Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-01-2014, 19:59   #3171
b-rad
ford::beginner
 
Imię: Bartolini
Zarejestrowany: 29-04-2010
Skąd: war-maz
Model: Focus
Silnik: 100ps TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 38
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam, chłopaki zrobiłem test przelewowy pompki, czyli włożyłem wężyk od ropki z pompki do strzykawki odpaliłem silnik, po ok, minucie zaczęła lecieć ropa, leciała przez około 90s i przestała. naleciało około 13ml.... moje auto to galaxy 98r 110ps a piec d3wz. Na pompce jest napisane 3.1-5kw. Jak wyregulować pompkę ?


http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/14/kliy.jpg

b-rad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 14:55   #3172
dmusek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2014
Model: alhambra
Silnik: 1.9 AUY 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Przebrnąłem przez całość.
Ale wkurza mnie lenistwo i chyba wtórny analfabetyzm niektórych. W wątku jest chyba wszystko, a jak nie ma to można to sobie wyczytać spomiędzy wierszy lub z linków do innych stronek.
Większość czeka jak na maturze w podrzędnej szkole, aż ktoś podrzuci gotowce. Wstyd! I brak samodzielnego myślenia.
Stefano - gratuluję cierpliwości. Ale to też Twoja reklama, a nie do końca altruizm i rozdawanie chleba.
Doktorek - spoko.
Kolega z małpką w avatarze - życzę spokoju.
Pozdrawiam i dziękuję za miłą lekturę. Czasem tragedia, częściej komedia.
Przepraszam za off, ale nie mogłem wytrzymać.
Pozdrawiam
dmusek
dmusek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 15:19   #3173
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

dmusek zuch, że przeczytałeś wszystko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 lata temu też wszystko przeczytałem... ale było kilka stron mniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Masz rację, że wszystko było już napisane po kilka razy. Lecz niektórzy wciąż wchodzą i piszą w stylu .. nie mogłem znaleźć, mój problem jest inny - lenie !

Co do Stefano, dzieli się wiedzą, która sam zdobył latami praktyki, a jak komuś samemu nie chce się lub nie może przeprowadzić samodzielnie remontu piecyka, to może skorzystać z jego usług. Uważam, że to uczciwe.

Ostatnio edytowane przez bartixr ; 31-01-2014 o 14:27 Powód: błąd ortograficzny - wciąż
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2014, 21:27   #3174
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mam pytanie, generalnie piecyk działa super ale co jakiś czas nie włącza się np na zimnym silniku, jak za jakiś czas odpalę po przerwie paru minut to startuje itp. pompka działa nie ma błędów w VCDS. Program znajduje bez problemu sterownik i pokazuje mi jego szczegóły... moja wiedza się tu kończy niestety ? Może to czujnik nie zwiera ? jakieś pomysły?
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 05:05   #3175
fido
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-01-2006
Skąd: Kalisz
Model: Ford Escape 2018r.
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 406
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Jeśli się nie mylę to wystarczy zmostkować czujnik i wówczas dogrzewacz powinien się załączać za każdym razem bez różnicy jaka temperatura będzie co pozwoli stwierdzić wadliwie działający czujnik, przynajmniej tak było u znajomego w VW Sharan 2004r.
fido jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 08:57   #3176
szaranek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2011
Skąd: W-wa
Model: VW Sharan
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Sekundus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam pytanie, generalnie piecyk działa super ale co jakiś czas nie włącza się np na zimnym silniku, jak za jakiś czas odpalę po przerwie paru minut to startuje itp. pompka działa nie ma błędów w VCDS. Program znajduje bez problemu sterownik i pokazuje mi jego szczegóły... moja wiedza się tu kończy niestety ? Może to czujnik nie zwiera ? jakieś pomysły?
Jeśli wcześniej jeździłeś to silnik gdy stygnie oddaje ciepło do góry i ciepłe powietrze dostaje się pod podszybie i "nagrzewa" czujnik- wtedy dogrzewacz zastartuje dopiero po wypchnięciu ciepłego powietrza zimnym z podszybia i wychłodzeniu czujnika, a więc po przejechaniu krótkiego odcinka drogi 1-2 km przy obecnych temperaturach lub po dłuższym czasie postoju. U mnie tak było i tak sobie to tłumaczyłem. Po zmostkowaniu czujnika odpala od razu.
szaranek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 13:09   #3177
pansiano
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2011
Skąd: krosno
Model: galaxy
Silnik: 1,9
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mam galaxy 2004 od poczatku sezonu grzewcczego co jakis czas mój podgrzewacz straszenie dymi( raz prawidłowo z tłumika dogrzewacza a czasami dymi tak jakby z przed tłumika tzn dym leci ale nie z tłumika) lecz co najgorsze przez ostatnie 3 miesiace chyba z 6 razy zadymiło mi wnetrze auta !!!!!
O co chodzi lub co trzeba sprzwdzic?????
pansiano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 13:24   #3178
Sekundus
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 15-06-2013
Skąd: Poznan
Model: Galaxy
Silnik: TDI/AUY ghia automatic
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie

Ciekawe na to nie wpadlem, faktycznie żona jeździła wczesniej. Z rana po nocy pali bez problemu. W UK nie jest tak zimno 2-6 stopni na plusie więc silnik nie stygnie tak szybko. Dzięki.
EDIT: Tak właśnie jest, specjalnie dziś testowałem, piec nie zaskoczył od razu a po przejechaniu pewnego odcinka drogi i później już stabilnie.

Ostatnio edytowane przez Sekundus ; 31-01-2014 o 16:41
Sekundus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 13:50   #3179
kubabike
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Łódź
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 140->163KM
Rocznik: 2011
Postów: 154
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

@pansiano

no faktycznie można się wkurzyć jak ktoś o to samo pyta nonstop. Szukaj. Ja to samo przerabiałem i odpowiedź znalazłem na tym forum w tym wątku, bez zbędnego pytania.
kubabike jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 16:14   #3180
riczmond
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-01-2014
Model: mk2
Silnik: ahu
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

WYMIENILEM TERMOSTAT AUTO Z WEBASTO ZAŁĄCZONYM ŁAPIE 90 STOPNI BARDZO SZYBKO PO CZYM SIE WYŁACZA I AUTO TRZYMA TEMP , JAK WLACZE DMUCHAWY SPADA DO 70 STOPNI ALE Z TEGO CO WYCZYTALEM TUTAJ JEST TO NORMALNE , ALE NIE SPADA DO ZERA TAK JAK WCZESNIEJ :d . PO WYCIĄGNIĘCIU ZOBACZYŁEM ZE TERMOSTAT BYŁ OTWARTY Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. MAM JESZCZE MALY PROBLEM Z CLIMATRONICIEM ALE TO NIE W TYM DZIALE , DZIEKUJE ZA ZAANGAŻOWANIE
riczmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.