Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2021, 17:09   #1
FiestaST200
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-11-2021
Skąd: Rudziczka
Model: Fiesta ST200
Silnik: 1.6 Turbo
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie bicie kierownicy podczas hamowania

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów,

Jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty ST200 MK7 rok 2016 od półtorej roku.

Pojawił się jednak bardzo uciążliwy problem, którego nie jestem w stanie zlokalizować związany z hamulcami.

Problem polega na biciu kierownicy podczas hamowania - najbardziej odczuwalny w przedziale 70-90 Km/h podczas "normalnego" używania hamulca

Poniżej 60 km/h nie czuję bicia - również ponad 100 km- bicie lekko ustępuje ( wyraźnie maleje wibracja )

Sytuacja o tyle dziwna, że po oryginałach hamulców, które wytrzymały 58 tyś km zakupiłem zestaw DBA 4000 T3 + Ferrodo DS2500 za ponad 2 tyś komplet -przód i tył

Po przejechaniu ok 1 tys km bicie zaczęło dawać znaki - przetoczyłem "podobno" skrzywioną tarcze przód - jednak po przejechaniu ok 500 km problem się tylko na tyle pogłębił, że postanowiłem włożyć " oryginalne z ASO tarcze

Przejechane również ok 1 tyś km- to samo...

Kupiłem zestaw EBC turbo groove + żółte klocki EBC- to samo.....


Nadmieniam, że czuję dziwne odgłosy podczas delikatnego hamowania z okolic 20 km'h tocząc się...jakby guma ocierała o gumę ? takie jeki..piski...to na kierownicy czuć i słychać, że tylko jest z koła przód kierowcy - OD samego początku od pierwszej wymiany ten głos się pojawił....


Dodam , że felgi proste - sprawdzane - wyważone i potwierdzone w dwóch warsztatach...

Zawieszenie "niby" sprawdzone w stacji diagnostycznej i mojego mechanika

Proszę o pomoc bo cała przyjemność z jazdy autem znika podczas hamowania....

Trwa to już dość długo a ja nie wiem co dalej zrobić...Obecnie przebieg 77 tyś KM

Ps. Na tygodniu będę sprawdzać jeszcze piastę u mechanika- tylko jak mogła by się sama skrzywić i powodować te dziwne dźwięki...

Aha...przewody w oplocie montowane były równolegle ze zmianą pierwszych tarcz + klocków - czy tu coś może być na rzeczy ???

Dziękuje i pozdrawiam

FiestaST200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2021, 20:51   #2
Ela.S
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: bicie kierownicy podczas hamowania

Przerabiałam w Qaszkaju, klocki i tarcze Brembo i po 2 tyś km trzęsie kierownicą podczas hamowania.
Okazały się zabrudzone i za ciasne prowadnice klocków. Klocki się krzywiły i temu bicie.
Wymienione nowe speżynki-prowadnice klocków i bicie ustało.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2021, 09:45   #3
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: bicie kierownicy podczas hamowania

Witam
Proponuję wykonać pomiar bicia tarczy hamulcowej, zamontowanej na piaście koła.Max.dopuszczalne bicie tarczy to 0,02mm.
pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2021, 15:26   #4
wilku30
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 04-08-2009
Skąd: Legionowo
Model: Ford Focus III Titanium, Ford Fiesta ST line
Silnik: 2.0TDCI 203KM 505NM by EMsetup, 1.0 ecoboost 148KM 240NM
Rocznik: 2016, 2016
Postów: 215
Domyślnie Odp: bicie kierownicy podczas hamowania

Czasami za takie rzeczy może być odpowiedzialna uszkodzona piasta z łożyskiem koła. Dopiero za trzecim razem jak wymieniłem piasty przestało mi giąć tarcze. Może to jest przyczyna.
wilku30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2021, 16:29   #5
Tonda-B
ford::average
 
Imię: Antoni
Zarejestrowany: 01-05-2019
Skąd: Praga
Model: Fiesta ST
Silnik: JTJB
Rocznik: 2015
Postów: 94
Domyślnie Odp: bicie kierownicy podczas hamowania

Cytat:
Napisał FiestaST200 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Nadmieniam, że czuję dziwne odgłosy podczas delikatnego hamowania z okolic 20 km'h tocząc się...jakby guma ocierała o gumę ? takie jeki..piski...to na kierownicy czuć i słychać, że tylko jest z koła przód kierowcy - OD samego początku od pierwszej wymiany ten głos się pojawił....

Aha...przewody w oplocie montowane były równolegle ze zmianą pierwszych tarcz + klocków - czy tu coś może być na rzeczy ???
Możliwe. 'Slady ocierania powinny być widoczne.

Tarcze ATE (naokoło) plus klocki DS2500 (też przód i tył) zachowywały się podczas docierania przyzwoicie.
Potem - po obciążeniu termicznym - bicie kierownicy.
Przednie tarcze po przetoczeniu wróciły na miejsce i jest spokój.
Tonda-B jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
drgania kierownicy , hamulce piszczenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.