Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2021, 10:49   #1
picard
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Świnoujście
Model: Galaxy
Silnik: 1.8 16V tdci
Rocznik: 2008
Postów: 54
Domyślnie Czy czas na dwumasę?

Witam. No i mam problem z autkiem. Jak jest zimno to po odpaleniu autka na luzie auto tak jak by podszarpywało autem. Jak wcisnę sprzęgło to tego nie ma. Do tego jak jest zimno na dworze to po odpaleniu jak puknę w padeł gazu by obroty odskoczyły do 1200 to przy schodzeniu z obrotów taki metaliczne chrobot. Jak wcisnę sprzęgło to go nie ma. I teraz zauważyłem też jak wcisnę sprzęgło do połowy to jest chrobotanie, terkotanie. Dodam, że autem nie buja na postoju. Biegi wchodzą bez problemu. Jeździ dobrze. Jak jest ciepło na dworze to tylko chrobotanie na półsprzęgle występuje reszty objawów nie ma. Ciężej jest zredukować np. z 3 na 2 itp. I tu moje objawy czy to łożysko oporowe czy dwumas już się kończy. W poniedziałek wymieniam cały rozrząd i teraz jeszcze to.

picard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2021, 13:54   #2
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: Czy czas na dwumasę?

Nie wiem jaki masz przebieg....
U mnie w poprzednim dwumas robiłem przy 175kkm. Też było lekkie szuranie... Na sprzęgle cisza. Budą nie szarpało i było ok...
Ale się zdecydowałem. Okazało się że dwumas był już b.mocno zużyty.
Wymieniłem całość. Jak robisz rozrząd to sprawdź sobie uszczelnienie na wale korbowym i wałkach. Często tam cieknie w 2.0tdci.nie wiem jak w 1.8. ale przy rozrządzie to jedna robota.....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2021, 10:25   #3
picard
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-03-2009
Skąd: Świnoujście
Model: Galaxy
Silnik: 1.8 16V tdci
Rocznik: 2008
Postów: 54
Domyślnie Odp: Czy czas na dwumasę?

Mam 290 tysi. Ale poprzedni właściciel wymienił komplet przy 150 000. I tak się zastanawiam czy robić dwumas i mieć spokój
picard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2021, 12:34   #4
galasi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-07-2013
Model: Galaxy mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 34
Domyślnie Odp: Czy czas na dwumasę?

Do Picard: Jeśli mogę coś dodać, to z tego co widzę to operujesz dość krótkimi przebiegami. Nie wiem dlaczego już po 150 tys. km było wymieniane, ale oczywiście wszystko jest możliwe. I teraz kolejne 140 tys. km (po poprzedniej wymianie) i znowu dwumasa? Nie wiem jak jest w 1.8 TDCI ale W 2.0 TDCi wymieniłem dwumasę po 234 tys. km. Tyle zrobiłem na dwumasie od nowości auta. Można było zrobić więcej, ale ponieważ jeździłem sporo z przyczepą kempingową i kilka razy obciążyłem sprzęgło to po wspomnianym przebiegu wymieniłem profilaktycznie, bo dwumasa nie dawała jeszcze oznak "zmęczenia".
galasi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.