Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-08-2014, 10:56   #1
krzysio1985
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Włoszczowa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi 115
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie [Mondeo mk3] 2.0 tddi Słaby wynik po chiptuningu

Witam wszystkich.
Może zacznę od początku. Kupiłem mondeo tddi 115KKM, 2001/2002, turbo gt2049s, bez przepływki, tylko MAP, egr elektroniczny. Słaby z dołu, do 1,7 - 2 tys obr muł straszny, z klimą tragedia (idzie się pociąć) , powyżej idzie normalnie a nawet jakby nadrabiał straconą zwłokę na wkręcenie się. Nie kopci, Pracuje dość głośno i twardo, szczególnie na zimno. na ciepło pracuje już milej choć i tak przypomina trochę sieczkarnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. podobno TTTM Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Turbina nowa. Ciśnienie doładowania ok. 230 kPa więc wydaje mi się ze w normie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do rzeczy: po półtorej roku walki z turbo dziurą zdecydowałem się na chiptunnig żeby to zniwelować, po prostu siadając do służbowego caddy 75KM miałem wrażenie ze idzie jak rakieta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ten dół .... Chip u Heko , seria zhamowana na 116KM/280Nm z tym że odczuwalny słaby dół , po chipie 135KM/333Nm lecz bezdymnie i dół niewiele lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nima ropu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wtryski sprawdzone (pomijając że mechanik pozrywał przekładki w nich ), są ok. Pozostaje pompa.... i tu już schody. diagnostyka z tego co sie dowiadywałem na stole, zresztą nietania i może wyjść ze szkoda ją było sprawdzać, najlepiej używka z anglika i to jeżdżącego, tylko co jak to nie będzie to? w zasadzie niewiele już pozostało bo pół samochodu nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pompę zasilającą raczej wykluczam bo nie było by mocy zawsze. jakieś sugestie lub spostrzeżenia? rady typu zmień auto odpadają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam

krzysio1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 11:57   #2
andypl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-07-2013
Skąd: Warszawa/Łódź
Model: Mondeo MK5 Titanium / Fiesta MK7 VAN
Silnik: 2.0 TDCi 150/180KM / 1.4 TDCi 68KM
Rocznik: 2015 / 2009
Postów: 40
Domyślnie Odp: [Mondeo mk3] 2.0 tddi Słaby wynik po chiptuningu

Też mam słaby dół w moim TDDi i też czekam na ciekawą odpowiedź co można z tym zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andypl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 14:01   #3
krzysio1985
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Włoszczowa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi 115
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: [Mondeo mk3] 2.0 tddi Słaby wynik po chiptuningu

na pierwszy ogień zaślep egr. jest ciut lepiej i błędów brak bo sprawdzałem.
krzysio1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 15:01   #4
konrad291
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-05-2013
Skąd: bełżyce
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDi 90Hp
Rocznik: 2001
Postów: 77
Domyślnie Odp: [Mondeo mk3] 2.0 tddi Słaby wynik po chiptuningu

moj też ma muła do 1700(klima porażka) i tez odczuwam róznice jadąc firmowym berlingo 1.6 hdi 2013r,
mondziak w porównaniu do berlingo ma dłuuuuugie biegi

a i pompe mam po profesjonalnej regeneracji, wymiana sterownika i korpusupompy itd.
kolega ma 115 a ja tylko 90...
chociaż jak już łapie 2tys rpm to nawet ładnie ciągnie
konrad291 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 15:33   #5
Tomcio242
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-08-2011
Skąd: Okolice CK
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 Zetec + LPG
Rocznik: 1998
Postów: 162
Domyślnie Odp: [Mondeo mk3] 2.0 tddi Słaby wynik po chiptuningu

Powietrza może im mało w te upały, ja bym jeszcze spróbował z IC coś pokombinować, oraz przyjrzeć się układowi wydechowemu, szczególnie mam na myśli katalizator.

O rzeczach takich jak blokujące hamulce czy zacierająca się rolka czy pompa wody, nie będę pisał.
Tomcio242 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2014, 17:18   #6
krzysio1985
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Włoszczowa
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 tddi 115
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Odp: [Mondeo mk3] 2.0 tddi Słaby wynik po chiptuningu

Wydech , uwierz, jest wolny. Pajęczyny tam nie zastaniesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Hamulce nie trzymają, łożyska również, pompa wodna nie ma opcji bo też sprawdzana podczas wymiany pompy wspomagania. Takie powody to jakby mówienie że woda za rzadka do pływania. gdyby to coś z osprzętem to nie wypluł by na hamowni 116 KM, nie uważasz? dziś porównywałem wykresy v-techu 115 tddi z moim, no jest różnica. przy 1300 w serii ja mam coś z 90 Nm, a w zdrowym ok115Nm. Myślę że tu jest pies pogrzebany.

Kolego , mówisz że po regeneracji pompy nie ma poprawy?
krzysio1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.