Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-08-2022, 14:15   #1
kovalek
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-09-2016
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Hałas ze skrzyni biegów?

Witam!

Wracając z wczasów, samochód zaczął jakoś dziwnie hałasować. Problem pojawił się w zasadzie na przestrzeni 100km. Na początku myślałem, że to ze zmęczenia mi się wydaje, ale następnego dnia rano problem nie ustąpił.

Objawy: podczas przyśpieszania (dodawania gazu) słyszalne "rzężenie" - szum. Przy hamowaniu silnikiem i przygazowywaniu na luzie - cisza. Najbardziej słyszalne podczas ruszania - 1,2,3 bieg. Gdy auto stoi na luzie słychać hałas z okolic skrzyni biegów, gdy wciśniemy sprzęgło to hałas ustaje.

Sprawdzono olej w skrzyni biegów - jest i wygląda dobrze. Nie widać nieszczelności w układzie dolotowym i wydechowym. Łożyska kól, podpora wału też wyglądają OK. Wszystko niestety wskazuje na skrzynię biegów. Coś jeszcze warto zobaczyć i sprawdzić?

Ktoś może polecić w zachodniej Polsce zakład zajmujący się regeneracją skrzyń? Chyba najszybciej i najlepiej było by wstawić auto do takiego warsztatu i zregenerować swoją skrzynię, bo kupno używki to wielka loteria.

Jestem trochę załamany, bo nie sądziłem że skrzynia padnie przed wtryskami, dwumasą i turbo...

kovalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2022, 16:46   #2
michadr
ford::average
 
Avatar michadr
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-07-2022
Skąd: Łódź
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 100 KM
Rocznik: 2006
Postów: 62
Domyślnie Odp: Hałas ze skrzyni biegów?

A na jakiej podstawie wykluczyłeś dwumasę?
michadr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2022, 19:59   #3
kovalek
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-09-2016
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Hałas ze skrzyni biegów?

Nie hałasuje podczas zasprzęglania, gaszenia, nic nie stuka. Jeszcze zastanawiam się nad łożyskiem dociskowym, ale te raczej by hałasowało przy obciążeniu, czyli wciśniętym sprzęgle.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
kovalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2022, 21:21   #4
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Hałas ze skrzyni biegów?

Cytat:
Napisał kovalek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale te raczej by hałasowało przy obciążeniu, czyli wciśniętym sprzęgle.
właśnie nie koniecznie. mi hałasowało jak pieron jak puściłem sprzęgło. jak wcisłem, cisza. obciążenie powodowało kasowanie luzu i wyciszenie.

różne przypadki, nie generalizujmy że coś musi hałasować pod obciążeniem
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2022, 10:54   #5
kovalek
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-09-2016
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Hałas ze skrzyni biegów?

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
właśnie nie koniecznie. mi hałasowało jak pieron jak puściłem sprzęgło. jak wcisłem, cisza. obciążenie powodowało kasowanie luzu i wyciszenie.



różne przypadki, nie generalizujmy że coś musi hałasować pod obciążeniem
Czy hałasowało Ci podczas normalnej jazdy? U mnie dziwne jest to, że hałasuje tylko podczas wciskania gazu (nawet delikatnego), gdy puszcze gaz i jadę na biegu czy na luzie to w aucie jest cisza.

Jakby to było łożysko w skrzyni na wałku, to chyba by wyło cały czas?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
kovalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2022, 15:17   #6
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Hałas ze skrzyni biegów?

hałasowała na postoju, bo tylko wtedy było go słychać. szum jakby koło roweru. wciskając sprzęgło wszystko cichło. i nie był to wałek sprzęgłowy, bo po wymianie sprzęgła wszystko ucichło.
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2022, 16:14   #7
kovalek
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-09-2016
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Hałas ze skrzyni biegów?

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hałasowała na postoju, bo tylko wtedy było go słychać. szum jakby koło roweru. wciskając sprzęgło wszystko cichło. i nie był to wałek sprzęgłowy, bo po wymianie sprzęgła wszystko ucichło.
Moze to właśnie łożysko dociskowe hałasowało, bo pewnie wymieniłeś je razem ze sprzęgłem.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
kovalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2022, 20:13   #8
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Hałas ze skrzyni biegów?

Cytat:
Napisał kovalek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moze to właśnie łożysko dociskowe hałasowało, bo pewnie wymieniłeś je razem ze sprzęgłem.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
no o tym piszę
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-08-2022, 21:23   #9
piotrek_a1
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 04-04-2005
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 26
Domyślnie Odp: Hałas ze skrzyni biegów?

Dobra rada przestań jeździć i odstaw auto do mechanika.
Gdzieś za tydzień opiszę swój przypadek, ale tak w skrócie:
Rozleciało się słoneczko i zrobiło demolkę skrzyni, łącznie z dziurami na wylot.
Znalazłem skrzynię w firmie zajmującej się regeneracją i zadzwoniłem że nie oddam swojej skrzyni bo do niczego się nie nadaje, na co facet mówi mi: niech zgadnę, rozleciało się sprzęgło i podziurawiło skrzynię ? To normalne w tych silnikach......

Właśnie jestem w trakcie kompletowania części, jak zamknę sprawę to opiszę w szczegółach.

Bump:

Bump: Objawy na początku jak u Ciebie, sprzęgło działąło prawidłowo, nic nie telepało, czasami pojawiały się delikane hałasy, potem czasem coś zarzęziło, a potem.....
Wszystko na przestrzeni kilku dni i kilkudziesięciu kilometrów, auto ma najechane równo 100 000.
__________________
x
piotrek_a1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2022, 16:27   #10
kovalek
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 16-09-2016
Skąd: Gorzów Wlkp.
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Hałas ze skrzyni biegów?

Cytat:
Napisał piotrek_a1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobra rada przestań jeździć i odstaw auto do mechanika.

Gdzieś za tydzień opiszę swój przypadek, ale tak w skrócie:

Rozleciało się słoneczko i zrobiło demolkę skrzyni, łącznie z dziurami na wylot.
Hmm no to mnie pocieszyłeś. Na dniach chcę sie umówić do warsztatu od skrzyń i wstawić tam całe auto i niech grzebią, ale będę musiał tam dojechać ponad 100km. Mam nadzieję, że się uda.

Ciągle jednak myślę o tym hałasie i czy diagnoza trafna, bo jest to dziwne, że tylko podczas dodawania gazu hałasuje, a na luzie i przy hamowaniu silnikiem wszystko jest ok. Olej w skrzyni wygląda jak nowy i nie chce mi sie wierzyć, żeby się łożyska mogły tam wysypać. Objaw rzężenia nie pasuje mi do niczego.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
kovalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.