Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2022, 21:50   #1
pytak
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 05-05-2022
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 3
Domyślnie Przyblokowany silnik po wycieku płynu chłodzącego.

Auto Ford Escape 2019(produkcja 2018 ) przebieg 60 tysięcy km , Ecoboost 2.0 Benzyna+LPG (od 40 tysięcy) . Podczas postoju na skrzyżowaniu na światłach zapaliła się kontrolka wysoka temperatura silnika wyłącz auto, zjechałem temp po wyłączeniu opadła po paru minutach odpaliłem i przejechałem 1km do garażu . Dzień później dolane 3 litry płynu do chłodnicy tyle weszło (nie było wcześniej żadnych wycieków, kilka dni wcześniej zerkałem na płyny wszystko było w normie) . Po dolaniu płynu silnik nie kręci. Napięcie jest o.k, rozrusznik próbuje kręcić ale słychać wyraźne stuknięcie jak by coś blokowało silnik? Czy mam się spodziewać najgorszego czy możliwe jest zatarcie po przejechaniu 1,5km z info o wysokiej temp ? Czy próbować ręcznie ruszyć wałem ? Jestem ze śląska czy polecacie jakieś sprawdzone serwisy? Jakieś porady? Kilka dni wcześniej szykowałem się do wymiany świec bo wyskoczył błąd p0301 czyli wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze .


Ostatnio edytowane przez arturek ; 22-09-2022 o 20:19
pytak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2022, 22:24   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Przyblokowany silnik po wycieku płynu chłodzącego.

Cytat:
Napisał pytak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Kilka dni wcześniej szykowałem się do wymiany świec bo wyskoczył błąd p0301 czyli wypadanie zapłonu na pierwszym cylindrze .
Z opisu nasuwa się wniosek, że poszła uszczelka pod głowicą i płyn chłodzący "uciekł" przez wydech...
Prawdopodobieństwo (znów w oparciu o opis...), że silnik jest na z złom "jest bardzo silnie niezerowe"...

Warsztat, który może to stwierdzić to [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2022, 11:30   #3
pytak
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 05-05-2022
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przyblokowany silnik po wycieku płynu chłodzącego.

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!, MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już ...

Silnik po ruszeniu wałem na drugi dzień ruszył normalnie. Po paru minutach go wyłączyłem. Dziś odpalił znów od strzała i wszystko chodzi normalnie, nic nie dymi, nie stuka płyn chłodniczy póki co nie ucieka, nie widać też żadnych plam pod autem. Jakiś pomysł? Polecony serwis ma odległe terminy muszę czekać . Czy jest możliwe że przy kontrolce o przegraniu silnika auto weszło w jakiś tryb awaryjny?

Ostatnio edytowane przez SRS ; 07-05-2022 o 14:39
pytak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2022, 16:10   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,987
Domyślnie Odp: Przyblokowany silnik po wycieku płynu chłodzącego.

Cytat:
Napisał pytak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Czy jest możliwe że przy kontrolce o przegraniu silnika auto weszło w jakiś tryb awaryjny?
1. Nie ma żadnego "trybu awaryjnego" po owej kontrolce.
2. Płyn chłodzący nie znika bez śladu "samoistnie"...
3. Sprawny, nie uszkodzony silnik nie blokuje się w taki sposób by trzeba było "kręcić wałem"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2022, 21:42   #5
zieman
ford::amateur
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 05-05-2021
Skąd: SKAWINA
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przyblokowany silnik po wycieku płynu chłodzącego.

Witam,
podepnę się pod temat bo mam bardzo podobne objawy i ....samochód. Escape 2019 silnik 2,0 Ecoboost 242 KM przebieg 60 tyś. Jakieś 4 tygodnie temu zaświeciła mi się lampka check engine. Po odczytaniu błędu - wypadanie zapłonu na drugim cylindrze. Błąd skasowany, wg mechanika, świece lub cewka do wymiany. Jako, że zbliżał się termin zamknięcia zakładu na przerwę urlopową umówiłem się na wizytę 9 sierpnia. Dwa dni przed wizytą na skrzyżowaniu komunikat o wysokiej temperaturze silnika. chwila postoju, dojazd jakieś300-400 m. I okazało się, że pojemnik na płyn chłodzący jest pusty. Dolałem około 2,5 l wody, wróciłem do domu około 25 km i zostawiłem samochód czekając na termin w warsztacie. W dniu serwisu silnik nie zapalił za pierwszym razem. Zachował się tak, jakby nagle padł akumulator i nawet nie zakręcił. Po trzeciej próbie odpalił normalnie, jak gdyby nigdy nic, z tym, ze pojawił się mocno biały dym. W warsztacie mechanik wymienil świece i cewkę. Próbował zlokalizować wyciek, nie znaleziony. Dodatkowo okazało się, jest informacja o błędzie otwarcia żaluzji na chłodnicy - padł siłownik. Teraz mam sytuację, że nie mam zamontowanego siłownika, żaluzje otwarte ręcznie, płynu chłodniczego ubywa w tempie ok 1 cm poziomu w zbiorniku na około 15 km. Co któryś raz powtarza się sytuacja z brakiem kręcenia i najdalej po trzecim razie odpala normalnie. Napiszcie coś proszę co wg Was się dzieje i jak to można naprawić.
zieman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2022, 07:49   #6
kln1920
ford::professional
 
Avatar kln1920
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 16-10-2017
Skąd: Świętochłowice
Model: Focus MK3.5/Fiesta MK7.5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM/1.25 82KM
Rocznik: 2016/2013
Postów: 1,973
Domyślnie Odp: Przyblokowany silnik po wycieku płynu chłodzącego.

Przegrzałeś silnik, prawdopodobnie przez uszkodzone żaluzje. Także UPG, pęknięta tuleja, pęknięta głowica, w tym kierunku szukaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kln1920 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2022, 20:26   #7
pytak
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 05-05-2022
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 3
Domyślnie Odp: Przyblokowany silnik po wycieku płynu chłodzącego.

Cytat:
Napisał zieman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
podepnę się pod temat bo mam bardzo podobne objawy i ....samochód. Escape 2019 silnik 2,0 Ecoboost 242 KM przebieg 60 tyś. Jakieś 4 tygodnie temu zaświeciła mi się lampka check engine. Po odczytaniu błędu - wypadanie zapłonu na drugim cylindrze. Błąd skasowany, wg mechanika, świece lub cewka do wymiany. Jako, że zbliżał się termin zamknięcia zakładu na przerwę urlopową umówiłem się na wizytę 9 sierpnia. Dwa dni przed wizytą na skrzyżowaniu komunikat o wysokiej temperaturze silnika. chwila postoju, dojazd jakieś300-400 m. I okazało się, że pojemnik na płyn chłodzący jest pusty. Dolałem około 2,5 l wody, wróciłem do domu około 25 km i zostawiłem samochód czekając na termin w warsztacie. W dniu serwisu silnik nie zapalił za pierwszym razem. Zachował się tak, jakby nagle padł akumulator i nawet nie zakręcił. Po trzeciej próbie odpalił normalnie, jak gdyby nigdy nic, z tym, ze pojawił się mocno biały dym. W warsztacie mechanik wymienil świece i cewkę. Próbował zlokalizować wyciek, nie znaleziony. Dodatkowo okazało się, jest informacja o błędzie otwarcia żaluzji na chłodnicy - padł siłownik. Teraz mam sytuację, że nie mam zamontowanego siłownika, żaluzje otwarte ręcznie, płynu chłodniczego ubywa w tempie ok 1 cm poziomu w zbiorniku na około 15 km. Co któryś raz powtarza się sytuacja z brakiem kręcenia i najdalej po trzecim razie odpala normalnie. Napiszcie coś proszę co wg Was się dzieje i jak to można naprawić.
U mnie sytuacja na początku wyglądała dokładnie tak samo jak opisałeś, wypadanie zapłonu, a potem po informacji z przegranym silnikiem też nie odpalił plus brak płynu chłodzącego. Skończyło się na wykrzywionej głowicy - poszła do planowania, uszczelka pod głowicą rozwalona do tego zatarty silnik. Silnik przez porządnych fachowców zrobiony ale był to gruby remont- trzeba było wyciągnąć cały silnik wprasować nowe tuleje (tulejowanie cylindrów). DO tego nowe korbowody bo stare powyginało. Remont kosztował ponad 8tysięcy. Plus jest jeden że silnik jest jak nowy, przez 2 miesiące zrobiłem ponad 7 tysięcy km i wszystko hula.
pytak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2022, 07:56   #8
zieman
ford::amateur
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 05-05-2021
Skąd: SKAWINA
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: Przyblokowany silnik po wycieku płynu chłodzącego.

Dzięki za odpowiedzi. Dokładnie tak się podziało, jak opisaliście. Padł silnik od żaluzji i przez jakiś czas - nie mam pojęcia jak długo - jeżdziłem z zamkniętymi żaluzjami. Ani razu, do momentu gdy zabrakło płynu chłodniczego, nie miałem żadnej informacji o przegrzanym silniku. Pytanie, czy zamknięte żaluzje mogły spowodować aż tak p[oważne konsekwenkcje? W moim przypadku skończyło się na pękniętym korpusie silnika, tulejowaniu drugiego cylindra. Silnik jest jeszcze składany, Tak przy okazji, czy wiecie gdzie można kupić nowy siłownik do otwierania / zamykania żaluzji? Mnie od miesiąca nie udaje się nic znaleźć. Próbowałem zamówić przez serwis - nie ma takiego elemetu w żadnym serisie Forda w Europie.

Ostatnio edytowane przez zieman ; 22-09-2022 o 08:34
zieman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2022, 19:52   #9
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Przyblokowany silnik po wycieku płynu chłodzącego.

Na popularnym serwisie aukcyjnym też nie ma ? Spróbuj w firmie Anicars ...znajdziesz dane w necie .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
płyn chłodniczy , silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.