Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-03-2021, 17:00   #581
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Dzięki, wiem że jest tego trochę na ukcjach w cenach ok 300 zł za wersję 13 pin, tylko albo brakuje informacji dotyczących funkcjonalności modułu, albo jest "coś". Chciałbym też uniknąć drutowania. Do platformy rowerowej raczej nie potrzebuję fajerwerków, ale że mam jeszcze chwilę to szukam opcji jak najwięcej za jak najmniej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Znalazłem taki temat na forum mondeo i chyba pójdę tą ścieżką:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Chciałbym kupić oryginalny moduł, uniwersalną wiązkę z gniazdem 13 pin (cena ok 50-100 zł) oraz wtyczkę i piny do oryginalnego modułu (ta 12 pin szara).
W jednej z odpowiedzi ktoś namierzył, że taka wtyczka występuje w adapterach do radia Volvo -> ISO i jest tego cała masa w internecie w cenie ok 20 zł, ale szukam jeszcze informacji czy da się kupić samą wtyczkę, albo piny do niej, ponieważ adapter składa się z dwóch wtyczek (prawa/lewa = zielona/szara) i żadna nie ma pełnych 12 pinów - trzeba przekładać. Uniknąłbym lutowania do zarobionych już pinów.

Widziałem też na aukcjach moduły do przyczep Volvo i niektóre wyglądają identycznie jak te do Mondeo/S-Max lub mają takie same trzy wtyczki a inną obudowę. Niestety oferty wiązek dedykowanych do Volvo które widziałem mają inną wtyczkę, ale nie spędziłem nad tym za dużo czasu.

dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2021, 23:55   #582
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Kolego, jeśli masz do tego chęci i zacięcie - Twoja sprawa. Ja raczej z tych, co w takie kombinacje się nie bawią. Moduły haka mogą wyglądać wszystkie tak samo, ważne jak są skomunikowane po CAN z modułami samochodu PCM i BCM. Ja wolałem wziąć gotowca i zapłacić komuś, kto to za mnie już rozpracował i przygotował produkt P&P. A i tak wyszło taniej niż w warsztacie, nie mówiąc o ASO.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2021, 22:17   #583
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Polecisz mi konkretny produkt P&P na 13 pinów z pełną funkcjonalnością? Musiałem chwilowo odłożyć temat...
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2021, 22:21   #584
Jaszczurzy
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-09-2020
Skąd: Mikołów
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2006
Postów: 9
Lightbulb Gniazdo przyczepy 13 pin

Witam zamontowałem gniazdo 13 pin z modułem.
Po kolorach kabli i pomiarach podłączyłem I działa, za wyjątkiem światła przeciwmgłowego.
Do lampy dochodzą 4 kable, cały czarny odpowiada za ów światła. Niestety w wiązce idącej z klapy w tylnim słupku nie ma czarnego przewodu, zarówno z prawej jak i z lewej strony.
Mógłbym powybijać się po kolei do każdego, ale to kupa roboty. Ktoś ma jakiś schemat, albo może sprawdzić?
Dziękuję.
Jaszczurzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2021, 23:09   #585
woro_woro
ford::professional
 
Zarejestrowany: 27-03-2014
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 1,271
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Cytat:
Napisał dodo02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecisz mi konkretny produkt P&P na 13 pinów z pełną funkcjonalnością? Musiałem chwilowo odłożyć temat...
Ja kupowałem na ehaki
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Później widziałem na alle podobne zestawy taniej. Nie wiem jak jest teraz.
woro_woro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 23:40   #586
Jaszczurzy
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-09-2020
Skąd: Mikołów
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Dobra pomierzyłem miernikiem kleszczowym kolor przewodu światła przeciwmgielnego to brązowy z zielonej paskiem które są 2 z lewej strony (prawdopodobnie z 2 lamp).
Hak do 2t i nacisk na kule 100kg + gniazdo i modół 13 pin z rozłączaniem czujników parkowania 650zł
Jaszczurzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2021, 15:31   #587
kyniu13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-01-2021
Model: Ford S max
Silnik: 2.0 tdci 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Witam wszystkich.
Wczoraj do mojego S-max '13 założyłem wiązkę Westfalia (13 P) - tzn. nie do końca ponieważ nie wiem, z którym przewodem modułu parktronika połączyć przewód wiązki oznaczony kolorem pomarańczowym tj. przewód ładowania (aktywny przy włączonym zapłonie).
W instrukcji napisane jest aby połączyć go z niebieskim przewodem...Super! tylko, że akurat we wskazanej tam wiązce jest przewód niebiesko- zielony i niebiesko-czarny... Fotki w załączeniu..
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg przewód wiązki ogólnie.jpg (79.9 KB, 67 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg Połączenie przewodu.jpg (101.0 KB, 68 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg do którego kabla.jpg (85.0 KB, 70 wyświetleń)
kyniu13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2021, 23:04   #588
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Drugi załącznik, obrazek obok tego co zakreśliłeś na niebiesko. Tam jest odwołanie do punktu drugiego, z którego wynika że nie musi to być koniecznie niebieski, ale.ktory to nie wiem. U mnie to wygląda zupełnie inaczej niż w instrukcji czy u Cienie.

Ja ostatecznie kupiłem oryginalny moduł za 200 zł (nowy), uniwersalną wiązkę 13 pin, 13 przewodów (uwaga, wiele ma tylko 8 przewodów) koniecznie 2 m a nie jak większość 1,5 m bo nie starczy. Do tego wtyczkę audio z Volvo i połączyłem jedno z drugim na tulejki zaciskowe. Wszystko zadziałało od razu i od paru dni wożę się z platformą rowerową. Nie podłączałem tylko stałego plusa. Koszt całości z wysyłkami to 300 zł + programowanie.

To rozwiązanie ma jednak dwa spore minusy. Kupując wszystko oddzielnie musiałem kupić dodatkowo pasujący przepust uszczelniający z bagażnika (fi 40 mm). Znalezienie go proste nie było, ale sprawdził się ten:
HTL-40-10-TPE
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Druga sprawa to piny do wtyczek Volvo to pełen custom. Potrzebne jest tylko 8 i tyle jest w adapterze audio, ale trzeba je sobie wyjąć i włożyć w odpowiednie miejsca. Problemem jest to że trzeba uciąć przewody i je polączyć np wspomnianymi tulejkami, tylko że przewody audio mają na oko tylko 0,75 mm2 więc są za cienkie. Ja to tak zostawiłem ale niestety wyszedł z tego zonk. Prawdopodobnie problematyczne może być tylko ładowanie, chyba że ktoś ma zamiar ciągnąć jakąś przyczepę z bogatym oświetleniem 😁 W dziale mondeo czytałem że nie bawią się we wtyczki Volvo tylko używają wsuwki - pasują te 6,3 mm, ale wtedy trzeba całość zaizolować.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2021, 11:21   #589
kyniu13
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-01-2021
Model: Ford S max
Silnik: 2.0 tdci 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 2
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Też w tej instrukcji zauważyłem, przy "bu" jest "?"... Tylko pewnie znając swoje szczęście jak zacznę sprawdzać te przewody to coś mi jeb..ie ...
Napisałeś także o oprogramowaniu. Tzn , że po kompletnym montażu będę musiał wiązkę uruchomić w sofcie auta? Jeśli tak to w jaki sposób to zrobić?
kyniu13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2021, 12:16   #590
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: Hak holowniczy, jak powinien być zamontowany ?

Tak, generalnie dla każdego sterownika komunikującego się po CAN musisz aktywować funkcję haka/przyczepy w komputerze auta. Inaczej te funkcje będą nieaktywne, albo nie będą działać prawidłowo np. nie będzie wyłączać przeciwmgielnego w aucie, albo odłączać czujników cofania. Reszta nie wiem, bo najpierw aktywowałem funkcje, a potem podłączyłem gniazdo przyczepy pod moduł. Tu masz w trzecim poście informację:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pamiętaj też, że jeśli odblokujesz w komputerze opcję przyczepy i wypniesz zamontowany moduł to mogą Ci przestać działać prawidłowo czujniki parkowania, albo będą cały czas brzęczeć. Jeśli chcesz odpiąć sterownik to musisz też deaktywować go w aucie.

PAMIĘTAJ ŻE WSZYSTKO ROBISZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ, JA PRZYTACZAM TU TYLKO INNE WYPOWIEDZI I TO CO PRZESTAWIAŁEM DWA TYGODNIE TEMU, A JESTEM AMATOREM. DLA PEWNOŚCI DOCZYTAJ WĄTKI NA FORUM I KONIECZNIE ZAPISZ BACKUP USTAWIEŃ ZANIM NADPISZESZ PROGRAM MODUŁÓW.

Musisz posiadać interfejs diagnostyczny oraz odpowiedni program. Ja to zrobiłem za pomocą polecanego na forum interfejsu firmy Viaken (koniecznie USB):
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i programu ELMConfig, chociaż działanie tego programu w trakcie programowania haka mocno podniosło mi ciśnienie. Wolałbym następnym razem zapłacić za Forscn-a. Elmconfig wydaje się dużo prostszy w obsłudze, ale te wszystkie błędy po drodze i miganie kontrolek... użyłem go tylko dlatego że chciałem szybko i nie chciałem czekać na licencję forscan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Instrukcję masz np tu przy czym u mnie druga część dotycząca "IPC" była nieaktywna, bez możliwości ani zaczytania ani zapisu do modułu. Jest też trzecia karta w "central configuration" gdzie jest jedna dodatkowa opcja, którą ja też ustawiłem według innego posta, ale nie mogę teraz znaleźć. Poszukaj też w temacie mondeo, który przytaczałem i link poniżej.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

P.S.
A informację o konieczności programowania masz na stronie 46 modułu westfalia. Swoją drogą te instrukcje Westfalia moim zdaniem są słabe, do montażu samego haka dużo lepsza była od BOSAL-a albo filmik z youtube Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez dodo02 ; 05-05-2021 o 12:27
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hak holowniczy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.