Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-02-2012, 00:42   #1
electryk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2012
Model: C-MAX MK1
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Na początku witam i pozdrawiam użytkowników forum forda.
A teraz, do rzeczy. Mianowicie, ostatnimi czasy ciągle rozładowuje mi się akumulator. Na początku myślałem, że problem tkwi właśnie w nim samym, ale później okazało się, że usterka występuje gdzie indziej.
Sprawa wygląda w ten sposób, że po odpaleniu silnika i przez bliżej nieokreślony czas (kilka minut) alternator nie ładuje (na zacisku B+ odczytuje napięcie takie jak przy wyłączonym silniku, ok. 12,6-7 V). Następnie w pewnym momencie alternator "załapuje" i zaczyna normalnie ładować (14,4 V). Przy czym to "łapnięcie" jest niezależne od obrotów silnika (przegazowanie nie powoduje wzbudzenia alternatora) a występuje nieoczekiwanie.
Gdzie może tkwić problem? Zabieram się za wyjęcie altka i sprawdzenie oraz ewentualnie możliwą regenerację, ale najpierw chciałbym wiedzieć czy to nie przypadkiem wada zewnętrznego sterowania z ECM albo inny nieznany mi powód.

electryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 07:01   #2
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Masz grzane szyby? Może po uruchomieniu silnika włącza się z automatu grzanie szyb i komputer nie pozwala na doładowanie aku. Były już opisywane podobne przypadki na forum, poszukaj.
Nie wiem który to zacisk B+, mierzysz na alternatorze czy akumulatorze?
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 13:34   #3
electryk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-02-2012
Model: C-MAX MK1
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Cytat:
Masz grzane szyby? Może po uruchomieniu silnika włącza się z automatu grzanie szyb i komputer nie pozwala na doładowanie aku.
Tak, mam grzane szyby, ale nie bardzo wiem jak by to miało wpływać na brak ładowania. Przy wysokim poborze prądu raczej alternator powinien dawać więcej prądu a nie mniej. Z reszta wyłączenie grzania szyb nie rozwiązuje problemu. Dalej nie ma ładowania.
Cytat:
Nie wiem który to zacisk B+, mierzysz na alternatorze czy akumulatorze?
Zacisk B+ to ten główny przy alternatorze, który podaje prąd do instalacji.

Jeszcze dodam, że przy podaniu większych obrotów napięcie dochodzi do 14,5V, ale po zdjęciu nogi znowu spada do 12,6V, aż do magicznego "samoprzełączenia". I jeszcze jedno: Podczas diagnozy wykryłem błąd P0625 "Generator Field/F Terminal Circ Low".

Ostatnio edytowane przez electryk ; 10-02-2012 o 13:39 Powód: Uściślenie
electryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 14:33   #4
krzypa3
ford::beginner
 
Avatar krzypa3
 
Zarejestrowany: 28-01-2009
Skąd: Kielce
Model: FORD GRAND C-MAX
Silnik: 1,6 EcoBoost 182 KM
Rocznik: 2011
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Czołem
Nie wiem czy Ci to coś pomoże ale zobacz co się kryje po tym linkiem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
krzypa3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2012, 18:45   #5
kenji
ford::advanced
 
Avatar kenji
 
Zarejestrowany: 29-07-2010
Skąd: Pionki/Warszawa
Model: Kuga II
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 233
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Pytałem o grzane szyby bo był przypadek na forum gdzie ktoś opisał jak komputer wyłączał ładowanie przy dużym obciążeniu alternatora. Jeżeli u Ciebie wyłączenie grzania nic nie daje to nie będzie raczej normalnie działanie kompa.
kenji jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 17:28   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Wygląda to podobnie do mojego przypadku. Z tym, że u mnie na początku ładowanie jest, ale jeśli włączę np grzanie szyby jednym przyciskiem, to potrafi spaść do 12.5 i trzyma się na takim poziomie dopóki mu nie zwiększę obrotów.
Jeśli uda Ci się ten problem rozwiązać, to nie wahaj się umieścić tutaj opisu.
Mechanik wstępnie powiedział mi, że albo alternator, albo Aku (upalona cela), tylko dlaczego nie na stałe? Aku ma pół roku, alternator 7 więcej, także prawem starszeństwa raczej drugie, chociaż prawem Muprhy'ego to może być Aku.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2012, 19:24   #7
AC_62
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Focus C-MAx
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Jak większość z użytkowników miałem również awarię alternatora. Dzieje się to przez to że producent pojazdu źle dopasował wydajność alternatora do poboru energii przez urządzenia w samochodzie.
Np.
- wspomaganie chociaż chwilowo to od 50- 80 A w zależności od ustawień i obciążenia
- grzałka elektryczna na nagrzewnicy uruchamiana z szyny CAN kompa 80 A
- ogrzewane fotele – 30 A
- ogrzewanie szyby tył , przód lusterka chwilowo ale dużo bo razem ok. 100 A
- radio, światła, dmuchawa oraz cała elektronika to jakieś 30 – 40 A
- hamulec ręczny elektryczny 60A
- świece żarowe to 40-50 A przy starcie i później jakieś 2 minuty po uruchomieniu jeżeli pojazd nie jedzie, oraz wiele innych drobnych urządzeń.
Reasumując w okresie gdy temperatura jest poniżej +6 st.C pojazd przestawia się na stan zimowy w włącza dodatkowe ogrzewania, podgrzewania i wydłuża czasy pracy świec żarowych. W moim pojeździe to przy zimnym silniku jest to od 115 - 130 A.
Dlatego właśnie alternator nie ma tylko samego regulatora, a zarządzany jest przez komputer w celu jego ochrony przed nadmiernym przeciążeniem a co za tym idzie przed jego przegrzaniem co jest podstawową przyczyną awarii elektroniki i izolacji uzwojenia.

Reasumując jak włączysz zbyt wielkie obciążenie to po przekroczeniu granicznego dopuszczalnego prądu komputer wyłącza niektóre urządzenia i ogranicza czasowo ładowanie.
Niskie obroty na biegu jałowym nie dają dwóch podstawowych rzeczy, pierwsza to efektywna wymiana ciepła a druga to zbyt małe pole elektromagnetyczne w generatorze do potrzeb.
W efekcie na biegunach masz 12,5 V i widoczne przygasanie świateł. Dla sprawdzenia tej teorii proponuję zapięcie amperomierza np. cęgowego takiego z pomiarem natężenia co najmniej 150 A na przewód odchodzący od baterii do skrzynki bezpiecznikowej a zobaczycie jakie są pobory prądu.
Wobec powyższego aby wydłużyć żywotność altka i baterii to my w sposób umiejętny musimy zarządzać zużyciem energii, a zwłaszcza w okresie niskich temperatur.
Jeżeli idzie o opóźnienie przy ładowania to w pierwszej kolejności sprawdziłbym koło napędowe alternatora tam jest sprzęgło jednokierunkowe i on przy niskich obrotach nie łapie i ślizga, a dopiero przy wyższych obrotach lub podczas gdy uzyska większą temperaturę w wyniku tarcia uruchamia napęd.

Pozdrawiam kolegów i życzę powodzenia w diagnozowaniu usterek.
AC_62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2012, 18:07   #8
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Podłączyłem swojemu coś w rodzaju Holtera, a dokładniej ELM 327 + Torque z kontrolką Voltage OBD. Spostrzeżenia:
Na zimnym i obrotach jałowych praktycznie notorycznie spada do 12.5V
Po delikatnym rozgrzaniu i/lub zwiększeniu obrotów powyżej 1400rpm waha się od 14,1V do 14,6V
Nawet na rozgrzanym silniku zmiana pasa (wspomaganie) powoduje praktycznie za każdym razem chwilowe zejście do 12,5V
Na rozgrzanym silniku podczas manewrowania potrafią przygasać światełka.

Zna ktoś jakiegoś magika od alternatorów w Krakowie?
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2012, 20:06   #9
AC_62
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2007
Skąd: Tarnów
Model: Focus C-MAx
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Wychodzi na to, że usterka leży po stronie alternatora, ze wskazaniem na regulator napięcia. Jeżeli pojazd ma duży przebieg to mogą być wytarte szczotki i mają kiepskie połączenie na ślizgach, kolejną przyczyną może być kiepski styk połączenia jednego z biegunów regulatora ze szczotko trzymaczem. Jest tam połączenie zagniatanie i nie posiada ono lutu, w sytuacji trudnych warunków eksploatacyjnych może nastąpić utrata poprawnej konekcji. Jednak te rzeczy można sprawdzić dopiero po wymontowania alternatora. Dlatego też na początek sprawdziłbym i wymienił na nowe bezpieczniki (31) 10A komora silnika (czujnik układu inteligentnego ładowania) oraz bezpiecznik (80) 10A (funkcja oszczędzania energii. Ponadto należy sprawdzić poprawność konekcji wtyczki regulatora (wtyk z trzema przewodami) wypiąć sprawdzić czy nie ma śniedzi i wpiąć ponownie) .
Tyle mi na myśl teraz przychodzie odnośnie tej usterki. Powodzenia
AC_62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 13:42   #10
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Problem rozwiązany (przynajmniej u mnie).
W piątek rano odstawiłem do elektryka. Diagnoza - padnięte łożyska oraz mostek prostowniczy. Całość kosztowała mnie 320 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie wiem czy to dużo czy mało, ale działa. Podładowali mi akumulator przy okazji. Pojeździłem sobie potem jeszcze ze swoim "Holterem" w postaci Torque z kontrolką Voltage OBD i ... działa wyśmienicie. Już nie traci ładowania na biegu jałowym, nie przygasają światła przy manewrach na parkingu. Szybciej odpala (chociaż to pewnie głównie zasługa wyższych temperatur). No i najważniejsze ustało gwizdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alternator , c-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.