Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2012, 22:48   #11
sucof33
ford::beginner
 
Avatar sucof33
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 17-06-2007
Skąd: KRAKÓW
Model: FOCUS ST \ Mustang GT
Silnik: 280km \ 440km
Rocznik: 2009r \ 2016r
Postów: 46
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Kontrolka od ładowania zaświecała wam się czy nie. Dzisiaj w c-max rozładował się podczas jazdy całkowicie aku a kontrolka mrugnęła tylko na chwilę, dlatego zgasiłem silnik a potem już nie udało mi się go odpalić, na szczęście było to już pod domem , podładowałem aku odpalił normalnie ale napięcie po odpaleniu nie rośnie do 14.5 tak jak dawniej tylko utrzymuje się takie same jak przed odpaleniem ( z tego wnioskuje że niema ładowania) ale kontrolka od aku nie zapala sie.
Co byście odstawiali.

__________________
c-max 1.8 tdci 145hp @ 350nm by GCS tuning
sucof33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2012, 09:32   #12
Guliwer01
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-02-2011
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Miałem niedawno awarię alternatora. Objawy to na początku niskie napięcie w instalacji i to na wyższych obrotach (~13,2V) na niższych brak ładowania, świst. Następne objawy to zupełny brak ładowania bez względu na obroty i oczywiście postępujący spadek napięcia w instalacji, świst i gorący alternator (piekarnik), wręcz śmierdział od przegrzania. Kontrolka ładowania nie zaświeciła się ani razu. Gdyby nie świst i smród nie wiedziałbym o usterce do czasu padnięcia aku. Po sprawdzeniu wymieniłem mostek ale okazało się, że regulator również padł, więc także go wymieniłem. Pozostałe elementy jak łożyska i uzwojenie w porządku, więc założyłem elektrownię z powrotem i jeżdżę dalej. Na razie wszystko OK. Podczas poszukiwań znalazłem mnóstwo info, że alternatory 120A są wadliwe i zastąpiono je słabszymi, zdaje się 105A. Ja nie wymieniam, bo ten i tak wytrzymał prawie 160 tys. A do jego spalenia mogłem się sam przyczynić ciągłym doładowywaniem aku. Alternator musi mieć widocznie jakieś obciążenie cały czas i koniec.
Guliwer01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2012, 22:41   #13
sucof33
ford::beginner
 
Avatar sucof33
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 17-06-2007
Skąd: KRAKÓW
Model: FOCUS ST \ Mustang GT
Silnik: 280km \ 440km
Rocznik: 2009r \ 2016r
Postów: 46
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

U mnie altka po 3 minutach nie dało się dotknąć, więc obstawiam że będzie to samo co u ciebie czyli poszła dioda i robi zwarcie. W poniedziałek będzie wszystko jasne bo elektryk ma go sprawdzić.
__________________
c-max 1.8 tdci 145hp @ 350nm by GCS tuning
sucof33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2012, 21:59   #14
Guliwer01
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-02-2011
Skąd: Stalowa Wola
Model: Focus C-max
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 26
Smile Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Cytat:
Napisał sucof33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie altka po 3 minutach nie dało się dotknąć, więc obstawiam że będzie to samo co u ciebie czyli poszła dioda i robi zwarcie. W poniedziałek będzie wszystko jasne bo elektryk ma go sprawdzić.
No to daj znać.
Ja pamiętam, że jak przybliżałem rękę podczas pracy silnika do alternatora, to miałem wrażenie, że to jest raczej suszarka do włosów.
Jak mechanik będzie ci grzebał przy autku, to posprawdzaj potem, czy ci nie zruszył przewodów od klimy.
Żeby odkręcić altka musiałem naprzód zdemontować kompresor od klimy, który podparłem na kołku żeby nie wisiał na przewodach.
Mechanik nie bawi się w takie rzeczy.
Po wszystkim pojechałem na coroczny przegląd klimy ale jak zwykle nie musiałem nic uzupełniać, czyli wycieków brak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Guliwer01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-07-2012, 22:14   #15
sucof33
ford::beginner
 
Avatar sucof33
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 17-06-2007
Skąd: KRAKÓW
Model: FOCUS ST \ Mustang GT
Silnik: 280km \ 440km
Rocznik: 2009r \ 2016r
Postów: 46
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Foka dziś odebrana, padnięty był mostek i regulator części kosztowały 140 a robocizna 80zł.
__________________
c-max 1.8 tdci 145hp @ 350nm by GCS tuning
sucof33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2012, 21:24   #16
sucof33
ford::beginner
 
Avatar sucof33
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 17-06-2007
Skąd: KRAKÓW
Model: FOCUS ST \ Mustang GT
Silnik: 280km \ 440km
Rocznik: 2009r \ 2016r
Postów: 46
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

mam małe pytanko jak wygląda u was ładowanie zaraz po odpaleniu z rana (temp ok 3C), Bo od pewnego czasu mam pewien problem z maxem a mianowicie rano po odpaleniu nie reaguje na gaz, raz traw to 15s a czasem kilka minut, im nisza temp rano tym jest gorzej potem w ciągu dnia jest spokój. Nie wywala żadnych błędów. I tak drogą dedukcji doszłem czy to czasem nie jest wina zamiennika regulatora. Rano przed odpaleniem jest 11,5v w czasie odpalania spada do 10v i po odpaleniu chwile się utrzymuje 11,2 , potem wskoczy na 12i zaczyna powoli rosnąć i jak dojdzie do 14 pojawia się reakcja na gaz natomiast w ciągu dnia przed odpaleniem jest 12v , w czasie 11V i po odpaleniu 12v i zaczyna powoli rosnąć do 14v, i reakcja na gaz jest od razu. Zastanawiam się czy to czasem zamiennik regulatora nie zgrywa się z PCM ( inteligenten ładowanie)
__________________
c-max 1.8 tdci 145hp @ 350nm by GCS tuning
sucof33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2012, 19:28   #17
mckwacz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2009
Skąd: Kraków
Model: Focus C-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Mam podobny problem z alternatorem: nie ładuje na wolnych obrotach i dopiero po przegazowaniu napięcie wzrasta do ~14,5 V i tak się już utrzymuje nawet na wolnych obrotach. Dodatkowo z pod maski słychać świst "sprzężony" z obrotami silnika.

@Wrzoch i @sucof33 gdzie w KRK/NH naprawialiście swoje altki?

--
Pozdrawiam (mc)
mckwacz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-12-2012, 10:47   #18
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Ja naprawiałem na Centralnej (na przeciwko M1). Warsztat na wysokości InterCarsu. Nie pamiętam dokładnie jak to się nazywało.
U mnie do wymiany był mostek i łożyska zapłaciłem jakieś 220 z tego co pamiętam.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 17:19   #19
fotodafi
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 01-02-2013
Model: C-MAX
Silnik: 1,8 Hem
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

Witam. Mam problem którego nie mogę rozwiązać:
Zapaliła mi się kontrolka ładowania ( C-Max 1,8HE ) po ok 5-ciu minutach zgasła zmierzyłem prąd ładowania 14,2V. Ale po jakimś czasie (ok 1-3 minut) zaczęło falować 13,4V - 14,7V. Oddałem samochodzik do elektryka wymienił regulator,diodę. Kontrolka po naprawie świeciła, zmierzyłem prąd i nie ważne czy pod obciążeniem czy nie jest 13,6V. Zostały wykasowane błędy ale tylko na chwile bo po każdorazowym odpaleniu auta wywala błąd: P1246 Usterka obwodu wejściowego obciążenia alternatora? (kontrolka ładowania zaświeca się po kilkunastu sekundach po odpaleniu). Auto wróciło do elektryka , sprawdził i wymienił dosłownie wszystko w alternatorze efekt jak wyżej. I tu moje pytanie czy to wina alternatora? Czy ktoś miał taki problem?
fotodafi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2013, 15:56   #20
pendrive999
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Radom
Model: focus c-max
Silnik: 2.0 TDCI, 136KM
Rocznik: 2004
Postów: 45
Domyślnie Odp: Nietypowa awaria alternatora (układu ładowania)

może zrobił zimne luty i trzeba dobrze kolbówką nagrzać i przelutować elementy które wymieniał
pendrive999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
alternator , c-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.