy się webasto z wydechem, kapie chyba ropa - przynajmniej taki ma to "coś" zapach.

P.S.
Tylko nie krzyczcie, że to już było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez bary75 ; 27-12-2012 o 20:51
bary75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 19:38   #2669
maijkel
ford::advanced
 
Avatar maijkel
 
Imię: marek
Zarejestrowany: 05-07-2010
Skąd: rybnik
Model: FOCUS C-MAX GHIA
Silnik: 2.0 duratec He 145 kucy
Rocznik: 2004
Postów: 265
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał bary75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koledzy, prawie "naprawiłem" moje webasto. Okazało się, że był przerwany kabelek zasilający webasto - zaraz przy samej kostce. Webasto odpaliło na "biało" - dymiło, że aż miło. Niestety po chwili zauważyłem, że przestało dymić - zrobiłem skan VAG-iem i pokazał się błąd:

01409 - Repeated Flame-Out
35-00 - -

Czy możecie mi podpowiedzieć co to jest. Po skasowaniu webasto pracuje dalej, ale musze za każdym razem kasować ten błąd.

Dodam tylko, że świeca grzeje - sprawdzałem - była czerwona. Sitka nie sprawdzałem, bo nie wiedziałem dokładnie jak się je wyciąga.
Zauważyłem również, że jak tak dymi ostro na biało, to z miejsca, gdzie łączy się webasto z wydechem, kapie chyba ropa - przynajmniej taki ma to "coś" zapach.

P.S.
Tylko nie krzyczcie, że to już było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Ja wymieniłem sitko i problem ustał.
maijkel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2012, 19:57   #2670
bary75
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-05-2009
Skąd: Lębork
Model: Fort Transit Connect
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 112
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał maijkel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wymieniłem sitko i problem ustał.
Możesz mi kolego podpowiedzieć, jak wymienić to sitko??? To sitko rozumiem, że jest tam gdzie świeca żarowa. Trzeba odkręcić świece, ale co dalej, jak wyjąc to sitko??? Podaj po kolei jakie kroki trzeba robić.
bary75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.