Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2020, 00:48   #1
cath
ford::amateur
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 24-06-2018
Skąd: Krotoszyn
Model: Transit Custom
Silnik: 2,0
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie doposażenie w xenon

witam
Jako, że standardowe soczewke lampy świecą bardzo słabo, rozważam montaż fabrycznych lamp Bi-xenon
Robił już to ktoś w Customie po lifcie? Jest o tyle dobrze, że te auta nie mają poziomowania lamp oraz spryskiwaczy.
Pasuja plug&play, czy będzie czegoś brakować we wtyczce? zapewne sterowanie przysłoną krótkie/długie trzeba zrobić.
Jakieś inne modyfikacje typu programowanie nowych lamp?
I najważniejsze. W świetle prawa, taka przeróbka jest chyba legal? Lampy fabryczne, od tego modelu więc w razie wypadku, analizy biegłych itp nie powinno być problemu, czy może być jakiś zgrzyt?
ps auto to Transit Custom 2018r


Ostatnio edytowane przez SRS ; 03-03-2023 o 21:39 Powód: błędy w tytule
cath jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2023, 21:31   #2
kadamski86
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-03-2023
Skąd: Białystok
Model: Transit Custom Limited
Silnik: 2.0 130km
Rocznik: 2023
Postów: 2
Domyślnie Odp: [Transit Custom 2018] doposażenie w xenon

Też stoję przed takim samym dylematem. Proszę, powiedz mi czy dokonaleś zmian lamp halogenowych na ksenon? Pozdrawiam
kadamski86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2023, 21:54   #3
marek230482
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-01-2020
Skąd: Strzelin
Model: Transit VII
Silnik: 2,4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 64
Domyślnie Odp: doposażenie w xenon

Skoro fabrycznie nie ma poziomowania i spryskiwaczy to znaczy że..... świeci to tak samo jak żarówka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co pamiętam przepisy to zwykły halogen daje ~1500lm. Ksenon (35W) 3000lm. A ten "słaby" bez wymogu spryskiwaczy i poziomowania poniżej 2000lm. Ponieważ powyżej 2000lm trzeba wyposażyć oświetlenie w system oczyszczania i poziomowania.
Wniosek z tego jest prosty. Taki ksenon świeci jak halogen albo ciut lepiej (to można sobie lepszą żarówkę kupić). Co najwyżej mamy efekt placebo ponieważ większości ludzi się wydaje że zimna barwa jaką daje ksenon świeci mocniej. Ale to złudzenie - autosugestia.
Może warto zajrzeć kamerką do stanu odbłyśników i je zregenerować? Nie raz robiłem taki zabieg i różnica jest druzgocząca. Poza tym dobre żarówki często zmieniane (przynajmniej co drugą wymianę oleju jak się jeździ ciągle na światłach).
marek230482 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2023, 20:08   #4
arkmyl12
ford::advanced
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 11-06-2010
Skąd: Wrocław
Model: Mondek / Transit Connect
Silnik: 2,0 tdci /1,5 Ecoblue
Rocznik: 2018 / 2022
Postów: 487
Domyślnie Odp: doposażenie w xenon

Od niedawna mam Connecta z ksenonami. Gdy zamawiałem miałem mieszane uczucia ze względu na to iż są one słabsze od standardowych, założyłem nawet wątek na ich temat. Koledzy bardzo pozytywnie wypowiadali się o nich. Dzisiaj uważam że był to bardzo dobry zakup. Wcześniej kilka lat jeździłem Connectem 2016 z dobrymi żarówkami. Jakość świateł to przepaść. Jeśli ktoś zastanawia się nad zmianą zwykłych lamp z H7 na oryginalne ksenony to zdecydowanie zachęcam.
arkmyl12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2023, 20:20   #5
kadamski86
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 03-03-2023
Skąd: Białystok
Model: Transit Custom Limited
Silnik: 2.0 130km
Rocznik: 2023
Postów: 2
Domyślnie Odp: doposażenie w xenon

Bump: "Jako, że standardowe soczewke lampy świecą bardzo słabo, rozważam montaż fabrycznych lamp Bi-xenon
Robił już to ktoś w Customie po lifcie? Jest o tyle dobrze, że te auta nie mają poziomowania lamp oraz spryskiwaczy.
Pasuja plug&play, czy będzie czegoś brakować we wtyczce? zapewne sterowanie przysłoną krótkie/długie trzeba zrobić.
Jakieś inne modyfikacje typu programowanie nowych lamp?"

Ta kwestia mnie interesuje a nie co lepiej swieci czy co jest w connekcie....
Chodzi o fizyczne przelozenie lamp z halogenowych na ksenonowe w customie 2023rok... generalnie w customach poliftowych.

Ostatnio edytowane przez kadamski86 ; 04-03-2023 o 20:24 Powód: bład
kadamski86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2023, 22:40   #6
Rynio
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 19-04-2023
Skąd: Uk
Model: Ford custom
Silnik: Diesel
Rocznik: 2020
Postów: 1
Domyślnie Odp: doposażenie w xenon

Tez podepnę się pod temat . Tez mam ten problem meczy wie ktoś jak to zrobić. . Ja słyszałem ze trzeba kodować moduł . Mam tez soft Forscan i jest tam taka opcja żeby zmienić z normalnych na bi xenon ale to nie daje żadnego skutku po zmianie . Czy może ktoś już próbował to robić ???
Mam całe nowe lampy bi xenon hid

Bump:

Ostatnio edytowane przez Rynio ; 19-04-2023 o 22:43
Rynio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2023, 21:43   #7
slimako
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 01-12-2023
Model: Ford transit custom
Silnik: Diesel
Rocznik: 2021
Postów: 1
Domyślnie Odp: doposażenie w xenon

Witam,
Czy rozwiązał Pan problem bo mam taki sam?
slimako jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.