Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2022, 12:58   #71
Marcinfix
ford::advanced
 
Avatar Marcinfix
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI 163 KM PS
Rocznik: 2011
Postów: 211
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

Miałem to samo bezpiecznik R14 był przepalony , tyko ze po lifcie

Marcinfix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2022, 21:33   #72
banan4742
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-03-2022
Skąd: Knurów
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

I jak kolego gigacomp naprawiłeś brykę.
Jak nie to pomogę
banan4742 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2022, 18:48   #73
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

Czy któryś z was rozwiązał ten problem braku masy na pinie przekaźnika ?
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2022, 14:49   #74
prawdziwyniebiesky
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 27-07-2022
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

Dołączam się do pytania, u mnie też zniknęła masa na 2 pinie w R1, po podaniu "lewej" masy zapala od razu. Czy ktoś rozwiązał już kwestię tej znikającej masy?
prawdziwyniebiesky jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2022, 22:40   #75
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: 2.0 Duratec - Rozrusznik nie kręci - Brak reakcji na START

U mnie identycznie, po podaniu masy z karoserii pali normalnie, sprawdzona wiązka, dany nowy przewód od tego pinu przekaźnika do kostki sterownika w nadkolu, przejście jest, resztą przewodów ok, masy pod maską wyczyszczone , czujniki sprzęgła sprawdzone , kostki przy kompie ok, piny w kompie też ok, czyste nie zaśniedziałe , jakby z z kompa masa nie wychodzi, kolejna sprawa że forscan nie widzi błędu jak wyjmie się przekaźnik ten r1 na zapłonie, a powinien raczej błąd wyrzucić
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2022, 10:56   #76
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Question Brak masy na przekaźniku rozrusznika R1

Witam.
Założę nowy temat, może w końcu się sprawa rozwiąże, a mianowicie brak masy na przekaźniku rozrusznika R1 na pinie nr 2. Wiele takich tematów było ale nigdzie rozwiązania, jedynie tam gdzie nie było plusa w pinie nr1 to pisał ktoś ze elektromechanik ogarnął ale to inny problem. Szukając w sieci dotyczy to nie tylko mondeo ale też focusow, s max Kuga nawet był i fusion, czyli wiele modeli forda i ten sam problem, większość zakładała dodatkowa masę na karoserię z nóżki przekaźnika i tak jeździ , też tak zrobiłem.

U mnie wszytko przejrzane,wiązka , dany nowy kabel od przekaźnika do komputera tzw bajpas, przejscie jest, czujniki od sprzęgła sprawdzone , podmieniany akumulator , podmieniane przekaźniki,wszystkie masy czyszczone te pod maską , reset pcm robiony, wszystko w aucie działa jak należy tylko nie pali , stało się to nagle, ale nie tak że od razu się zepsuło tylko raz palił raz nie, aż w końcu całkiem zdechło. Kolejna obserwacja to że brak błędów w forscan, a wydaje mi się że jak się to psuć zaczynało że raz odpalał a raz nie to jak się wyjęło ten przekaźnik r1 na włączonym zapłonie to wywalało właśnie błąd cewki rozrusznika czy coś takiego, teraz nic, zero błędów nawet jak się wyjmie przekaźnik na włączonym zapłonie. U mnie jest ford power jakby to miało znaczenie ale nie ma raczej bo w innych autach właściciele pisali że mają odpalanie normalnie kluczykiem i też to samo. To co jeszcze ustaliłem to że plus na pinie numer 2 pojawia się tylko w momencie naciśnięcia przycisku ford power a w kluczykowych zapewne tylko w chwili trzymania kluczyka na zapłon, masa dokładnie nie wiem kiedy powinna się pojawiać, ale jak sprawdzałem u siebie i akurat było ok to pojawiła się z chwilą naciśnięcia sprzęgła no i była cały czas do odpalenia silnika , znikła po rozruchu, ale tego dokładnie nie mogę teraz zweryfikować , chyba że ktoś u siebie zobaczy w sprawnym aucie.

Niby sprawa banalna bo załatwia to masa dana na stałe pod budę, ale irytująca i nie dająca mi spokoju bo to zapewne jakaś pierdola, no chyba że sterownik coś padł i nie chce tej masy podać. Dodam że u mnie nic zalane nie było, nigdzie nie napadało deszczu , nic nie było myte, działało normalnie, auto stało w suchym garażu i nagle zaczął fiksować.

Może ktoś ma jakiś schemat, albo udało mu się namierzyć problem i pomoże, bo mi się już pomysły chyba skończyły.

Pozdrawiam 👍

Ostatnio edytowane przez Uziu ; 21-08-2022 o 11:06
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2022, 13:10   #77
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Brak masy na przekaźniku rozrusznika R1 Ford Mondeo MK4 i inne Fordy

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Założę nowy temat, może w końcu się sprawa rozwiąże, a mianowicie brak masy na przekaźniku rozrusznika R1 na pinie nr 2. ...
Wystarczy 15 sekund popatrzeć na schematy elektryczne MK4 (np. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) na przykład (albo dowolnego innego "interesującego" Forda).
Masę na przekaźnik rozrusznika wystawia sterownik silnika (PCM) jeśli spełnione są wszystkie warunki zezwalające na start.
Jeśli auto ma skrzynię automatyczną, to zazwyczaj sygnał ten jest jesze "przepuszczony" przez przekaźnik sterowny sterownikiem skrzyni (TCM).
Filozofia "dokładnie zerowa" - należy sprawdzić w programie diagnostycznym, czy PCM ma ustawione "zezwolenie na star" i jeśli tak - to wtedy zweryfikować co się dzieje z tą masą (zwykle to jest albo pin w sterowniku "zielony" albo pin w wiązce sterownika wysunięty, albo przewód "sobie zgnił" pomiędzy PCM a skrzynką bezpieczników w komorze silnika...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 21-08-2022 o 13:12
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2022, 13:58   #78
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,016
Domyślnie Odp: Brak masy na przekaźniku rozrusznika R1 Ford Mondeo MK4 i inne Fordy

Czyli żadna tajemnica, ani wiedza tajemna. Opisywane wielokrotnie wcześniej na forum. Tylko co z tego? Za pół roku znowu ktoś założy nowy temat...




... i będzie próbował "wyważyć otwarte drzwi".
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2022, 14:21   #79
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Brak masy na przekaźniku rozrusznika R1 Ford Mondeo MK4 i inne Fordy

Pisałem, że przewód mam nowy dany, pin nie jest zielony ani wysunięty , wszystko jest w porządku , a kolejne pytanie czy podstawowym forscanem mogę sprawdzić czy jest zezwolenie na start.
Tematy są ale w żadnym konkretnego rozwiązania.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-08-2022, 17:14   #80
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Brak masy na przekaźniku rozrusznika R1 Ford Mondeo MK4 i inne Fordy

Cytat:
Napisał Uziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....a kolejne pytanie czy podstawowym forscanem mogę sprawdzić czy jest zezwolenie na start. ...
Zamiast zadawać "kolejne pytanie" - nie prościej pofatygować się z owym FORScanem (choćby i "podstawowym" - byle z aktywną dowolną licencją - czy to "tymczasową" czy to stałą...) do rzeczonego auta i poświęcić 15 minut WŁASNEGO CZASU by to sprawdzić, że "i owszem"????
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
duratec , mk4 , nie odpala , rozrusznik nie kręci



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.