Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2022, 15:58   #1
IgorFilip
ford::amateur
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 29-03-2022
Skąd: Kielce
Model: Focus mk2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Katalizator i wspomaganie

Witam. Po 7 latach jazdy Focusem mk1, przesiadłem się na mk2.

Auto kupiłem z Niemiec w stanie niemal perfekcyjnym. Auto więcej stało niż jeździło, w dodatku stało w ciepłym garażu. Po Wymianie filtrów, olejów i klocków postanowiłem zacząć jeździć autem. Na samym początku wszystko wydawało się być ok. nawet zauważyłem że auto stoi na oryginalnym zawieszeniu. Parę dni temu przestało działać wspomaganie, okazało się ze płyn jest czarny niczym silnikowy w starym dieslu. wypłukałem układ 5 litrami płynu i zalazłem dokładnie takim jaki producent zaleca do tego auta, jednak wspomagania zaczęło działać tylko na wysokich obrotach. wymieniłem pompę wspomagania na chińczyka który okazał się wyć jak helikopter. Wiec oddałem go na gwarancję a swoją oryginalną pompę oddałem do regenracji. Teraz wszystko działa jak należy ale pompa podczas przyspieszania wydaje z siebie dźwięki jak by coś się przelewało a za chwile zaczyna wyć. (tylko podczas przyspieszania) wymieniłem zbiorniczek oraz przewód miedzy zbiornikiem a pompą na nowy ale bez zmian. Pan od regeneracji twierdzi ze jest wszystko ok. I nie wie czemu tak wyje i chce regenerować maglownice bo jak to mówi (pewnie to magiel tak powoduje) moje pytanie brzmi czy faktycznie może to być wina magla czy raczej tak dobrze zregenerowana pompa.

drugie pytanie.
Po ok. 500km jazdy zapaliła mi sie lampa czek. podpiąłem komputer i okazuje się ze kat niesprawny. Zdemontowałem kolektor w raz z całym wydechem i okazało się ze kat się rozpadł i wpadł do tłumików. 90% kata wysypałem, zostałem bez kata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ceny nowego zwaliły mnie z nóg. postanowiłem zamontować emulator i zobaczyć czy wgl. bedzie to chciało jeździć. Niby wszystko jest ok, ale tłumik głosniech pracuje co osobiście mi lekko przeszkadza. Wyrosłem już z Szybkich i wściekłych a raczej wściekłych bo 1.4 szybkie nigdy nie będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i zastanawiam się czy jest możliwość założenia jakiegoś bardziej wyciszającego tłumika. Wsadzenie kata uniwersalnego raczej nie zda egzaminu bo Kat w mojej wersji jest w kolektorze. Pomyślałem o dodatkowym tłumiku tylko nie mam pojęcia jaki mógł by się do tego zabiegu nadawać.

za wszystkie odpowiedzi będę mega wdzięczny.

IgorFilip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2022, 16:14   #2
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Katalizator i wspomaganie

No to jednak nie bardzo stan perfekcyjny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Co do kata - jest sens kombinować zamiast przełknąć żabę i przywrócić auto do sprawności?
Pompa - możesz nagrać dźwięk jak to brzmi?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2022, 20:16   #3
IgorFilip
ford::amateur
 
Imię: Igor
Zarejestrowany: 29-03-2022
Skąd: Kielce
Model: Focus mk2
Silnik: 1.4
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Odp: Katalizator i wspomaganie

Jutro rano nagram i wrzucę. Płyn zczarniał prawdopodobnie od tego ze nigdy nie był zmieniany a auto ostatnie 5 lat stało w garażu. Na blacie 160kkm a auto nie posiada grama rdzy. Oglądałem każdą dziurkę przez kamerę i nie ma się do czego doczepić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Usterki raczej związane są z zastania. A o ile wiem katy w tych autach wypalają się bo są zbyt blisko kolektora. W moim 1.6 do dziś jest kat, który jest odsunięty 1m od kolektora i działa bez awaryjnie. A co do samego dźwięku z pompy nasila się właśnie przy przyspieszaniu i skręcaniu kierownicą (ale nigdy przy skręcaniu bez dodawania gazu) Defakto przed oddaniem pompy do regeneracji tego dźwięku nie było ale też nie było wspomagania. teraz wspomaganie działa lecz wyje.
IgorFilip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus ii , katalizator , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.