Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-07-2021, 21:29   #51
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,162
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

EDGE 3.5l
i uprgade z normalnego na aktywny zakończone sukcesem
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2021, 20:22   #52
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: Aktywny tempomat - upgrade z normalnego

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
EDGE 3.5l
...
Robiłem taki upgrade 25 lutego tego roku w Edge 3.5 z MY2017 Titanium.
Warto dodać dla niezorientowanych, że Edge 3,5 nie występowały fabrycznie - zgodnie z moją wiedzą - z tempomatem adaptacyjnym. Wtedy w lutym więc był to "eksperyment na dziewiczym terenie" - bo jakoś wcześniej nikt się nie chwalił takim projektem... Przynajmniej ja nie znalazłem takich info...

Wtedy został założony radar europejski oraz została zostawiona oryginalna kamera IPMA USA. W związku z tym został uruchomiony ACC oraz system antykolizyjny "gen 1" - czyli w ABS była konfiguracja "CMbB mode: CMbB_Gen1" a w BCM była konfiguracja "ColisionMitigationByBraking(na): 2".
Po tamtej akcji wszystko działało jak należy i auto nie miało żadnych błędów.

Natomiast dzisiaj przyszedł czas na "drugi krok". Do auta zostało zakupione podszybie z HUD oraz zostało zakupione lusterko z kamerą EU z AHB/LA/TSR/RF - czyli pod ACC. HUD miał nawet doprowadzone do wtyczki pośredniej pod deską zasilanie i CAN - więc wystarczyło "zapiąć" podszybie... Radar oczywiście nie miał "dedykowanego CAN" do kamery IPMA - więc dzisiaj Kolega Grzegorz z Ford Sławek dzielnie "ciągnął stosowne druty"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wszystko zostało zrobione "jak należy" i w związku z tym został skonfigurowany system antykolizyjny "gen 2".
To jest w ABS ustawiłem konfigurację "CMbB mode: CMbB_Gen2" a w BCM konfigurację "ColisionMitigationByBraking(na): 3".

W tym miejscu trzeba WSPOMNIEĆ (wreszcie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), że auto nadal ma licznik amerykański ("2 ekraniki") z softem "spolonizowanym" przez Kolegę Łukasza z Krakowa a wgranym "onegdaj" przez Kolegę Pawała @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] też z Krakowa...

Po wspomnianych powyżej konfiguracjach wszystko działa "jak należy" - m.in HUD "świeci na czerwono i mryga" gdy powinien...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast soft amerykańskiego licznika "2 ekraniki" NAJWYRAŹNIEJ NIE ROZUMIE CMbB_Gen2 - w końcu Ameryka nie znała takiego wynalazku przed liftem w Edge i Fusionie... W związku z tym w IPC (mimo, że wszystko działa jak należy...) jest nie dający się skasować błąd U0415 z ABS ("niepoprawne informacje odebrane z ABS...").

Nadmienię, iż taką samą konfigurację z CMbB_Gen2 (z CAN dedykowanym pomiędzy radarem a kamerą) robiłem dawno w swoim byłym Edge i nie było żadnych błędów... Tyle, że w moim byłym Edge jest licznik EU...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z powyższego wynika, iż "nie należy za dużo wymagać od licznika USA" oraz "lepiej jest mieć licznik EU niż USA"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szczególnie, jeśli chce się "mody robić tak jak powinny być zrobione..."...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

BTW @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tomku - z jakiego powodu "chwalisz się" tym ABSem??? Musiałeś wymieniać pompę??? Ja w tym aucie nie ruszałem w żadnym stopniu pompy ABS - poza zmianą jej konfiguracji... Faktem jest, że to był Edge Titanium i miał automatyczne parkowanie...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 03-08-2021 o 20:32
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2021, 09:43   #53
radex1978
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 29-06-2010
Skąd: Skierniewice
Model: Fusion
Silnik: 2.0 ecoboost AWD
Rocznik: 2017
Postów: 62
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

a czy da radę dołożyć do Edge 3.5 aktywny tempomat bez dokładania kamer, zmiany licznika, podszybia żeby nie wywalało na wyświetlaczu błędu alarmu przedkolizyjnego?
radex1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2021, 09:49   #54
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

Cytat:
Napisał radex1978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a czy da radę dołożyć do Edge 3.5 aktywny tempomat bez dokładania kamer, zmiany licznika, podszybia ...
Radar ACC wystarczy do tempomatu aktywnego. Precollision częściowo też będzie działał. Żadnych błędów na liczniku nie będzie wyświetlał.

BTW - pisałem o tym, że było to robione w takim aucie w Ford Sławek z moim kodowaniem.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2021, 20:08   #55
patryho
ford::beginner
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 13-08-2021
Skąd: Kwidzyn
Model: Edge
Silnik: 2,7
Rocznik: 2017
Postów: 34
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

u mnie w Sport USA cały czas ma taki komunikat: Front Sensor not aligned

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

lakierowany był zderzak, a wszystkie inne opcje typu Lane Assist i Park Assist działają bez problemu. Czy muszę jakoś ustawić radar i czy kratka nie przeszkadza? Chociaż była taka sama poprzednio, choć ta jest chyba podróbą.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez patryho ; 09-11-2021 o 20:11
patryho jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2021, 08:43   #56
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,487
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

Cytat:
Napisał patryho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lane Assist i Park Assist działają
Oba systemy są niezależne, jeden na kamerze drugi na czujnikach w zderzakach. Aktywny jest na radarze, więc jak było uderzenie to radar może też dostał bezpośrednio albo od wstrząsu...
Jak nie przechodzi kalibracji to pozostaje kupno drugiego i sprawdzenie ....
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2021, 12:34   #57
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

Cytat:
Napisał tombalt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Jak nie przechodzi kalibracji to pozostaje kupno drugiego i sprawdzenie ....
Nie koniecznie... To zależy z jak i z jakiego powodu "pie przechodzi kalibracji"... Czasem w takiej sytuacji wystarczy zamaskowanie właściwego błędu i wszytko zaczyna pracować poprawnie.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 13:59   #58
lucuszysko
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-01-2022
Skąd: Wrocław
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

Witam wszystkich.
Podpinam się pod temat, aby nie zakładać niepotrzebnie podobnego.
Sytuacja wygląda następująco: parę dni temu udało się wygrać na aukcji w IAAI Edka 2019 w wersji Titanium. Przy naprawie na pewno będzie demontowany przedni zderzak także chciałbym wykorzystać ten fakt i odrazu doposażyć go o aktywny tempomat.

1. Po zdjęciu kierownicy (panelu tempomatu) wnioskuje że w mojej wersji nie ma radaru. Pytanie czy po VIN jestem w stanie stwierdzić (lub ktoś to może sprawdzić?) co muszę dokupić, aby aktywny tempomat zadziałał. Kilka postów wyżej ktoś pisał, że czasem wystarczy wymienić panel sterujący i zakodować.

Ogólnie chciałbym, aby proces naprawy przebiegł możliwie najszybciej i dlatego chce już poszukać i kupić potrzebne rzeczy, aby później nie tracić czasu na szukanie. Pytanie na ile jestem wstanie (bez samochodu) stwierdzić co jest już w samochodzie a czego brakuje?

//EDIT

usunięte punkty nie związane z tematem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lucuszysko ; 05-06-2023 o 14:40
lucuszysko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 14:27   #59
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

Wszystko poza pkt 1 jest nie do tego tematu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest radar w zderzaku można sprawdzić po VIN.
Blis nie ma nic wspólnego z czujnikami parkowania
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2023, 14:43   #60
lucuszysko
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-01-2022
Skąd: Wrocław
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2015
Postów: 9
Domyślnie Odp: instalacja aktywnego tempomatu

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest radar w zderzaku można sprawdzić po VIN.
Ok, jest jakaś strona do tego? na 7zap pisze że nie znalazł VIN
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Blis nie ma nic wspólnego z czujnikami parkowania
Hmm... A czy elementem Blis to nie są te dodatkowe dwa czujniki po bokach z tyłu? Jeśli ich nie ma to raczej nie ma też Blis?
lucuszysko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
tempomat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.