Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2021, 11:34   #771
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

hej. Panie jaki to jest ten "stuk". Generalnie jednak u mnie nic podejrzanego nie było słychać

qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2021, 17:59   #772
andrew267
ford::amateur
 
Avatar andrew267
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Halsbrücke
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Witam,
czy ktoś miał problem ze spadkiem mocy i świecącą żółtą kontrolką check engine w swoim Mondeo?
A zaczęło się pół roku temu od "kawy z mlekiem" w silniku - serwis wymienił mi olej i filtry, skasował błąd i pieniądze. Po wyjeździe z serisu znów to samo. Potem pojechałem do serwisu w Lubiniu i wymieniono czujnik położenia wału. Auto ma obecnie 19 tys.km.
Dzisiaj oprócz żółtej kontrolki pojawił się czerwony trójkąt z wykrzyknikiem i informacją, że mam zjechać i zatrzymać pojazd. Zero reakcji auta na pedał przyspieszenia. Po ponownym uruchomieniu auto wróciło do "normalnej" pracy. Dlaczego w cudzysłowie? Od jakiegoś czasu podczas przyspieszania silnik po prostu buczy (dźwięk bardziej basowy niż normalnie) i ma takie etapy - czasem jest OK - czasem nie. Spalanie nie wzrosło. Czy ktoś miał cos podobnego lub słyszał o czymś podobnym?
Pozdrawiam
andrew267 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2022, 16:49   #773
Mkowal31
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-07-2021
Skąd: Warszawa
Model: Mord Mondeo mk5
Silnik: 2.0 hybryda
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Witam,
Czy zauważyliście w swoich hybrydach problem z szybko wychładzających się silnikiem przy niższych temperaturach ? Mi potrafi spaść temperatura robocza poniżej skali przez kilka minut postoju. Macie u siebie podobnie? A może u mnie należałby się zainteresować termostatem ?
Mkowal31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2022, 12:22   #774
Hubert.W
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 29-11-2021
Skąd: Poznań
Model: Fusion
Silnik: 2.0 Hev
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Witam,
Po odpaleniu auto chodzi u mnie około 5sek i gaśnie, czy ktoś miał może podobną sytuacje albo wie co może być jej przyczyną ?
Hubert.W jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2022, 12:31   #775
MichalMondeoMK5
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-08-2022
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Dawno nie było żadnego postu.

Jeżdżę Mondeo Hybrid, zrobiłem 1000km, średnia z miasta wychodzi 6.1l/100km, średnia z trasy 120-140km/h wychodzi okolice 7l/100km

teraz pytanie, czy ja coś robię źle? pojechałem na sprawdzenie sprawności baterii, wyszło że są w stanie idealnym. zrobiłem próbę i jechałem po mieście odcinek 5km jak totalny ekooszołom i spalanie 5,5l/km.

to co piszą koledzy czyli spalanie na poziomie 3-4l jest dla mnie nierealne - jak myślicie o co w tym chodzi?
MichalMondeoMK5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2022, 13:15   #776
kocur
ford::average
 
Avatar kocur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 04-10-2013
Skąd: Kraków
Model: RAV4 Hybrid
Silnik: 2.5
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Obstawiam że wszystko u Ciebie w porządku tylko przestańmy wierzyć ludziom, których auta palą 2 litry na setkę albo w ogóle to produkują paliwo w baku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MOMENT OF TERROR IS THE BEGINNING OF LIFE
kocur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2022, 13:28   #777
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Cytat:
Napisał MichalMondeoMK5 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...to co piszą koledzy czyli spalanie na poziomie 3-4l jest dla mnie nierealne ...
Nie wiem kto pisze o takim spalaniu, ale TO NA PEWNO NIE W MONDEO MK5 HEV!
Nie ma takiej opcji w tym aucie na spalanie niższe, niż podaje Kolega...

Średnie między 2 a 5l podają być może właściciele Fusion Energi (PHEV) - czyli amerykańskich wersji Mondeo MK5 ładowanych z gniazdka. A to jest zupełnie inne auto pod względem użytkowania (choć z tym samym napędem...).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2022, 23:09   #778
Sebap27
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 06-05-2020
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Ford Mondeo Hybrid
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Ja mam za sobą prawie 30 tysięcy za sobą, spalanie z tych kilometrów wychodzi 5,9 litra. 1/3 z tego to miasto, 1/3 to drogi pozamiejskie i 1/3 to autostrada. Jak na razie odpukać nic złego się z autem nie dzieje, wymiana oleju w silniku co 10 tysięcy kilometrów (moja decyzja).
Sebap27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2022, 21:47   #779
radiowiec_wawa
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 02-02-2008
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Cześć i czołem Panowie. Ilu nas jest w Polsce, osiemnastu? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przebyłem do tej pory 16 tys, cykl mieszany miasto + obwodnica średnie spalanie 5,9.
Przedział 5,5 - 6,0 robi się bez problemu, gdy się przez jeden bak bawiłem w eko hardkora to zrobiłem 4,4 ale to bez sensu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Na razie wszystko działa i śmiga, podoba mi się.
radiowiec_wawa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2022, 11:21   #780
MichalMondeoMK5
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-08-2022
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2020
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo HEV, czyli hybryda

Cytat:
Ilu nas jest w Polsce, osiemnastu?
myślę, że kilkaset spokojnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nawet w dzielnicy widziałem 2 Mondeo Hybrid w tym jedno w Vignale :O

spalanie ustabilizowało się na 6L/100km

cisza i komfort nieporównywalny do Mazdy, póki co leję paliwo i jeżdżę. Planuję jedynie przyciemnić szybki z tyłu i to tyle z modów.
MichalMondeoMK5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.