Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2023, 21:07   #1
pablo1809
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.5 EcoBoost
Rocznik: 2016
Postów: 22
Domyślnie Czujnik temeratury cieczy chłodzącej

Witam,
Dzisiaj przydarzyła mi się następująca sytuacja. Po przejechaniu około 5 km, momentalnie wzrosła temperatura silnika do wartości maksymalnej, na wyświetlaczu pojawiła się informacja o zbyt wysokiej temperaturze silnika, zapaliła się pomarańczowa kontrolka awarii silnika i auto przeszło w tryb awaryjny (brak mocy). Po otwarciu maski i silnik nie wydawał się gorący a po całkowitym wystudzeniu go i ponownym włączeniu zapłonu, temperatura nie spadła. Obstawiam uszkodzenie czujnika temperatury cieczy chłodzącej.
Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Czy mógł ktoś podpowiedzieć gdzie zlokalizowany jest ten czujnik?


Ostatnio edytowane przez pablo1809 ; 24-01-2023 o 21:11
pablo1809 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2023, 08:58   #2
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,373
Domyślnie Odp: Czujnik temeratury cieczy chłodzącej

Cytat:
Napisał pablo1809 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obstawiam uszkodzenie czujnika temperatury cieczy chłodzącej.
Czy ktoś z Was miał podobny przypadek? Czy mógł ktoś podpowiedzieć gdzie zlokalizowany jest ten czujnik?
Czujnik temp płynu jest umiejscowiony po prawej stronie silnika (jak wyjmiesz obudowę filtra powietrza to znajdziesz)

Filmik (mojego autorstwa)


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czujnik poziomu płynu znajduje się przy zbiorniku wyrównaczym (pionowa rurka z czujnikiem od Valeo).

Warto też sprawdzić, czy do komory silnika nie dostaje Ci się woda z panelu podszybia.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zaczytaj kody i sprawdź, czy masz tylko kod P1299 czy też nie doszedł Ci również kod U1035.
Jeśli masz tylko P1299, to bierz się za czujnik temp płynu.
Jeśli doszedł Ci U1035, to może będziesz miał zabawę tak jak u mnie która zakończyła się wymianą czujnika poziomu płynu.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2023, 23:09   #3
-STefan
ford::average
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 07-02-2020
Model: Focus ST
Silnik: 2.3
Rocznik: 2019
Postów: 72
Domyślnie Odp: Czujnik temeratury cieczy chłodzącej

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik temp płynu jest umiejscowiony po prawej stronie silnika (jak wyjmiesz obudowę filtra powietrza to znajdziesz)
Filmik (mojego autorstwa)

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
No szacun, narobiłeś się, a Pablo nawet nie podziękował.
No to żeby nie było że na darmo to ja w imieniu wszystkich dziękuję Ci za merytoryczną i zapewne pożyteczną odpowiedź.
A takowe zdarzają się rzadko na tym forum.
-STefan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.