Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2017, 14:35   #1
m4gg
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 12-06-2017
Skąd: Radom
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Zmiana zarówek na LED w reflektorach przeciwmgłowych i oświetleniu tablic

Witam.
Czy może już ktoś zmieniał żarówki w reflektorach przeciwmgłowych z przodu (to są te same co świecą przy doświetlaniu zakrętów) na LED? Jaki to jest typ i czy zrobie to sam bez ASO czy wyjdzie jakiś błąd? Z Full ledami wygląda to strasznie. Tak samo tyczy się to oświetlenia tablicy rejestracyjnej z tyłu. Wiem ze tam są 12V 5W typ W5W ale czy nie będzie problemu jak podmienię na led?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

m4gg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2017, 14:45   #2
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Zmiana zarówek na LED w reflektorach przeciwmgłowych i oświetleniu tablic

ASO ci tego nie zrobi. Musisz kupić zamienniki żarówek w wersji led, raczej canbus. Tylko bierz markowe bo chinole słabo się przykładają do roboty za miskę ryżuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2017, 14:51   #3
m4gg
ford::beginner
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 12-06-2017
Skąd: Radom
Model: S-Max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 25
Domyślnie Zmiana zarówek na LED w reflektorach przeciwmgłowych i oświetleniu tablic

Cytat:
Napisał stingerA6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ASO ci tego nie zrobi. Musisz kupić zamienniki żarówek w wersji led, raczej canbus. Tylko bierz markowe bo chinole słabo się przykładają do roboty za miskę ryżuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


No dobra a jaki to jest typ tej żarówki? Tej od halogenów


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
m4gg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2017, 14:56   #4
stingerA6
Tańczący z S-Maxami
 
Avatar stingerA6
 
Zarejestrowany: 11-05-2014
Skąd: Landsberg
Model: Romet
Silnik: Wigry
Rocznik: 1985
Postów: 1,011
Domyślnie Odp: Zmiana zarówek na LED w reflektorach przeciwmgłowych i oświetleniu tablic

Cytat:
Napisał m4gg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jest typ tej żarówki
Chyba H8, ale zerknij w istrukcję obslugi, tam masz rozpiskę
__________________
"Niektórzy pędzą na złamanie karku, aż ciężko ich nieraz wyprzedzić."
"Forum to nie agencja towarzyska. Wszystkim nie dogodzimy"
stingerA6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 23:03   #5
pawel2m
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Kraków
Model: S MAX II Titanium 4x4 180 Aut
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 284
Domyślnie Odp: Zmiana zarówek na LED w reflektorach przeciwmgłowych i oświetleniu tablic

Cytat:
Napisał m4gg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Z Full ledami wygląda to strasznie.
strasznie to mało powiedziane.

Proszę zdaj relację, z jaką zarówką ma to sens, jak zrobisz modyfikacje.
__________________
_
pawel2m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 12:00   #6
drout
ford::advanced
 
Avatar drout
 
Imię: Puotr
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: okolice Wawy
Model: Forek xt, S-Max MK2
Silnik: 2.5t, 2,0 biTDCi
Rocznik: 05, 17
Postów: 211
Domyślnie Odp: Zmiana zarówek na LED w reflektorach przeciwmgłowych i oświetleniu tablic

Czekam na efekt u Ciebie ;-) A w lusterkach też zmieniasz na Led?
drout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 12:35   #7
pspot
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-12-2013
Model: smax
Silnik: 2.0 EcoBoost 240 KM
Rocznik: 2014
Postów: 137
Domyślnie Odp: Zmiana zarówek na LED w reflektorach przeciwmgłowych i oświetleniu tablic

Ledy do oświetlenia tablicy niektórzy wkładają, choć moim zdaniem wygląda to średnio (zbyt niebieskie i za intensywne światło - chyba że dobrze się dobierze) no i czytałem że są problemy z tymi światłami (potrafią mrugać).

Co do przeciwmgielnych:
kiedyś specjalnie wkładano żółte żarówki do świateł przeciwmgielnych... Z punktu widzenia optyki ma to jak najbardziej sens, ponieważ ciepła, żółta barwa światła wyciąga kontrasty z otoczenia. W fotografii używa się np filtrów żółtego czy pomarańczowego do usunięcia mgiełki przy fotografowaniu krajobrazu. Z kolei filtru niebieskiego używa się do podkreślenia zamglenia.

Niebieska, zimna barwa światła w przeciwmgielnych mija się zatem z celem. Optycznie w porównaniu z ledami wygląda to mało efektownie, ale jest efektywne - żółte halogeny powodują, że oświetlona zamglona droga jest bardziej skontrastowana i widać więcej szczegółów.
Wiem że można wsadzić żółte ledy ale w takim razie po co kombinować. Do tego zwykłe żarówki w przeciwmgielnych się grzeją, więc roztapiają np. śnieg z lamp, gdy używamy przeciwmgielnych w trakcie intensywnych opadów śniegu.
pspot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2017, 21:32   #8
Morf
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zmiana zarówek na LED w reflektorach przeciwmgłowych i oświetleniu tablic

Ja mam włożone w oświetleniu tablicy ledy. Przełożyłem z poprzedniego auta. Mam zamienniki żarówek W5W z 3 diodami link. Świecą ładnie na biało nie za intensywnie, błędów brak. Jutro mogę cyknąć fotkę.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2017, 09:12   #9
santin
ford::beginner
 
Avatar santin
 
Zarejestrowany: 14-10-2015
Model: S-Max MK2/Focus MK2
Silnik: 2.0 TDCi BiTurbo/1.8 TDCi
Rocznik: 2015/2010
Postów: 43
Domyślnie Odp: Zmiana zarówek na LED w reflektorach przeciwmgłowych i oświetleniu tablic

Ja z kolei ledy mam włożone w tablice i w oświetlenie lusterek.
W przeciwmgielne też chciałem, ba nawet kupiłem żarówy, ale zrezygnowałem z montażu właśnie z powodów, które wymienił @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Mają dla mnie być żólte i się grzać. W foce miałem sytację, że przeciwmgielne mi pupę ratowały swoją barwą oświetlenia :-)

A jak ledy wyglądają w przeciwmgielnych można zobaczyć na niemieckim forum S-maxa, gdzie już kliku ludzi zdecydowało się na wymianę.

Bump: aaa
i ledy mam jeszcze włożone w światła cofania.
I to dopiero jest IMO zmiana, którą ford powinen już dawno wprowadzić. Wygląda świetnie i jasno jak w dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg compare.jpg (15.7 KB, 191 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 04.jpg (91.2 KB, 189 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg assy 05.jpg (95.0 KB, 175 wyświetleń)
__________________
pzdr.
Santin
santin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2017, 10:18   #10
drout
ford::advanced
 
Avatar drout
 
Imię: Puotr
Zarejestrowany: 10-07-2014
Skąd: okolice Wawy
Model: Forek xt, S-Max MK2
Silnik: 2.5t, 2,0 biTDCi
Rocznik: 05, 17
Postów: 211
Domyślnie Odp: Zmiana zarówek na LED w reflektorach przeciwmgłowych i oświetleniu tablic

Cytat:
Napisał santin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja z kolei ledy mam włożone w tablice i w oświetlenie lusterek.
W przeciwmgielne też chciałem, ba nawet kupiłem żarówy, ale zrezygnowałem z montażu właśnie z powodów, które wymienił @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] .
Mają dla mnie być żólte i się grzać. W foce miałem sytację, że przeciwmgielne mi pupę ratowały swoją barwą oświetlenia :-)

A jak ledy wyglądają w przeciwmgielnych można zobaczyć na niemieckim forum S-maxa, gdzie już kliku ludzi zdecydowało się na wymianę.

Bump: aaa
i ledy mam jeszcze włożone w światła cofania.
I to dopiero jest IMO zmiana, którą ford powinen już dawno wprowadzić. Wygląda świetnie i jasno jak w dzień Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakie wsadziłes w lusterka?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
drout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.