Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-12-2013, 09:08   #3061
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Schylisz się przy tylnym lewym kole to będziesz widział, jest czy nie.
jak nie ma to tam sobie zamontujesz.

bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2013, 09:51   #3062
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

No to wiem gdzie on jest jak był fabrycznie zamontowany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pytanie tylko czy jak go nie ma to za ile można kupić dobry i czy łatwo zamontować?
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2013, 11:28   #3063
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

w 1000 zł napewno się zmieścisz - po remoncie u Stefano.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2013, 11:59   #3064
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

No właśnie ja także myślę nad zakupem nowego dogrzewacza zamiast tego awaryjnego który jest w moim samochodzie. Stefano co możesz polecić zamiast wersji ZF ? Z wysyłką do UK, proszę też o realną ocenę trudności montażu zamiennika bo zastanawiam się czy lokalni "fachowcy" podołają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Muszę montaż i tak zlecić bo bez kanału nic sam nie zrobię, dziś wczołgałem się pod auto by dokładnie sprawdzić jaka jest wersja i wiem ile jest miejsca na jakieś prace.
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2013, 22:12   #3065
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej Panowie. Na dniach pewnie Kupię Sharana 2004r 130KM....tyle że jest to wersja z Włoch i zastanawiam się czy jest opcja żeby NIE MIAŁ dogrzewacza? Auta jeszcze NIE WIDZIAŁEM na żywo, więc nie wiem.Wybieram się po niego w niedziele.

Macie jakąs wiedze czy WSZYSTKIE TDI-ki z Włoch mają grzałki? Nie wiem czy to coś da ale ma climatronic 2stefowy z nawiewami w suficie...

Jakby nie miał to idzie go "domontować" bez większych problemów? A jak będzie miał to pewnie i tak nie będzie działał hehe więc się zgłosze o pomoc do Was (mam na myśli przede wszystkim Kolegę Stefano).
Jakieś rady?Sugestie?

Za każdą dzięki. pozdrawiam
Wzystkie SGA w wersji Diesel wychodziły z fabrycznym dogrzewaczem, no niektóre za dopłatą z ogrzewaniem postojowym.
D5ZF były montowane po czerwcu 2004, wiec może trafisz jeszcze na D5WZ.
Auta z Włoch sa generalnie wyswiechtane, brudne, to idzie wyprowadzi, ale blachy karoserii w Italii nie za bardzo widzały sól, wiec możesz trafić na dość fajne autko.
Czego ci wszyscy zyczymy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A piecem to sobie nie zaprzataj głowy, na pewno bedzie, jak uszkodzony to naprawimy, lepiej weź laptop i VAGa z sobą i posprawdzaj: turbinę, pompowtryskiwacze, zobacz czy po przygazowaniu nie ma piany w zbiorniczlu wyrównaczym / uszczelka pod głowicą /, czy nie ma mokrego EGRu, jak sie zachowuje po odpaleniu zimny silnik, stan blach karoserii, podwozia i pojeździj nim troszkę, jak to auyo przyśpiesza na 6-stym biegu, jak sie prowadzi.
Nie kupuj przypadkiem golasa!!!
Ma miec wyświetlacz komputera czyli rozbudowany licznik z temperaturą oleju i voltorzerzem, pełen FIS, obydwie manetki rozbudowane, o sterowanie tempomatem i komputerkiem, grzane obydwie szyby, grzane fotele, żadnych korb w drzwiach, nadmuchy w suficie / podwójna klima / jak najwiecej poduszek, uchylne elektrycznie tylne szybki, dobrze by była fabryczna nawigacja, ksenony i lampy przeciwmgielne w zderzaku itd.
Wtym roczniku powinien siedzieć silnik ASZ 131 PS, ale jak będzie AUY 115 PS, to tez wystarczy.
A jeszcze jak będziesz robił jazdę próbna to zdejmuj nogę z gazu i wciskaj, i tak kilka razy, zobaczysz wtedy jaki duży ma luz na przeniesieniu napędu, czyli silnik-skrzynia-półoski-koła.
Udanego zakupu.......

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 20-12-2013 o 22:40
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2013, 23:03   #3066
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie

Ma ktos na zbyciu sprawny piecyk zamiast 5DZF?
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 01:01   #3067
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Sekundus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie ja także myślę nad zakupem nowego dogrzewacza zamiast tego awaryjnego który jest w moim samochodzie. Stefano co możesz polecić zamiast wersji ZF ? Z wysyłką do UK, proszę też o realną ocenę trudności montażu zamiennika bo zastanawiam się czy lokalni "fachowcy" podołają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Muszę montaż i tak zlecić bo bez kanału nic sam nie zrobię, dziś wczołgałem się pod auto by dokładnie sprawdzić jaka jest wersja i wiem ile jest miejsca na jakieś prace.
Robimy piece hybrydowe D5ZF-D5WZ i działają bezawaryjnie zamiast D5ZF, można tez wpakować sam D5WZ tylko odwrócony.
Montaż polega na wyjęciu sterego pieca 4 sruby, wczesniej zdemontować tłumik i ssanie. Zacisnąć węże przy piecu, aby nie zapowietrzyc układu, zluzować opaski, zdjąć węże wodne, wężyk paliwowy i w to miejsce zakładasz inny piec.

Sprawdź czy chodzi ci elektryczna pompka płynu, za filtem paliwowym, na podszybiu.

D5ZF mam sprawne ze 2 szt, ale uczciwie mówiąć, nie polecam zakupu. Szkoda twoich pieniedzy, bo sie za jakiś czas zepsują w nich sterowniki. Ale jesli chcesz nie ma problemu.

Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 21-12-2013 o 01:07
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 05:47   #3068
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie kupuj przypadkiem golasa!!!
Ma miec wyświetlacz komputera
Wtym roczniku powinien siedzieć silnik ASZ 131 PS, .......
Dzięki Stefano za cenne rady.

Sorry za O.T. ale Stefano ma pełną skrzynkę wiadomości....ok już wysłałem Ci PW.

Chodziło mi przede wszystkim co z grzałką, dlatego napisałem tutaj, inne rady i info bardzo przydatne, dzięki pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez RafałB ; 21-12-2013 o 05:50
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 09:33   #3069
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dziękuje za odpowiedź. Rozumiem, że wersja hybrydowa to wnętrze od WZ w obudowie ZF? Czy po montarzu trzeba coś przestawiać w komputerze ? Dziś jadę do kolegi, ma VAG-a i sprawdzę czy są jakieś błędy i pompkę wody. Jaka jest cena hybrydy ?
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2013, 15:06   #3070
tyger
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-02-2013
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 264
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam czy może mi ktoś powiedzieć czy pompkę założyłem w odpowiedni sposób ponieważ piec zaczyna pracować lecz po chwili staje. Do pompki dochodzi napięcie lecz nie słychać żeby pracowała. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tyger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.