Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2018, 17:01   #1
Ziemia
ford::amateur
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 04-08-2017
Model: Ford Ć max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Błąd P269B i B10A2 co znaczy i z czym się wiąże?

Witam od kilku dni sieciła mi się awaria silnika a następnie doszedł check. Dziś w Atu dostałam listę i mam na niej 2 błędy. W Atu powiedzieli ze nic nie poradzą i zostaje mi tylko serwis Forda. Czy ktoś miał już coś takiego? Niewiele widzialam w internecie na temat tego błedu. Proszę o podpowiedź. Z gory dziekuje.

Ziemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2018, 17:45   #2
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Błąd P269B i B10A2 co znaczy i z czym się wiąże?

P269B- otwarty obwód świecy żarowej w układzie oczyszczania spalin układu wydechowego takie info znalazłem

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kod: B10A2 - Błąd wejścia
Dodatkowy symptom błędu:
- Ogólna awaria sygnału
Status:
- DTC obecny w momencie żądania
- Lampka kontrolna awarii jest wyłączona dla tego kodu DTC
Moduł: moduł kontroli nadwozia
Szczegóły diagnostycznego kodu usterki
Aby usunąć ten DTC, może być konieczne wykonanie następującej procedury:
1. Wykonaj reset awaryjny BCMii.
2. Uruchom silnik.
3. Zatrzymaj silnik.
4. Usuń kody DTC z PCM.
5. Jeśli kod DTC B10A2 jest nadal obecny, przeprogramować PCM do ostatniej kalibracji i powtórzyć kroki od 2 do 4

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 09-01-2018 o 17:47
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 12:16   #3
Ziemia
ford::amateur
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 04-08-2017
Model: Ford Ć max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Błąd P269B i B10A2 co znaczy i z czym się wiąże?

Witam, niestety problem ten to jakaś makabra. Ten 2 błąd to czujnik powypadkowy. Okazało się ze auto miało mała stłuczke tzn lewy reflektor i włączył się ten błąd mimo iż nic nie działo się od roku czasu ( czyli od zakupu ).
Teraz pytanie co do 2 bledu.
Pojechałam na warsztat. Mechanik podniosł auto obejzał kable następnie zaczą mierzyć napięcie w kostce było 0.00 potem wzią byle jaka świece zarową i zmierzył jej napięcie bylo coś około 0.65 czy jakoś tak i po 5 min stwierdzil ze to świeca w obwodzie dpf. Oczywiście znalazłam taka świece w serwisie Forda w Niemczech ale uświadomił mnie ze to wcale nie musi być świeca. Jest tam dużo czujników np. Sensor temperatury....i że to może być wszystko. Podpowiedzcie jak sprawdzić co musze naprawic. Auto ma 50000 najechanie. Był kiedyś problem z sonda. Ale podobno usunięty. Teraz śmierdzi nieprzepalonym a raczej zapchany juz dpf i nie wiem co robic. W tym stanie jeżdżę juz jakieś 700km. Nawet probowalam jechać na wysokich obrotach żeby może samodzielnie coś się zaczęlo wypalać ale jakoś nic nie dziala. Proszę doradźcie.
Ziemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 14:42   #4
Ziemia
ford::amateur
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 04-08-2017
Model: Ford Ć max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Błąd P269B i B10A2 co znaczy i z czym się wiąże?

Wyskoczyłam na chwilkę do auta z elm327 i popie łam Zmierzył am naterżnie pradu sondy lambda i wynosi 1.92 mA, oraz maksymalne nagromadzenie sadzy w dpf które wynosi 41%. Pytanie czy mogę włączyć czyszczenie komputerowe dpf? Oraz czy to ze sonda dostaje prad znaczy ze sama w sobie dziala i coś nie tak z kablami? Nie wiem co mogłabym zrobić żeby dowiedziec się czegoś wiecej. Ps jeśli piszecie podpowiedzi pamiętajcie że jestem totalnym laikiem i słabo znam się na autach.....w końcu baba😁😂
Ziemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 15:38   #5
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: Błąd P269B i B10A2 co znaczy i z czym się wiąże?

mozesz dac statyczne wypalanie dpf,
najpierw jesli mozesz to sprawdz forscanem dotychczasowa liczbe niudanych prob czyszczenia sie filtra dpf
co do sondy to nalezy porownywac obie, przed i za katalizatorem.
twoj blad to "otwarty obwod" wiec albo problem z wtyczka os swiecy dopalajacej filtr albo z sama swieca

Ostatnio edytowane przez Gregi86 ; 04-02-2018 o 15:40
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 15:58   #6
Ziemia
ford::amateur
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 04-08-2017
Model: Ford Ć max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Błąd P269B i B10A2 co znaczy i z czym się wiąże?

Mówiąc świeca masz na myśli ten zawór par paliwa czy tylko sama świece bo czytam juz i czytam i zaczynam glupiec. Idę sprawdzić te próby i potem napisze.
Ziemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 17:05   #7
Ziemia
ford::amateur
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 04-08-2017
Model: Ford Ć max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Błąd P269B i B10A2 co znaczy i z czym się wiąże?

Noe udało się wypalić ( opcja regeneracji filtra cz.st. ) zalanczala się ale po 1% było info ze się nieokresliny warunek przerwania. Dodam ze nawet obroty nie wzrosły tak jakby nic nie mógł zrobic. A co do sprawdzenia poprzedniego wypalenia nie mogłam nic znalesc. Co teraz
Ziemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2018, 13:58   #8
Ziemia
ford::amateur
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 04-08-2017
Model: Ford Ć max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Błąd P269B i B10A2 co znaczy i z czym się wiąże?

Szanowni forowicze odmawiam post. A więc po wymianie świecy żarowej w obwodzie wypalania i wymianie kabla (podobno byl uszkodzony) nadal jest blad. Był wykasowywany ale wraca po przejechaniu paru kilometrow. Ponadto dpf się powoli samoczynnie zapycha. Pierwszy odczyt mówił ze jest nagromadzenie sadzy w okolicach 40% dziś jest juz około 56%. Co radzicie? Czy ktoś orietuje się co jeszcze może być nie tak?
Ziemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2018, 09:43   #9
Michen
ford::beginner
 
Imię: Krystian
Zarejestrowany: 04-05-2015
Skąd: Goleniów
Model: Grand c-max
Silnik: 1.6 182KM Tytan by kristof
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Błąd P269B i B10A2 co znaczy i z czym się wiąże?

Jeżeli chodzi o soft powypadkowy/ kolizyjny w przypadku odpalenia się naciągaczy pasów lub poduszek, informacja się zapisuje na sterowniku, w ZS są w stanie to ogarnąć za 600 zł.
Michen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2018, 21:14   #10
Ziemia
ford::amateur
 
Imię: Magda
Zarejestrowany: 04-08-2017
Model: Ford Ć max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 8
Domyślnie Odp: Błąd P269B i B10A2 co znaczy i z czym się wiąże?

Panowie no więc stanęło na tym że wymieniony został w ASO cały parownik. Niby kable ok ale błąd nadal jest. Co robić? Przypadkiem odkryto zaśniedziały bolec wychodzący z komputera sterującego (dabile zamontowali to tuż nad przednim kołem po lewej). Może tu jest problem. Auto zabrałam już z ASO bo się nie wyplacilabym przy tych ich stawkach za godzinę. Czy szukać regeneracji takich sterowników. A może ktoś ma schematy żeby mulimetrem powierzyć napięcie? Proszę o podpowiedzi bo już pół roku z tym się mecze.
Ziemia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.