Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-02-2021, 18:07   #1
McArni
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2021
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 5
Question ładowarka indukcyjna - co chwilę jakby się rozłączał i podłączał ponownie

Cześć Wszystkim, od grudnia jestem "szczęśliwym" posiadaczem "Mundziaka" z 2020 roku. Warunkiem koniecznym dla mnie była ładowarka indukcyjna, którą Ford dorzucił jako dodatkowe akcesoria. Czy ktoś miał już może taki problem, że:

po położeniu telefonu na ładowarce zaczyna się normalnie ładować, ale co chwilę jakby się rozłączał i podłączał ponownie, znowu rozłączał i znowu podłączał i tak w kółko

Dodam, że ładowarka to ta oryginalna Fordowska, dokładnie ta:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

McArni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2021, 19:44   #2
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: ładowarka indukcyjna - co chwilę jakby się rozłączał i podłączał ponownie

Ze strony sklepu "W celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa ładowarka wyłącza się, jeżeli w kontakt z podstawą ładowania wejdą monety lub inne metalowe przedmioty"

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2021, 15:17   #3
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: ładowarka indukcyjna - co chwilę jakby się rozłączał i podłączał ponownie

Mam taką samą i identyczne objawy. Nie wożę metalu na podstawie ładowarki.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2021, 21:50   #4
McArni
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2021
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 5
Domyślnie Odp: ładowarka indukcyjna - co chwilę jakby się rozłączał i podłączał ponownie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jutro jadę do ASO, mają mi wymienić na nową... oczywiście ja też kładę tam tylko telefon
McArni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 08:53   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: ładowarka indukcyjna - co chwilę jakby się rozłączał i podłączał ponownie

Cytat:
Napisał McArni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ja też kładę tam tylko telefon
Kwestia zasadnicza JAKI...
Apple w iPhone12 znów zrobił "wszystkich w konia" - zaimplementował jakiś swój "patent" w układzie ładowania indukcyjnego tego telefonu i żadna ładowarka indukcyjna na świecie (poza applowską...) iPhone 12 NIE ŁADUJE POPRAWNIE....
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 26-02-2021 o 19:05
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 10:23   #6
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: ładowarka indukcyjna - co chwilę jakby się rozłączał i podłączał ponownie

Ja akurat mam Samsunga S9 i ładowarka przerywa nagminnie.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 12:35   #7
McArni
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-02-2021
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 5
Domyślnie Odp: ładowarka indukcyjna - co chwilę jakby się rozłączał i podłączał ponownie

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dobrze, że pomiędzy iPhone 12, a Samsungiem S20 Ultra, wybrałem Samsunga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale generalnie dzisiaj wymienili mi ładowarkę na nową i problem nie zniknął, konsultant z salonu nagrał filmik i ma to wysłać do Forda... ma mi dać znać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
McArni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 20:37   #8
mondeo70235
ford::professional
 
Avatar mondeo70235
 
Imię: KRIS
Zarejestrowany: 26-10-2008
Skąd: ŚLĄSKIE
Model: MONDEO MK5 ST LINE
Silnik: 2,0 TDCI 218KM 476NM
Rocznik: 2016
Postów: 1,303
Domyślnie Odp: ładowarka indukcyjna - co chwilę jakby się rozłączał i podłączał ponownie

koledzy mam te sam problem ale tylko jak działa start stop jak wyłacze start stop ładowarka działa cały czas podobno trzeba elm dodac ładowarke ale to tylko domysły kolegi z serwisu akurat teraz nie miałem czasu pochylić sie nad tematem to już dwa lata robię tak że jak ładuje telefon wciskam przycisk start stopa
koledzy będzie cieplej to zgłębie temat zastanawiam się nad jednym ładowarka orginał którą posiadam ma trze przewody czarny - czerwony + i żółty ? muszę to sprawdzić czy to np jest jakieś zasilanie i wystarczy złączyć z + tak gdybam muszę to sprawdzić bo jesli normalna ładowarka w gniezdzie zapalniczki działa to znaczy że problem tkwi w zasilaniu
tymbardziej że oglądałem ładowarke na aliexpres i ma tylko dwa przewody sprawdze dam znać
__________________
BYŁO- SCORPIO MK1 2,9 PB - CZARNE /MONDEO MK1 2,0+LPG - SREBRNE /FOCUS MK1 1,8 PB+LPG - BORDOWY /MONDEO MK3 2,0 TDCI - CZARNY / MONDEO MK4 2,2 TDCI TITANIUM S - SZARY /JEST MONDEO MK4 TITANIUM S - BIAŁY / JEST MONDEO MK5........ - CZARNY

Ostatnio edytowane przez mondeo70235 ; 27-02-2021 o 15:42
mondeo70235 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 22:22   #9
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: ładowarka indukcyjna - co chwilę jakby się rozłączał i podłączał ponownie

Hmm. Mosze spróbować tego sposobu.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2021, 22:38   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: ładowarka indukcyjna - co chwilę jakby się rozłączał i podłączał ponownie

Cytat:
Napisał mondeo70235 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...już dwa lata robię tak że jak ładuje telefon wciskam przycisk start stopa
Intrygujące... Jakoś nie widzę jak by to miało wzajemnie na siebie wpływać... Nie mówię "niemożliwe", bo nie takie "cuda" już widziałem, ale wiedza ogólna "jak działa start/stop" nijak mi się nie układa w takie zachowanie...

Generalnie - ASS wykorzystuje specjalny inwerter DC/DC do "ustabilizowania i podwyższenia" napięcia w instalacji. Ma to zapobiegać spadkowi napięcia do poziomu napięcia aku (12V "z hakiem"...) po wyłączeniu silnika - i w związku z tym alternatora...
Ów inwerter DC/DC po wyłączeniu silnika przez ASS cały czas utrzymuje napięcie w instalacji "na poziomie napięcia ładowania aku" - czyli gdzieś tak 13,5V... Ten inwerter DC/DC pracuje cały czas jak ASS jest aktywny. Czyli cały czas jest wtedy napięcie "mniej więcej stałe" na poziomie 13,5V. Trzeba pamiętać, iż nie wszystkie moduły są podłączone do "inwertera ASS"... Na przykład zapalniczki - nie. Jak jest zasilana owa "dokładana ładowarka indukcyjna" trudno mi zgadywać - nie dociekałem...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , ładowanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.