Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2013, 08:47   #1
TOMALA P
ford::amateur
 
Imię: TOMASZ
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: BRUXELLA
Model: FORD FOCUS C-MAX
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie nie otwiera się pilotem.

Witam.Mam problem z moim Focusem C-MAX 1.6 z 2004 roku.Od tygodnia zamek centralny nie reaguje na pilota w kluczyku.Wymieniłem baterie w kluczyku i sprawdziłem bezpieczniki i nadal brak reakcji.Najgorsze jest to że nie mogę się dostać do bagażnika gdyż otwiera się tylko z pilota.Macie jakieś pomysły.

TOMALA P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 09:10   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Focus C-MAX nie otwiera się pilotem.

Cytat:
Napisał TOMALA P Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Mam problem z moim Focusem C-MAX 1.6 z 2004 roku.Od tygodnia zamek centralny nie reaguje na pilota ...Najgorsze jest to że nie mogę się dostać do bagażnika gdyż otwiera się tylko z pilota.Macie jakieś pomysły.
A centralny reaguje na kluczyk? Przecież jak otworzysz z kluczyka, to tak samo otwiera wszystkie zamki i bagażnik powinien być dostępny z przycisku na klapie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 09:47   #3
TOMALA P
ford::amateur
 
Imię: TOMASZ
Zarejestrowany: 31-03-2013
Skąd: BRUXELLA
Model: FORD FOCUS C-MAX
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Focus C-MAX nie otwiera się pilotem.

Cytat:
Napisał TOMALA P Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.Mam problem z moim Focusem C-MAX 1.6 z 2004 roku.Od tygodnia zamek centralny nie reaguje na pilota w kluczyku.Wymieniłem baterie w kluczyku i sprawdziłem bezpieczniki i nadal brak reakcji.Najgorsze jest to że nie mogę się dostać do bagażnika gdyż otwiera się tylko z pilota.Macie jakieś pomysły.
Centralny z kluczyka otwiera normalnie tylko z pilota nie działa.Przycisk w klapie bagażnika też nie reaguje.
TOMALA P jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2013, 13:26   #4
lookash2nd
ford::average
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-06-2012
Skąd: Lublin/Sosnowiec
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 75
Domyślnie Odp: Focus C-MAX nie otwiera się pilotem.

ja bym odpiął akumulator na kilanascie sekund i wtedy sprawdził.Czasami to pomaga na różne bolączki.
lookash2nd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2013, 23:52   #5
margreg81
ford::amateur
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 28-09-2013
Skąd: tarnów
Model: focus c-max
Silnik: 1.6 cdti
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus C-MAX nie otwiera się pilotem.

Czy udało się rozwiązać problem? Mam taką samą sytuację (1.6tdci 2004)
margreg81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2013, 05:57   #6
pueblo5
ford::average
 
Avatar pueblo5
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 25-09-2013
Skąd: Sucha Beskidzka(okolice)
Model: C-max Ghia (panorama)
Silnik: 2.0tdci 136KM
Rocznik: 2009
Postów: 58
Domyślnie Odp: Focus C-MAX nie otwiera się pilotem.

Podepnij pod komputer to powinno pokazać jeśli będzie coś nie tak z elektroniką
pueblo5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2013, 13:42   #7
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: nie otwiera się pilotem.

A może "zapomniał" komputer pilota - doprogramuj i zobacz czy ruszy.
U mnie tez przez 2 dni nie chodziło nic, chciałem wymienić baterię, ale gość
w sklepie z kluczami i systemami zabezpieczeń sprawdził, że pracuje pilot poprawnie - zaprogramowałem na nowo i chodzi.
Drugim razem nie reagował na pilota, a po otwarciu z klucza wszystko wróciło do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mariusz
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2014, 17:03   #8
pazderskip
ford::amateur
 
Avatar pazderskip
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 09-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: ford c max
Silnik: 1.8
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie nie działa centralny zamek

cześć.
proszę o pomoc. dzisiaj otworzyłem normalnie samochód z pilota. alarm i centralny zamek jest montowany fabrycznie.
jak wróciłem to już nie mogłem zamknąć samochodu z pilota, to jakby bateria była rozładowana. Wymieniłem na nową i nic nie reaguje. Nic w pilocie nie reaguje nie mogę otworzyć bagażnika, zamknąć samochodu. Co to może być ???
czy coś z centralką??? Czy bezpiecznik??? proszę o pomoc i ewentualne porady jak sprawdzić co jest. Samochód normalnie odpala jeździ tylko nie mogę go zamknąć z pilota i zazbroić alarmu?
pazderskip jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2014, 18:22   #9
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,548
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek

W tym przypadku możliwości są dwie: uszkodzony pilot lub moduł GEM. Na początek proponuję odłączyć na chwilę akumulator i ponownie zaprogramować pilota wg instrukcji, która jest poniżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeśli to nic nie da, trzeba podgiąć blaszki w pilocie do góry (obok i pod baterią) i wtedy zaprogramować pilota. Jeśli to nic nie da, trzeba też sprawdzić moduł (można pożyczyć na pewno działający pilot radiowy od dowolnego europejskiego Forda np. od znajomego i zaprogramować go w samochodzie - jeśli ten pilot zadziała to znaczy, że stary pilot jest popsuty, jeśli nie to przyczyna leży w samym module) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
S P R Z E D A M :
Wyprzedaż garażowa, posiadam trochę części do różnych modeli Forda:
https://forum.fordclubpolska.org/sho...38#post3446638
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2014, 21:05   #10
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: nie działa centralny zamek

Trzecia możliwość jeszcze jest - że coś zakłóca sygnał pilota.
Nie wierzyłem w taką możliwość dopóki mnie to nie dopadło.

Podchodzę sobie do samochodu - zima, pizga niemiłosiernie, a na pilota zero reakcji, no to zawijka na stację po bateryjkę nową, wymiana, powrót do samochodu (w sumie jakieś 500m, na szczęście w miarę blisko było) i ... to samo. Zamek w drzwiach oczywiście się zapakleszczył na amen z nieużywania/mrozu, więc powrót na stację po coś do smarowania zamków (za pierwszym razem zapomniałem, poza tym kibicowałem strasznie nowej baterii). Ledwo się otwarł, ale w końcu puścił. Wsiadam do samochodu i męczę dalej tego pilota, przy samym odbiorniku był i ... dupa. Podchodzi do mnie facet i pyta się czy wyjeżdżam, bo im będzie łatwiej wyjechać jak mnie nie będzie tam gdzie stoję i pyta się co w ogóle robię, no to mu mówię, że mi pilot zgłupiał, a na to taki dialog:
-Władek! Zagłuszacza wyłączyłeś już?
- Nie?
- No to wyłącz.

Po kilku sekundach Hokus Pokus pilot zaczął jakby nigdy nic sobie działać. Się okazało, że TV jakiś program kręciła, a że ich (szczególnie operatorów) drażnią komórki na planie, to skurczybyki sobie jammera włączają i mają spokój. Nikt nie musi odebrać, dźwiękowcy się cieszą bo nic nie hałasuje, operator, reżyser i cała reszta, bo nie trzeba robić dubla kolejnego dubla.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
centralny zamek , elektryczne lusterka



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.