Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2011, 20:44   #21
Strzeszku
ford::advanced
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 08-01-2009
Skąd: Busko-Zdrój
Model: Alfa Romeo
Silnik: 1,75
Rocznik: 2013
Postów: 479
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci

Cytat:
Napisał misiekxyz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co z pompą wody? Jak jest dobra to wymieniać czy zostawić?
Kolego ta pompa nie kosztuje aż tyle, żeby ryzykować uszkodzenie silnika w przypadku uszkodzenia pompy. W jaki sposób oceniasz, że jest sprawna? To samo można powiedzieć o pasku. Działa więc jest sprawny, więc może przeleci kolejne 100 tyś km. Jeżeli po wymianie rozrządu coś się popsuje, to żaden warsztat nie uzna Ci reklamacji, bo będą wmawiać, że to wina pompy.

Strzeszku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2011, 22:15   #22
misiekxyz
ford::advanced
 
Avatar misiekxyz
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: BMW F30
Silnik: DIESEL 184 KM
Rocznik: MŁODY
Postów: 216
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci

Cytat:
Napisał Strzeszku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego ta pompa nie kosztuje aż tyle, żeby ryzykować uszkodzenie silnika w przypadku uszkodzenia pompy. W jaki sposób oceniasz, że jest sprawna? To samo można powiedzieć o pasku. Działa więc jest sprawny, więc może przeleci kolejne 100 tyś km. Jeżeli po wymianie rozrządu coś się popsuje, to żaden warsztat nie uzna Ci reklamacji, bo będą wmawiać, że to wina pompy.
Pytając się o wymiane (w serwisie)kpl. zapytałem co z pompą wody? E...jak dobra to zostawiamy ;D. We wcześniejszych samochodach wymieniałem kpl. z pompą wody (nawet jak była sprawna).
misiekxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 11:28   #23
kosa351
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci

Wracając do mojego tematu. Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów i przetłumaczeniu tekstu napisałem do tego niemieckiego ASO, a w odpowiedzi dostałem.
Cytat:
leider konnte ich den Mondeo in unserer Historie nicht finden, wahrscheinlich haben wir den gelöscht.
Der Zahnriemen ist bei 200,000 Km fällig, ist also bei uns noch nicht gewechselt worden.

Viele Grüße
Teraz ciekawe czy książka podrabiana czy rzeczywiście ASO mogło wykasować historię?
Wracając do rozrządu. Niemiecko ASO twierdzi, że pasek powinien starczyć na 200 000km. Według Waszych podpowiedzi na 100 000km. Normalnie zawrót głowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podpytałem się w jednym z warsztatów ile kosztowałaby wymiana rozrządu z droższą i niby lepszą pompą. Z gwarancją i fakturą wyniosłoby to 1000zł brutto.

Radzicie wymieniać czy poczekać do 200 000km?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 22:21   #24
wesmond
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 08-07-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Model: Focus Active
Silnik: 1,5 PB 150 PS
Rocznik: 2019
Postów: 289
Domyślnie

Ja mam 187 000 km i serwisowane auto od nowości. Po ostatnim przeglądzie na 180 000 km zapytałem o wymianę rozrządu. W odpowiedzi dostalem informację, że czekamy do 200 000 km gdyż tak wymieniają w tych motorach i nigdy nie mieli żadnych problemów z rozrządem.
Ja tam czekam do 200 000 km i nie mam zamiaru nic robić zwłaszcza że mam Protecta.

Cytat:
Napisał kosa351 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do mojego tematu. Dzięki uprzejmości jednego z forumowiczów i przetłumaczeniu tekstu napisałem do tego niemieckiego ASO, a w odpowiedzi dostałem.

Teraz ciekawe czy książka podrabiana czy rzeczywiście ASO mogło wykasować historię?
Wracając do rozrządu. Niemiecko ASO twierdzi, że pasek powinien starczyć na 200 000km. Według Waszych podpowiedzi na 100 000km. Normalnie zawrót głowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Podpytałem się w jednym z warsztatów ile kosztowałaby wymiana rozrządu z droższą i niby lepszą pompą. Z gwarancją i fakturą wyniosłoby to 1000zł brutto.

Radzicie wymieniać czy poczekać do 200 000km?
Wg mnie książka podrabiana bo raczej nie słyszałem aby kasować tak młodą historię.
Dobrze by było trafić na fakturę zakupu od pierwszego właściciela wtedy jest punkt zaczepienia w ASO

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 22-11-2011 o 22:33 Powód: Regulamin pkt21
wesmond jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2011, 22:31   #25
wojtbf1
F1 fan
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 25-05-2008
Skąd: ok.Stargard
Model: Edge ST
Silnik: 2.7 na dwóch turbinach 335 KM
Rocznik: 2019
Postów: 1,033
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci

Cytat:
Napisał wesmond Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W odpowiedzi dostalem informację, że czekamy do 200 000 km gdyż tak wymieniają w tych motorach i nigdy nie mieli żadnych problemów z rozrządem.
He,he...chyba wszystkie serwisy tak mówią bo usłyszałem to samo w Szczecinie....
Swój wymieniłem przy stanie 187 tkm....po wyjęciu starego widać było już oznaki zużycia....
__________________
Bądż NIEBIESKI-zarejestruj się i wstąp do klubu

[B]Było MONDEO MK4 2.0 TDCi Titanium X....był S-MAX 2.0 240KM Titanium S ...czas na nowe..[B]
wojtbf1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 00:01   #26
misiekxyz
ford::advanced
 
Avatar misiekxyz
 
Zarejestrowany: 24-01-2008
Model: BMW F30
Silnik: DIESEL 184 KM
Rocznik: MŁODY
Postów: 216
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci

Przeglądałem na allegro zestawy kpl. rozrządu - pasuja do wszystkich wersji 2.0 tdci (115 km, 130 km, 140 km.). Jeżeli producent przewidział 200 000 tys dla 140 kM to dla pozostałych wersji powinni być podobnie?
misiekxyz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2011, 10:37   #27
elo120
ford::amateur
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 22-11-2011
Skąd: Koszalin
Model: ford mondeo mk4, Focus III FL
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2008, 2016
Postów: 2
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci

Witam jestem nowy na forum
Chciałbym opisać swoje spostrzeżenia po wymianie paska .
A wiec od początku, rozsypała się rolka prowadząca paska wieloklinowego, postanowiłem wiec wymienić też rozrząd za jednym zamachem. Na liczniku jest 152 tyś, rolka prowadząca paska rozrządu ledwo dyszała, wiec trafiłem.
Po wymianie paska i rolek okazało się że jest duży luz na kółku napędzającym cały rozrząd luz wynosił 1,80 mm. Nie wiem czy to wada fabryczna czy miałem pecha. Podsumowując moim zdaniem wymiana powinna być 150-160 tyś km .
elo120 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2012, 21:33   #28
Jerry292
ford::advanced
 
Avatar Jerry292
 
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Gdynia
Model: S MAX , FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI 140 km , 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 , 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci

Lepiej wymien i po problemie ja sie zastanawialem i stwierdzilem ze taniej wymienic rozrzad , caly silnik to koszta
Jerry292 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 18:48   #29
edeks
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIV GoldX kombi
Silnik: 2.0 TDCI/140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 82
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci

A ile płaciliście za wymianę rozrządu? Czy warto dopłacić i robić w ASO, czy może ktoś poleci dobrego mechanika w Warszawie?
edeks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2012, 20:06   #30
Jerry292
ford::advanced
 
Avatar Jerry292
 
Zarejestrowany: 24-04-2011
Skąd: Gdynia
Model: S MAX , FOCUS
Silnik: 2.0 TDCI 140 km , 2.0 TDCI
Rocznik: 2010 , 2011
Postów: 207
Domyślnie Odp: Wymiana rozrządu i ilość kilometrów - automat, 2.0tdci

Witam
mialem ten sam problem kiedy wymienic , kazdy podaje co innego wiec sie nie zastanawialem dalej i wymienilem bo remont silnika bedzie wiecej kosztowal niz wymiana .
Teraz spie spokojnie
ZALECAM WYMIENIC
Jerry292 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.