Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-07-2016, 19:24   #21
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - świecą wysoko...

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Światła reguluje się białymi śrubami za reflektorami. Ustawienie możesz zrobić w każdej stacji diagnostycznej. Ja poprosiłem o podniesienie i okazało się, że można było aż o dwa obroty.
Miałeś wrażenie że świecą za nisko na mijania czy na drogowych? U mnie drogowe świecą bardzo daleko - parę razy zaobserwowałem róznicę jak mnie wyprzedzali inni - też z dobrymi lampami. Po wyłączeniu moich długich różnica była kolosalna - widziałem nawet pewna konsternację, wyraźnie zwalniali przede mną gdyż już nie widzieli tak dobrze drogi. Natomiast mam wrażenie, że mijania są troszkę jakby za nisko - zastanawiam się czy regulacji będzie niezależna, czy też podniesienie mijania nie spowoduje oślepiania innych na długich.

kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2016, 19:28   #22
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - świecą wysoko...

Na mijania. Wszyscy na to narzekają.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 13:39   #23
Tomek_Mondeo
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-07-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkV
Silnik: 2.0 diesel 150kM
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - świecą wysoko...

Witam,

bardzo dziekuje za wszystkie odpowiedzi i sugestie.
Postaram sie skomentowac wszystkie z nich.
1. jestem pewien ze swiatla swieca obecnie za wysoko. Informuja mnie o tym kierowcy z na przeciwka od momentu regulacji, Poza tym widac "golym okiem" ze bija w gore od czasu regulacji w serwisie.
2. Krotkie rewelacja, ale dlugie slabe. Swiatla xenon w skodzie superb o wiele lepsze. Moje MK4 halogen chyba tez dlugie mialo lepsze... To widac zwlaszcza w zlych warunkach drogowych.
3. Xenon ma lepsze "przenikanie" przy zlej pogodzie. Mam podobne doswiadczenia z halogem/hid i ledem w latarkach do nurrkowania. Dokladnie to samo...Jak jest dobrze to rewelacja, a jak warunki trudniejsze to czegos brakuje :-)
4. Sterowania swiatlami super,rzadko sie myli i daje max swiatla w danych warunkach, nie trzeba siegac do przelacznika dlugich
5. Dziekuje za sugestie ustawienia. Skoro to mechaniczne to moze stara metoda " na kreske na drzwiach garazu" obnize je troche i po sprawie :-)

pozdrawiam
Tomek
Tomek_Mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 13:54   #24
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - świecą wysoko...

Cytat:
Napisał Tomek_Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na kreske na drzwiach garazu" obnize je troche i po sprawie :-)
Albo stań na prostej drodze jak już zrobi się ciemno i wtedy fajnie ustawisz i od razu widzisz dokąd sięga strumień światła.

2 czy 3 razy po przeglądzie technicznym zaczynali mi mrugać w nocy bo te ich super maszyny stwierdzały , że świecą za nisko. W nocy na prostej nie było widać końca , gdzie sięga żarówka. Śrubokręt , pyk pyk w dół , jak to twierdzę - na oko , gra i buczyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kiedyś wszyscy tak ustawiali i nikt nie płakał , a teraz oburzenie bo na oko się nie robi. Dobre
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 15:53   #25
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - świecą wysoko...

Kiedyś dzieci nie woziło się w foteliku. :-P
Podjechanie na stację diagnostyczną to naprawdę niewielki wysiłek.
Fachowców od ustawiania świateł "na oko" mamy wielu. Aż się prosi migać co trzeciemu na szosie. Ale skoro tego nie robię, to pewnie myślą, że mają dobrze ustawione światła. :-P
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2016, 20:04   #26
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - świecą wysoko...

Nie chodzi o to. Dużo ludzi narzeka , że po ustawieniu przez stację diagnostyczną światła są źle ustawione. Ja nie mając pojęcia o mechanice mogę bez problemu znaleźć pracę na stacji diagnostycznej. Właśnie tacy ludzie często tam pracują.
Po drugie , sprzęt którym dysponują , też produkują ludzie .... i bla bla bla.

Skoro po stacji diagnostycznej mrugają mi , że ich oślepiam , a po swoim ustawieniu na prostej drodze jest ok , jednocześnie dobrze widząc, oświetlając teren przede mną tak jak potrzebuję , to chyba o czymś świadczy.
Skoro warsztat mechaniczny nie ustawi mi dobrze świateł , następnie nie potrafi wymienić półośki w aucie bez mojej ingerencji , po regeneracji turba i wtrysków nie oczyszcza układu , za wymianę hamulców biorą duże pieniądze za chwilunię roboty to chyba mam prawo bardziej wierzyć sobie lub swojej osobie, niż komuś kto dorabia na wakacjach ......
Taki mamy klimat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 13:02   #27
Tomek_Mondeo
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 14-07-2016
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkV
Silnik: 2.0 diesel 150kM
Rocznik: 2015
Postów: 7
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - świecą wysoko...

Witam,

niestety, tak, niestety muszę się zgodzić z Panem Wojtkiem.
Bardzo chciałbym aby stacje serwisowe, które biorą niemałe kwoty za swoje usługi wykonywały dobrze swoją pracę.
Moje świata według stacji ustawione są ok, natomiast gołym okiem widać, że biją w górę i oślepiają ludzi z na przeciwka. Moze to rozkalibrowany przyrzad ale fakty sa jednoznaczne.
W takiej sytuacji chyba jednak w tak prostej czynnosci lepiej zadzialac samemu. Wystarczajaco czasu stracilem w serwisie...
Tak jest z wieloma czynnościami serwisowymi. Na szczescie nowe auta generalnie wymagaja najczesciej tylko wymiany filtrow i oleju (do jakiegos przebiegu) co trudno zle wykonac ( choc tez sie udaje...)
Pozostaje trzymac kciuki,aby nic sie nie zepsulo, bo wtedy moze byc klopot ze znalezieniem fachowca....

pozdrawiam
Tomek
Tomek_Mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 14:32   #28
kruger
ford::advanced
 
Avatar kruger
 
Zarejestrowany: 27-04-2010
Model: Mondeo MK5 → Mondeo MK4
Silnik: EB 240KM, PowerShift
Rocznik: 2013
Postów: 426
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - świecą wysoko...

Cytat:
Napisał Tomek_Mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,


Moje świata według stacji ustawione są ok, natomiast gołym okiem widać, że biją w górę i oślepiają ludzi z na przeciwka. Moze to rozkalibrowany przyrzad ale fakty sa jednoznaczne.
Tomek
To niemożliwe aby światła świeciły w niebo a urządzenie do kalibracji pokazywało, że jest ok. To jest w 100% analogowe urządzenie, tam nie ma się co rozkalibrować. Podjedź na pierwsza lepszą stację diagnostyczną (nie do ASO) i sprawdź to jeszcze raz bo już prostszej czynności od ustawienia świateł to chyba nie ma.
kruger jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 14:54   #29
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,823
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - świecą wysoko...

Trzeba tylko jeszcze odczytać z reflektora jakiś wskaźnik. Ale nie wiem, co on oznacza. W każdym razie diagnosta najpierw coś odczytał, a potem dopiero ustawiał.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2016, 17:55   #30
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Adaptacyjne reflektory LED - świecą wysoko...

Cytat:
Napisał kruger Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To niemożliwe aby światła świeciły w niebo a urządzenie do kalibracji pokazywało, że jest ok

Nie ma tu co udowadniać ani przysięgać. Wierzyć nie musisz. Nie pamiętam , ale 2 lub 3 razy przez ostatnie lata po przeglądzie obniżałem światła na własną rękę.
Skoro jakiś dziamdziak albo dziamdziata maszyna mi źle ustawiła to nie mam najmniejszej ochoty jechać do kogoś innego bo bardziej ufam sobie.
Po moim ustawieniu na prostej drodze w nocy widzę linię ocięcia świateł mijania jak i przestali mi mrugać z naprzeciwka .

To było ze 2 lata wstecz i więcej. Może teraz się coś poprawiło ale jakoś mam to gdzieś. Po to jest śrubka , a ja nie jestem aż taką ciotą , i potrafię sobie ustawić.

Takie to trudne że ho hooooo.
Reflektor nie wybuchnie jeśli będzie świecił o 3 cm bliżej lub dalej niż powinien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.