Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2020, 08:40   #11
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,487
Domyślnie Odp: Brak świateł pozycyjnych

Do sprawdzenia przepust gumowy do klapy tzw. słoń.
Często w tym wieku aut łamią się i pękają przewody.
Jak zewrzesz do masy lewe pozycyjne to komputer wyłączy pozycyjne z przodu i z tyłu, a po odczycie dtc otrzyma się komunikat że obwód przerwany lub zwarty do masy....

__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 05:32   #12
becON
ford::amateur
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 15-09-2020
Skąd: Kętrzyn
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak świateł pozycyjnych

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do sprawdzenia przepust gumowy do klapy tzw. słoń.
Często w tym wieku aut łamią się i pękają przewody...
I rację miałeś.
Nie sądziłem że po niecałych 300 tys przebiegu zobaczę aż coś takiego. Sześć przewodów miało pękniętą izolację.
I widać, że już ktoś to wcześniej naprawiał.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20201117_021844-01.jpg (19.3 KB, 88 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez becON ; 17-11-2020 o 05:36
becON jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 11:05   #13
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,487
Domyślnie Odp: Brak świateł pozycyjnych

Tutaj nie przebieg ma wpływ a czas.... warunki atmosferyczne i częstotliwość otwierania klapy.
Ja doświadczyłem tego w 11 letnim smax, 199000km
Dwa kable urwanie, kilka z uszkodzoną izolacją
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2021, 19:04   #14
zimnyzimny
ford::beginner
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 23-04-2015
Model: Ford S-max
Silnik: TDCI 163km
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Brak świateł pozycyjnych

mam to samo. ten przepust poprostu sie zsuwa? jak dostane sie do przewodów to poprostu zaizolować?

Ostatnio edytowane przez zimnyzimny ; 17-03-2021 o 19:12
zimnyzimny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2021, 12:41   #15
ZEZOR
ford::amateur
 
Imię: Rafal
Zarejestrowany: 04-08-2021
Skąd: Nysa
Model: s max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak świateł pozycyjnych

Mi wyskoczył ten sam problem , z tym ze po naprawie warsztatu podświetlenia tablicy.
Dokładnie w słoniu jest zwarcie i muszę to namierzyć . Od jedenastu lat mam tego Maxa i trafiam ciągle na gamoni w warsztatach , A to za długa śruba w mocującą skrzynie , a to nie skręcony środkowy tunel , a to połamane uszy montażowe w reflektorach . Rzadko można trafić dobry warsztat . Jak naprawie to dam znać :-) Pozdr

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 04-08-2021 o 13:45 Powód: dubel
ZEZOR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2022, 08:52   #16
lamachina
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-04-2021
Model: Galaxy 2.0 TDCI
Silnik: 2.0 od psa
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Brak świateł pozycyjnych

ogolnie:
dziekuje Panowie za porady, jesetm na urlopie, zdechły lewe pozycyjne galaxy 2.0 2008, słowem co ja bym zrobil bez forum!!!
lamachina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2022, 11:55   #17
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Brak świateł pozycyjnych

Miałem szukać tego wątku, a on sam mnie znalazł... jednym słowem masakra jeśli chodzi o elektrykę w tych samochodach.

Jakiś czas temu otworzyłem bagażnik przy włączonym silniku i machnęła mi wycieraczka... myślę przypadek, to się nie zdarza. Dwa dni temu to samo w garażu. Kiedyś też widziałem, że pozycyjne tylne lewe tak lekko drgają przy wyłączonym silniku.

Wczoraj podnoszę klapę a na włączonym zapłonie i znowu machnęła wycieraczka. Zaczynam uciskać słonia po lewej stronie, a tu: wycieraczka lata, podświetlenie tablicy gaśnie, światła falują. W prawie 10 letnim S-Maxie z przebiegiem <150 kkm. Nie wiem czy nie poczekać aż się uzbiera więcej takich kwiatków, bo dla samych zimnych lutów w tempomacie nie chciało mi się lutownicy wyciągać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-08-2022, 12:29   #18
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,012
Domyślnie Odp: Brak świateł pozycyjnych

Cytat:
Napisał dodo02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie wiem czy nie poczekać aż się uzbiera więcej takich kwiatków, bo dla samych zimnych lutów w tempomacie nie chciało mi się lutownicy wyciągać
Najważniejsze, że wiesz, gdzie tkwią problemy. Ja będziesz potrzebował użyć wycieraczki tylnej, to się zatrzymasz, otworzysz klapę, pouciskasz "słonia" i przetrzesz szybę. Chyba, że się już klapa nie otworzy, to wtedy szmatą przetrzesz. A jak nie będziesz miał szmaty, to ręką można i potem o spodnie rękę wytrzeć.
Jak będzie potrzeba tempomatu, to rąbniesz pięścią w kierownicę i na jakiś czas może pomoże. A że po kilku takich uderzeniach joysticki (połamane) od sterowania wpadną do środka/wgłąb kierownicy, to już nieważne. Przecież to tylko "Ford guano wart".
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2022, 08:48   #19
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 92
Domyślnie Odp: Brak świateł pozycyjnych

W kierownicę nie rąbię, bo gdyby mi wpadły joysticki do środka, to już kaplica - nie będę przełączał muzyki na nawigacji. Bezpieczeństwo przede wszystkim!

A co do Fordów... Mało miałem swoich samochodów, tylko jeden, i miał 20 lat ja go się pozbywałem. Nie wiem jak jest u innych, ale w tamtym pierwszy przewód od podnoszenia szyby przetarł się jak miał 11 lat, a kolejne zaczęły lecieć gdy był pełnoletni.

W S-max, jak nie miał jeszcze 9 lat to musiałem zacząć od łatania wiązek między sterownikami bo przestał odpalać, przełączniki tempomatu zaczęły padać pół roku temu, a lewa wiązka przy klapie bagażnika wygląda jak na zdjęciu (dwa przerwane, jeden ledwo się trzyma, jeden nacięty). Produkcja październik 2012 o ile dobrze pamiętam. Niebieski przewód jest prawdopodobnie od podświetlenia tablicy, bo to wczoraj przestało działać. Na tym forum jest dużo przykładów i często widziałem komentarze, że elektryka w tych samochodach jest "delikatna".

Nie chciałbym porównywać forda do mojej zmywarki beko, która po 3 latach sama sobie podcięła żyły w wiązce "klapy", bo jakiś mądrala tak ją zaprojektował, albo tak policzył. Nie wspinając o innych usterkach. Może takie czasy, może standardowo jak się coś kupuje to trzeba zacząć od poprawienia samemu. Tylko potem ludzie płaczą że im interesy padają...

[UPDATE]
Poprawiłem, bo naprawianiem tego bym nie nazwał. Ponieważ nie mam jak lutować w garażu, trzy przewody zrobiłem na izolowane tulejki zaciskowe, jeden taki z naciętą izolacją zabezpieczyłem taśmą izolacyjną i całe to miejsce taśmą parcianą. Niestety w słoniu zrobiło się dużo ciaśniej, więc nie wiem ile wytrzyma.

I tu kolejne pytanie. Jak sobie najlepiej z tym poradzić? Izolacja rzeczywiście jest słaba, gdzie nie zagiąłem przewodu od razu oryginalna izolacja pękała. Wiem że można kupić zestawy naprawcze do wiązek składające się z przewodu i tulejek zaciskowych, ale trzeba by rozebrać i osłony klapy i bagażnika, bo te uszkodzenia powstają na niewielkim odcinku, a wiązki są na styk. Są inne sposoby? Lutowanie byłoby lepsze?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Clipboard01.jpg (79.2 KB, 34 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez dodo02 ; 10-08-2022 o 08:18 Powód: update
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2024, 00:19   #20
Damian1200
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 09-07-2020
Skąd: Gdańsk
Model: S max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Brak światła pozycji

Witam potrzebuje pomocy.smax 2.0 TDCi 2008 rok .
Zniknęło mi zasilanie w kablach od żarówek pozycji tył lewe w obydwu lampach pozostałe działają tylko i wyłącznie pozycję w kablach nie ma napięcia lampy rozebrane wyczyszczone nowe żarówki kable całe bezpieczniki też wtyczki mają przejście .dodam że raz na jakiś czas zaświeca i działają i poprawnym czasie giną .bagażnik rozpruty tarmosilem kablami nic nie pomogło .wiązka w klapie nie załamana poza tym nie działa w lampie w karoserii i klapie bagażnika .czyżby to moduł komfortu padał .czy jest jakiś przekaźnik który odpowiada za światła tył i on nie łączy bo podobno bezpieczników do tylnych pozycji brak pomocy
Damian1200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.