Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2020, 23:40   #1711
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Już gdzieś pisałem.
Też regenerowałem wtryski i pompe CR w Mk3. Nic nie kodowałem. Odpalił po jakiejś tam dłuższej chwili kręcenia, poklekotał i się uspokoił. Jak chodzi, to ja bym nie grzebał przy kodach.


Dodam, że regenerowałem sam "w garażu", a nie u żadnego specjalisty.

__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]

Ostatnio edytowane przez karex ; 10-02-2020 o 09:44
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2020, 16:13   #1712
moktar
ford::amateur
 
Avatar moktar
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 08-08-2014
Skąd: ze wsi
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 0
Domyślnie Re: Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał karex Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też regenerowałem wtryski i pompe CR w Mk3. Nic nie kodowałem. Odpalił po jakiejś tam dłuższej chwili kręcenia, poklekotał i się uspokoił
Wszystko się zgadza, ale u kolegi Łukasza kody IMA w pamięci sterownika wskazują że coś się kiedyś zadziało, niekoniecznie dobrego. Może być to skutek "wysypania" kodów które się czasem zdarza, albo ktoś już coś dłubał. Mnie się jeszcze nie trafił wtrysk z samymi FF.
moktar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2020, 19:24   #1713
luko_j
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Jaguar
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Odnośnie skręcania wtrysków zrobiłem ostatnio takie doświadczenie, bo nie dawało mi spokoju. Jako, że jest to owiane większą tajemnicą niż złoty pociąg więc kupiłem 2 komplety 501z i 504z. Uszkodzone ale nierozkręcane. Oznaczyłem i zacząłem po kolei rozkręcać. W tamtym roku robiłem swoje w x-type i mondeo mk3. Oba na 501z. Wymieniałem końcówki i zaworki i poskręcałem na 60Nm. Niestety wydaje mi się, że jest to za mocno, bo auta strasznie głośno, "twardo" chodzą i ciężko pali (nie, że długo tylko tak jakby nie mógł przepchnąć paliwa). Ale wracając do tematu.. zaznaczyłem i rozkręcam.. no i żaden nie przekroczył 40Nm. W granicach 38Nm każdy. Jest to tak jakby skręcić ręką do oporu i o kąt 90 stopni. Zgodzę się z tym klejem, bo w x-type mi przecieka olej w trzech sztukach, co może również powodować ciężkie odpalanie. Choć bardziej podejrzewam to, że przy skręceniu na 60Nm po prostu pękła nakrętka i powstało mikropęknięcie, którego nie widać ale przez które zaciąga olej pod ciśnieniem. Wszystkie więc mam do rozkręcenia i skręcenia jeszcze raz. Gdybym teraz je robił to najpierw bym oznaczył korpus w stosunku do nakrętki i wtedy dopiero rozkręcał i czyścił. Poskładałbym na nowych częściach i skręcił do wyznaczonego oryginalnie miejsca.
luko_j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 21:23   #1714
moktar
ford::amateur
 
Avatar moktar
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 08-08-2014
Skąd: ze wsi
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 0
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał luko_j Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"twardo" chodzą i ciężko pali (nie, że długo tylko tak jakby nie mógł przepchnąć paliwa).
Ja sobie tak myślę że to może mieć związek z tym że parametry wtryskiwacza trochę się rozjechały na nowych częściach i po samoadaptacji się uspokoi, tym bardziej że wtryski 504z są do Euro 3 czy jakoś tak z końcówką jak dobrze pamiętam PBD135L z siedmioma dziurkami zamiast sześciu jak w PBD133 501z. Przekładki między zaworkiem a końcówką też mają inne numery w tych wtryskach, ale sobie nie przypomnę jakie.
Cytat:
Napisał luko_j Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdybym teraz je robił to najpierw bym oznaczył korpus w stosunku do nakrętki i wtedy dopiero rozkręcał i czyścił. Poskładałbym na nowych częściach i skręcił do wyznaczonego oryginalnie miejsca.
Nie gniewaj się, ale osobiście myślę że to nie jest dobry pomysł. Może być różnica w wymiarach nowego i starego zaworka, teoretycznie wysokość to 9 mm, ale z reguły jest zawsze różnica jednej a nawet dwóch setek przeważnie na plus. Z końcówką może być podobnie. Ja skręcam do oporu plus niecałe ćwierć obrotu, najważniejsze z wyczuciem. Jak skręcałem kluczem dynamometrycznym wg. serwisówki to było za mocno. Zaworek potrafił się wcale nieotwierać, widać jakieś naprężenia się robiły.
moktar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2020, 21:53   #1715
luko_j
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Jaguar
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Ależ ja się nie gniewam �� tak wychodzi niecałe ćwierć obrotu to ok40Nm. Ale mam inne pytanie czy do zaworków przelewowy da rady gdzieś dostać te trzpienie ustalające? Zabralem się za wykręcanie wszystkich i skręcanie z 60Nm na 40 + klej no i pierwszy poszedł gładko. Auto odpalilo od kopa bez żadnego dymu i jakby delikatniej więc się wziąłem za drugiego i złamałem te piny. Da się je przełożyć bo już to robiłem ale do miejsca gdzie mam jakieś starocie się przez obecną sytuację nie wybieram.. Może któryś z kolegów byłby w stanie sprzedać za drobną opłatą stare i zużyte ale nie złamane �� wtryski 501z
luko_j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 12:11   #1716
karex
ford::expert
 
Avatar karex
 
Zarejestrowany: 15-01-2005
Skąd: łódzkie
Model: Mondeo Mk3 i Mk4 oczywiście kombi
Silnik: 2,0 TDCi 130 na 151KM i DW10C 140KM
Rocznik: 2005.02 oraz 2012.05
Postów: 2,806
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał luko_j Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
więc się wziąłem za drugiego i złamałem te piny. Da się je przełożyć bo już to robiłem ale do miejsca gdzie mam jakieś starocie się przez obecną sytuację nie wybieram.. Może któryś z kolegów byłby w stanie sprzedać za drobną opłatą stare i zużyte ale nie złamane �� wtryski 501z

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Może same PINy/trzpienie?


Ja wszystko kupowałem w tym sklepie do wtrysków i pompy.


Pamiętajcie - jeżeli coś się dzieje z wtryskami to warto zajrzeć do pompy CR, inaczej to będzie "głupiego robota".
__________________
Pozdrawiam
Było
Mondeo Mk2 1997 1,8+BLOS i Mondeo Mk2 1997 1,8 TD
[Regulamin Forum] [Sklep forumowy]
karex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 13:13   #1717
moktar
ford::amateur
 
Avatar moktar
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 08-08-2014
Skąd: ze wsi
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 0
Domyślnie Re: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Koledze luko_j chodzi raczej o bolce ustalające powciskane w korpusy zaworków. Piny ze strony podanej przez kol. karexa to 9308-028K i wchodzą w rdzeń cewki pod sprężynę zaworka i służą do regulacji parametrów wtryskiwacza. Co do samych bolców to jeżeli są pojedyncze tzn. przechodzą na wylot przez korpus i pękł z jednej strony to można go wcisnąć żeby wyszedł z drugiej. Normalnie wystaje coś koło 4 mm, po 2 mm wystarczy, najistotniejsze żeby pilnowały pozycji przy skręcaniu.W przypadku składanych z dwóch krótszych można urwany wyciągnąć i wcisnąć płyciej tak żeby wystawał z 2 mm.
moktar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2020, 13:15   #1718
luko_j
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 27-05-2012
Model: Jaguar
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

To jest ten krótki pin pod długą sprężynkę. Przez zaworek przelewowy przechodzą długie piny i gdzieś je kiedyś widziałem w sprzedaży ale nie pamiętam gdzie to było. Właśnie myślałem nad tym żeby go lekko wycisnąć na drugą stronę tylko czy on podczas pracy nie "wróci"? Raczej nie powinien a na parę dni zanim się dostanę do swojego "skladowiska" powinno wystarczyć.

Ostatnio edytowane przez luko_j ; 19-04-2020 o 13:29
luko_j jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2020, 18:49   #1719
pablolinda
ford::advanced
 
Avatar pablolinda
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Okolice Ryk
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: 2003
Postów: 290
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy w przelewach może być powietrze?

Może to być powodem błędu P0251?

Po mimo że próba przelewowa w normie a pompa jest w stanie wytworzyć 16030 kPa ciśnienia [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
pablolinda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2020, 13:29   #1720
Intruz1232
ford::amateur
 
Imię: Przemysław
Zarejestrowany: 18-04-2017
Skąd: Przytuły
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 TDCIl
Rocznik: 2009
Postów: 7
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Witam sprawdzałem u siebie przelewy. Wyczytałem na forum żeby robić próbę 4 minutową na biegu jałowym. Więc tak zrobiłem. Po 4 minutach wyszło u mnie 30 mln prawie na wszystkich tylko na jednym troszkę mniej. Mam blad p0089 i na 4 biegu pomiędzy 2 a 3 tys obrotów podczas utrzymywania stałej predkosci trzęsie autem robi tak jak by paliwa mu brakowało robi "kangurka" jak tu gdzieś to wyczytałem. Czy wszystkie wtryski już mam do wymiany?
Intruz1232 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.