Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-09-2019, 20:11   #331
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: kod P1295

Zobacz [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2020, 21:02   #332
piokas89
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-07-2018
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCi 109km
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Witam Panowie. Dzisiaj zabrałem się za czyszczenie egr w sumie bardziej profilaktycznie przebieg 250tys. Jeżeli chodzi o sam demontaż i montaż nie było większych problemów. W środku znalazłem sporo suchej sadzy, większość w tej części z grzybkiem jak rozpołowiłem .Wszystko psiukałem środkiem do czyszczenia hamulcy i poczekałem do wyschnięcia.

Odpalam żeby sprawdzić czy się poprawiło i ZONK !! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto zaczęło się dławić i puszczać sporo białego dymu. Nie reagował w ogóle na gaz za pierwszym razem zgasło. Po kilku próbach silnik powoli zaczął chodzić normalnie i wkręcać się na obroty. Przejechałem się trochę po mieście, jak się rozgrzał trochę przegoniłem na wyższych obrotach. Już nie kopci, silnik chodzi normalnie, ale jakby gorzej się zbiera niż przed czyszczeniem. Żadnego błedu nie ma na desce. Co mogło pójść nie tak? Z góry dziękuję za każdą pomoc!
piokas89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 07:53   #333
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

A w jakiej pozycji ustawiłeś EGR zanim go zamontowałeś? Robiłeś adaptację?
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2020, 08:03   #334
piokas89
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-07-2018
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCi 109km
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

Raczej w pozycji zamkniętej tego czarnego od strony elektroniki nie ruszałem wyczyściłem i złożyłem tak jak było. Adaptacji nie robiłem czytałem, że to nie jest konieczne
piokas89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2020, 20:43   #335
piokas89
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-07-2018
Skąd: Poznań
Model: Ford Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCi 109km
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

A więc zrobiłem adaptację forscanem, wszystko wychodzi pomyślnie, ale po wszystkim jak zczytam błędy od razu wywala błąd p1412 czyli zakleszczony zawór egr :/ coś mogłem źle poskładać? Po pierwszym uruchomieniu miałem wrażenie jakby coś strzeliło ale może tylko takie wrażenie albo jakiś zostawiony klucz na podszybiu już sam nie wiem chciałem polepszyć i tylko problem się zrobił. Muszę to ponownie wytaszczyć i rozebrać pewnie :/
piokas89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2023, 12:44   #336
solidit
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Czyszczenie EGR 1.6 TDCi 90km

Witam, zapalił mi się check engine po zczytaniu błędów okazało się że to EGR. Wyjąłem to ustrojstwo, zamoczylem w płynie do mycia silników, osuszylem i założyłem ponownie zaślepiający przy tym otwór od EGR. Jest trochę oprawa ale nie do końca, czasa auto nie ma przyspieszenia choć jest to rzadziej niż przed czyszczeniem. Przy czyszczeniu nie odkrecalem jednak tej części elektronicznej, tylko moczylem ta kopułkę. Czy mogę teraz przy zamontowanym EGR odkręcić tylko ta górę i wyczyścić czy raczej to nic nie da?
Co jeszcze można zrobić?
solidit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2023, 07:33   #337
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,534
Domyślnie Odp: EGR w 1.6 TDCI (sterowany elektrycznie) wymontowanie, czyszczenie

A jakie są błędy teraz? Jeśli padła elektroniczna część sterowania EGR to może być konieczna wymiana na nowy.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.