Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-04-2012, 14:20   #1
agaciora
ford::beginner
 
Avatar agaciora
 
Zarejestrowany: 25-04-2012
Skąd: Łódź
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Nie działa wentylator chłodnicy

Witam wrzucam temat ponownie, juz konkretniej nie wiem jak go zatytulowacGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Opisuje problem jeszcze raz, wiec :nie dziala wiatrak chlodnicy mimo ze dolewalam plynu do chlodnic i jest na max. w momencie jak zagrzeje sie silnik mryga kontrolka i wiatraka nie slychac. Czy jest jakas powazna przyczyna tego? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Pozdrawiam

agaciora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2012, 21:50   #2
rafels
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2008
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 162
Domyślnie Odp: nie dziala wiatrak od chlodnicy pomimo uzupelnionego plynu

Went. chłodnicy załączany jest przez przekaźnik, który jest sterowany masą bezpośrednio z ECU (jeżeli masz klimę, to przekaźnik jest dwuobwodowy: 1bieg - szybki, z klimą, 2bieg - wolny, normal, przez dodatkową rezystancję).
Sprawdź przekaźnik, może się zawiesił. Można na krótko bez niego podłączyć (zworka). Skoro kontrolka mruga, to ECU chyba dostaje sygnał od czujnika dotyczący temperatury, więc raczej przekaźnik...
rafels jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2012, 22:08   #3
ko_stek1
ford::average
 
Avatar ko_stek1
 
Zarejestrowany: 30-09-2010
Skąd: Sandomierz
Model: Mazda 2 DY
Silnik: 1600 16 V pb + LPG
Rocznik: 2004
Postów: 130
Domyślnie Odp: nie dziala wiatrak od chlodnicy pomimo uzupelnionego plynu

Nie wiem kolego czy mam racje bo twoja wiedza jest napewno zdecydowanie wieksza, lecz ja w swoim kaczolocie przekaźnika do właczania wentylatora nie mam, wentylatorem steruje komputer, podejrzewam podobnie jest w wersji z klimą ale moge sie mylić. W wersji bez klimy przekaźnika nie ma i tego sie bede trzymal a jeśli sie myle powiedz mi prosze gdzie sie niby znajduje?? Jednoo jest pewne napewno, jeśli kontrolka mryga to czujnik temperatury jest napewno dobry, a problemu szukał bym w wentylatorze.

Ostatnio edytowane przez ko_stek1 ; 29-04-2012 o 22:11
ko_stek1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2012, 14:45   #4
agaciora
ford::beginner
 
Avatar agaciora
 
Zarejestrowany: 25-04-2012
Skąd: Łódź
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: nie dziala wiatrak od chlodnicy pomimo uzupelnionego plynu

Nie mam klimy i nie mam pojecia co moze byc grane. Dzisiaj juz musialam zrobic postoj zeby silnik przestyglGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Otworzylam maske a plyn od chlodnicy wrzal i slychac bylo tylko jego przeplyw przez wezyk a wentylator ni hu hu. Jeszcze kilka dni temu normalnie chodzil. A propo plynu- Resztki ktore zostaly zanim dolalam nowego mialy jakies tluste dziwne plamy, to moze miec cos wspolnego? Chociaz nie wydaje mi sie...
agaciora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2012, 16:16   #5
umanek82
ford::beginner
 
Imię: Luk
Zarejestrowany: 02-02-2012
Skąd: Lublin
Model: KA mk1
Silnik: 1.3i
Rocznik: '99
Postów: 37
Domyślnie Odp: nie dziala wiatrak od chlodnicy pomimo uzupelnionego plynu

Witam u mnie w Ka wentylator sam się załączał po 10 sekundach czy był zimny czy gorący uszkodzony był ECU.Po naprawie kompa wentylator się nie włącza od razu tylko dopiero jak załapie silnik wysoką temp.Wentylator jest załączany przez przekaźnik.Jeśli masz tłuste plamy w płynie chłodzącym prawdopodobnie będzie przypalona uszczelka pod głowicą.
umanek82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2012, 17:10   #6
agaciora
ford::beginner
 
Avatar agaciora
 
Zarejestrowany: 25-04-2012
Skąd: Łódź
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: nie dziala wiatrak od chlodnicy pomimo uzupelnionego plynu

Umowilam sie na wizyte u mechanika ale dopiero za tydzien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do tego momentu zadnych dluzszych podrozy, tylko do pracy w te i z powrotemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Po naprawie napisze co bylo nie tak i jaki mechanik, chociaz ponoc polecany przez wiele osobGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
agaciora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2012, 00:02   #7
rafels
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-06-2008
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 162
Domyślnie Odp: nie dziala wiatrak od chlodnicy pomimo uzupelnionego plynu

Cytat:
Napisał ko_stek1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja w swoim kaczolocie przekaźnika do właczania wentylatora nie mam, wentylatorem steruje komputer, podejrzewam podobnie jest w wersji z klimą ale moge sie mylić. W wersji bez klimy przekaźnika nie ma i tego sie bede trzymal
Rzeczywiście może być różnie, w zależności od wersji: dla samochodów z klimą przekaźnik jest pod zbiorniczkiem wyrównawczym płynu chłodzenia, w wersji bez klimy - na płycie przekaźników za skrzynką bezpieczników w kabinie (poz. I). W styczniu i wrześniu 1997r. robiono modyfikację, więc mogły się zdarzyć inne rozwiązania sterowania.
Ponadto obwód silnika wentylatora zabezpieczono bezpiecznikiem: F21 (bez klimy od 01/97) lub F29 (bez klimy przed 01/97).
To bezpiecznik 30A, więc trudno sobie wyobrazić, by ECU sterował bezpośrednio taką mocą, ale... za magików fabryki Forda nie odpowiadam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rafels jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 19:02   #8
agaciora
ford::beginner
 
Avatar agaciora
 
Zarejestrowany: 25-04-2012
Skąd: Łódź
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: nie dziala wiatrak od chlodnicy pomimo uzupelnionego plynu

Pieknie przedwczoraj juz tak sie przegrzal ze caly plyn sie wylal i jezdze na wodzie cytrynowejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. oby do srody malutka wytrzymala i mechanikGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
agaciora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2012, 09:50   #9
anulkaka
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-05-2012
Model: ford ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 5
Domyślnie Odp: nie dziala wiatrak od chlodnicy pomimo uzupelnionego plynu

heh - mam podobnie - popatrz mój wątek - z tą różnicą że:

objaw: miga ikonka temperatury - trzeba się zatrzymać aby znikła
płynu nie ubywa raczej, nie gotuje się ,wentylator pracuje, nie ma plam oleju w płynie...


daj znać co i jak
anulkaka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2012, 12:06   #10
agaciora
ford::beginner
 
Avatar agaciora
 
Zarejestrowany: 25-04-2012
Skąd: Łódź
Model: Ka
Silnik: 1.3
Rocznik: 1997
Postów: 10
Domyślnie Odp: nie dziala wiatrak od chlodnicy pomimo uzupelnionego plynu

Po wizycie u mechanika na pewno dam znac, nie ma obawGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a czytalam twoj temat i widzialam wlasnie ze podobny problem maszGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szkoda ze nie ma w zabkach wskaznika temperatury, chyba po jakims czasie sobie taki sprawie, nie ma co przydatna rzeczGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
agaciora jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
wiatrak chłodnicy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.