Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-11-2021, 20:13   #1
MobyDick
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 15-11-2018
Skąd: Poznań
Model: KUGA ED
Silnik: 1500
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Silnik ecoboost 1,5 zepsuty przy 23 tyś km. Co robić?

Witam szanownych Forumowiczów.
Kuga 1.5 ecoboost r.p. 2018 kupiony w salonie. Niestety już właśnie po gwarancji, przebieg 23 tys km. Zaczęło się 3 tyg. temu od ubywania płynu chłodniczego. Ok. 100ml na 200km. Czasem przerywał, nierówna praca. Wymieniłem świece, bo pokazywał błędy zgubionych zapłonów. Chwilami przez kilka minut nierówno pracował. W zbiorniczku na płyn chłodzący żadnej mazi, tak samo korek oleju silnika czysty. Pojechałem do aso zlecając zbadanie przyczyn nieszczelności i opisanych problemów. I właśnie dostałem telefon, że nie wykryli nieszczelności w ukl. chłodzenia, ale stwierdzili narastanie ciśnienia w tym układzie w czasie pracy silnika. Wg aso konieczne rozebranie głowicy. Może być blok, mogą tłoki, może tylko uszczelka być. Bez dalszego rozbierania nie da się tego stwierdzić i proszą o moją decyzję. Co robić? Koszt już ok. 600 za samo zdjęcie głowicy + kolejne 2tys. No i co dalej? Czytając tutaj na forum różne wątki związane z tym silnikiem nie liczę raczej na to, iż to tylko uszczelka. Gwarancja już się skończyła:-( pytalem czy Ford Polska może coś zrekompensować - nie dają dużej nadziei. Ale raczej chcieliby najpierw zacząć dalej rozbierać. Tylko rozbiorą, rozgrzebią, co prawda stwierdzą, pewnie prawidłowo, co sie naprawdę stało, i orzekną, że do wymiany np. blok.=20 tys. zł!!! A przecież ten silnik tylko dobre 20 tys km przejechał! Co jak dobre dotarcie powinno być. Koszt gdyby przyszło naprawiać silnik w ASO ok. 20tys. Poradźcie proszę co robić dalej? Zlecić im dalsze działanie? Naciskać na Forda, toż to wada ukryta silnika! Czy miał ktoś z szanownych forumowiczów taki przypadek? Da się coś od nich uzyskać? Czy warto od strony prawnej wchodzić przez jakąś kancelarię? Próbował ktoś? To bardzo wielki zawód dla mnie, jeśli chodzi o Forda. Czwarte auto z ich stajni, jak dotąd zero problemów, a tu takie coś!!!! Zawsze kupowałem nowy, aby bez problemów jeździć.
Czy lepiej odpuścić i już myśleć o opcji zdobycia całego silnika używki i próbować wymienić w jakimś dobrym warsztacie poza aso? Tylko jaka pewność, że ta używka których trochę za 4-7 tys. widać na aukcjach to nie w takim samym stanie? Za wszystkie porady, wskazówki, własne przykłady wielkie dzięki.

MobyDick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2021, 20:23   #2
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Silnik ecoboost 1,5 zepsuty przy 23 tyś km. Pomocy! Co robić?

Demontaż 600, a 2tys złożenie?
Mimo wszystko diagnoza będzie potrzebna, tego się nie uniknie. Jesli chodzi o ew wymianę silnika na ten sam 1.5 EB to chyba bym wolał wsadzić 2.0 EB jeśli to możliwe.
To tak na szybko.
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2021, 20:25   #3
gutozaur
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2015
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Silnik ecoboost 1,5 zepsuty przy 23 tyś km. Pomocy! Co robić?

Nigdy nie byłem w takiej sytuacji, ale na początku bym spróbował łagodnie z nimi pogadać, bo nerwowo to nic z tego nie będzie chociaż mówiłeś że już próbowałeś. Jak nic nie da to wtedy napisać pismo do ford Polska lub do tego salonu z którego masz auto. Oczywiście pismo przez prawnika, zobaczyć co będzie i po przepychance jak się nie uda to rzeczoznawcę wziąć i do sądu niestety. Myślę że przy takim przebiegu sprawa jest do wygrania ale stracisz trochę nerwów, czasu i pieniędzy. Jednak zanim to wszystko to musisz wiedzieć co się stało. Czy trafiła Ci się najgorsza możliwa usterka czy może coś tańszego i wtedy spróbować się z nimi dogadać. Tak mi się wydaje że ja bym tak zrobił. Przy okazji czy to dokładnie ten sam silnik co w nowych kugach MK3 czy jakiś poprawiony bo mam takiego. 1,5 ile koni?

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
gutozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2021, 20:28   #4
Draculescu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Model: Focus
Silnik: 1.6 vti
Rocznik: 2006
Postów: 301
Domyślnie Odp: Silnik ecoboost 1,5 zepsuty przy 23 tyś km. Pomocy! Co robić?

W 2018 to byly 1.5EB R4 150KM. teraz masz 1.5EB R3 150KM

Ostatnio edytowane przez Draculescu ; 08-11-2021 o 20:30
Draculescu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2021, 20:29   #5
gutozaur
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 24-02-2015
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6 125 KM
Rocznik: 2013
Postów: 128
Domyślnie Odp: Silnik ecoboost 1,5 zepsuty przy 23 tyś km. Pomocy! Co robić?

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W 2018 to byly 1.5 R4 150KM
Ok to ja mam 2020, 1.5 R3 150 więc to jakiś inny co nie znaczy że lepszy.

Wysłane z mojego Pixel 4a przy użyciu Tapatalka
gutozaur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2021, 21:46   #6
MobyDick
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 15-11-2018
Skąd: Poznań
Model: KUGA ED
Silnik: 1500
Rocznik: 2018
Postów: 4
Domyślnie Odp: Silnik ecoboost 1,5 zepsuty przy 23 tyś km. Pomocy! Co robić?

Cytat:
Napisał Draculescu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W 2018 to byly 1.5EB R4 150KM. teraz masz 1.5EB R3 150KM
Dokładnie. Mój silnik to EB 1.5 100 KM. 4 cylindrowy.

600 zł za zdjęcie osłony głowicy, a 2000 zdjęcie głowicy i uszczelki pod głowica
MobyDick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2021, 12:14   #7
zygert
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2015
Model: Focus mk3
Silnik: 1,5 ecoboost 150
Rocznik: 2015
Postów: 51
Domyślnie Odp: Silnik ecoboost 1,5 zepsuty przy 23 tyś km. Co robić?

Chyba literówka 1.5 w Kuga 100KM motoru nie było. Były 120KM, 150KM, 182KM

Szczerze to olał bym ASO bo raz, że za samą diagnozę i dalsze prace (bez naprawy silnika) zapłacisz zapewne więcej jak za remont takiej jednostki w prywatnym warsztacie. Szkoda, że nie przedłużyłeś gwarancji bo w fordzie to nie jest droga opcja, a przy dzisiejszych autach niestety jest to obowiązkowa opcja patrząc na jakość obecych motorów.
Więc w prywatnym warsztacie jak zapłacisz za naprawę motoru 10tys. to będzie to totalny maks (o ile nie jakiś warsztat kombinatorów - trzeba dać do sprawdzonego). A na "uprzejmość" Ford Polska bym nie liczył i rozgrzebią Tobie auto, oczywiście dowiesz się co jest, ale co z tego. To już lepiej na analizę dać tam gdzie cenowo robota będzie do przełknięcia. A sądy to szkoda czasu i nerwów. Może wygrasz, a jak nie wygrasz no to i tak koszta roboty będą z ASO + sąd i papuga. A to, że przebieg mały to co z tego. Samochód można zajechać i z mniejszym przebiegiem. Ogólnie to ciężka sprawa, ale oczywiście do wygrania bo przebieg nie duży jak na lekko ponad 2 letnie auto.
Jeżeli faktycznie tankowane było auto na dobrych stacjach i masz dowody oraz serwisowane zgodnie z "grafikiem" Forda to można atakować do sądu. Ale musisz miec dowody bo będą się wszystkiego czepiać. Ratuje na pewno sprawę fakt małego przebiegu i serwisu w ASO.

Szczerze to ja bym odpuścił sąd - szkoda nerwów. A pewnie do 6tys. zł silnik zrobisz w prywatnym warsztacie. A bujać się z nimi i walczyć to ciężka sprawa, a nawet jak zwrot kosztów to będzie częściowy. A wymiana słupka w ASO to 26tys. brutto bez upustów (w focusie) więc jak zrabatują na 50% to i tak masz dużo więcej jak w prywatnym warsztacie. Zaleta jedynie taka, że pewny silnik, ale osprzęt zostaje i silnik wymieniony jak plug&play przez małpy więc jak coś było z osprzetem co to spowodował to tego nie wymienią chyba, że przy odpalaniu auta będzie ewidentny problem, a jak nie to dadzą ze starymi gratami pojeździsz i jeżeli problem był w osprzecie to sytuacja za chwile może sie powtórzyć. Więc wolał bym oddać tam gdzie ktoś ma łeb na karku i wszystko posprawdza zgodnie ze sztuką. Ale tak to ewidentnie jakaś wada fabryczna. Więc jeżeli tak by ocenił rzeczoznawca przy prywatnym warsztacie to zawsze można się domagać rekompensaty. Nie masz obowiązu robienia auta w ASO zwłaszcza po gwarancji, a jak ewidentna była wtopa producenta to po zajrzeniu przez X warsztat do środka z dokumentacja rzeczoznawcy masz takie szanse w sądzie jak rozgrzebią w ASO, ale przynajmniej taniej gdy jednak się rozmyślisz co do sądu.

Co do warsztatu to polecam zdjedli zęby na silnikach i modach więc taka naprawa to pikuś, a może jeszcze coś więcej zaproponują (obejście problemu bo np. tłoki z ****olitu itp.?):
Polecam: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
zygert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost , układ chłodzenia


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.