Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-11-2019, 08:54   #21
Makenzi
ford::amateur
 
Avatar Makenzi
 
Zarejestrowany: 07-07-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Re: Odp: Ciąga na boki i nie odkręca się kierownica

Cytat:
Napisał zbenek 123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze przed tym robił zawieszenie, okazało się że jeden z wahaczy kupiony z zamiennika
Zawieszenie owszem - mam zamienniki, ale wszystko Lemförder więc wierzę, że były proste, a i do tego przed zrobieniem zawieszenia problem również był.
Cytat:
Napisał bzyq81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak to sie dzieje przu dodaniu gazu to jedna strone masz krotsza, albo skopana geometrie totalnie.
Właściwie to jak depne mu to jakby chciało go ściągać na prawo, a geometria po zrobieniu zawieszenia w jednym warsztacie ok i w drugim sprawdzona przed wymianą maglownicy - potwierdzona, że jest dobra i po maglownicy też "igła". Gdzieś w domu mam papier z tej geometrii i wszystko wygląda dobrze. Problem jest też ten, że kierownica ciężko się obraca, szczególnie już po półtorej obrotu

Makenzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 08:58   #22
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Ciąga na boki i nie odkręca się kierownica

A gdzie robiles maglownice? Czesto regeneracja polega na dokreceniu sruby regulacyjnej na listwie.. A byc moze co gorsza skrzywiona masz listwe zębata w maglownicy . Druga opcja jest taka ze masz uszkodzone lozyska na MacPhersona.. innych opcji raczej nie ma skoro mowisz ze geometria byla ok. Mam nadzieję ze sorawdzali ci tyl i przod na tej geometrii?
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 10:22   #23
Makenzi
ford::amateur
 
Avatar Makenzi
 
Zarejestrowany: 07-07-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Re: Ciąga na boki i nie odkręca się kierownica

Geometria oczywiście była robiona obu osi w obydwu warsztatach i powiedziano mi też w jednym, że prawe łożysko "się odzywa", ale można jeszcze jeździć. Zobaczymy, wymienię górne mocowania z łożyskami i Daj Boże pomoże.
Makenzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-11-2019, 10:28   #24
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Ciąga na boki i nie odkręca się kierownica

Daj znac po naprawie. Tylko prawidlowo zaloz łożyska MacPhersona,
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 15:37   #25
Makenzi
ford::amateur
 
Avatar Makenzi
 
Zarejestrowany: 07-07-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ciąga na boki i nie odkręca się kierownica

Witam ponownie.

Więc sprawa wygląda tak: po wymianie kompletu łożysk z poduchami (założonych prawidłowo) problem dalej nie zniknął. Załączam film z tym co dzieje mi się z kierownicą.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Makenzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2020, 16:15   #26
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Ciąga na boki i nie odkręca się kierownica

Jezeli wymieniles poduszki z łożyskami to co jeszcze odpowiada za skretmkierow icy?
Przekladnia kierownicza . Gdzies jest po prostu za mocno skręcona albo jest krzywa listwa.
Nie sadze zeby na sworzniach wahaczy byly takie opory. Jedyne co jeszcze przychodzi mi na mysl to slabe wspomaganie.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 13:46   #27
Makenzi
ford::amateur
 
Avatar Makenzi
 
Zarejestrowany: 07-07-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ciąga na boki i nie odkręca się kierownica

Wczoraj kolejna regeneracja przekładni, a autem tak zamiata po drodze, ze to po prostu dramat. Tym razem mechanik powiedział mi, że koła mam za duże i za szerokie, (18'' 225/45) i dlatego mnie tak rzuca. Jak mam skręcone koła i wjeżdżam/zjeżdżam z krawężnika słychać straszne stuki i dosłownie wyrywa kierownicę z rąk. Dodatkowo po wizycie odebrałem samochód z zapalonym ESP I komunikatem "funkcja jazda pod górę nieaktywna", ale to może być zbieg okoliczności ze sie czujnik skrętu kierownicy zjarał.
Makenzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 15:59   #28
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Ciąga na boki i nie odkręca się kierownica

Gdzie robiles przekladnie? Zbieznosc ustawiona po regeneracji?
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2020, 19:28   #29
Makenzi
ford::amateur
 
Avatar Makenzi
 
Zarejestrowany: 07-07-2019
Model: Mondeo
Silnik: 2.2
Rocznik: 2011
Postów: 8
Domyślnie Odp: Ciąga na boki i nie odkręca się kierownica

Przekladnie robiłem w jednym ze Szczecińskich warsztatów i to oni przekładnię zamawiali (już drugą z rzędu). Zbieżność ustawiona - wszystko poprawnie. W ciągu ostatniego miesiąca miałem robioną geometrię 4 razy i za każdym razem wychodzi dobrze.
Makenzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2021, 09:17   #30
Xsenia
ford::amateur
 
Imię: Barbara
Zarejestrowany: 30-06-2021
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Kierownica nie wraca do środkowego położenia po naprawie wahaczy

Hej,
Dziś wyjechałam od mechanika, który wymieniał w moim Mondeo wahacze. Kierownica prawie w ogóle nie wraca na pierwotne położenie tylko zostaje w tym miejscu, do którego ją przekręcę. Czy to może być wina wymiany wahaczy?
Przyznam szczerze, że zaczynam mieć dość tego auta (mam go od marca). Od początku jak tylko oddaję je do naprawy z jedną usterką to wyjeżdżam od mechanika z inną. Włożyłam w niego już dobre 3 tysiące, a dalej nie działa prawidłowo. Czy tak jest zawsze, że jak naprawia się jedną rzecz, to psuje się inna? I to u mechanika?
Proszę poradźcie coś. Bo jak na razie to więcej to auto stoi u mechanika niż nim jeżdżę.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Xsenia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
kierownica , wahacze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.