Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-07-2019, 12:00   #1
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie 2.0 tdci hałas pod maską

Witam wszystkich. Jestem na etapie identyfikacji różnych hałasów spod maski, które dochodzą podczas jazdy oraz na postoju. Jednym z nich jest głuche brzęczenie, które pojawia się podczas jazdy. Występuje na 5 i 6 biegu, pod obciążeniem zarówno słabym jak i dużym, w zakresie poniżej 2.5 tyś obrotów, tylko jak temperatura silnika przekroczy 70st. (w połowie drogi od 60, do 90st na skali). Na zimnym silniku nie występuje. Na gorącym również nie występuje jak włączy się wentylator, np. jak wypala się DPF. Wł klimy albo odbiorników prądu nie ma wpływu. Jednym z moich typów są klapki w obudowie wentylatora. Zamontowane są luźno i strasznie brzęczą i grzechoczą jak się zatrzęsie tą obudową ręką.
Zastanawiam się, może ktoś wie, do czego te klapki są? Czy można je na stałe zablokować w pozycji otwartej lub zamkniętej?
W załączeniu obrazek.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-08-2019, 13:49   #2
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: 2.0 tdci hałas pod maską

Dziś nagrałem filmik, na którym słychać dźwięk, którego źródło próbuję obecnie namierzyć.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
W opisie jest charakterystyka tego dźwięku, kiedy występuje a kiedy nie, ale przytoczę również tutaj:

- występuje tylko na 5 i 6 biegu podczas jazdy
- w zakresie obrotów ok 1300 - 1800
- nie występuje na 1 2 3 4 biegu
- nie występuje poniżej 1200 rpm i powyżej 2000 rpm
- najbardziej wyraźny przy delikatnym wciśnięciu gazu
- nie występuje podczas gazowania na postoju lub w czasie jazdy przy wciśniętym sprzęgle
- nie występuje na zimnym silniku, pojawia się nagle, po przekroczeniu ok 70 stopni C
- nie zanika przy mocnym wciśnięciu gazu, dochodzą wtedy inne dźwięki wydawane przez silnik podczas dużego obciążenia
- nie zanika po włączeniu ogrzewania szyb czy foteli
- nie zanika po włączeniu klimy
- zanika podczas działania wentylatora
- zanika podczas wypalania DPF

Macie może pomysł, co może wydawać ten dźwięk?
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2019, 09:12   #3
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: 2.0 tdci hałas pod maską

Wczoraj i dziś zebrałem trochę danych z jazd testowych. Używałem interface'u i programu ForDiag.
Moim podejrzanym o dźwięk jest wtryskiwacz lub wtryskiwacze.
Jeśli hipoteza jest prawdziwa to odpowiedzi na kilka pytań są następujące:
1. Dzwięk występuje na 5 i 6 biegu, bo ciśnienie na listwie CR jest wieksze. Na 1500 obr na 4 biegu przy lekkim wciskaniu gazu FRP (Fuel Rail Pressure) jest ok. 100 MPa. Na 5 i 6 biegu w tym samym zakresie obrotów FRP jest ok 130 MPa.
2. Dlaczego na zimnym (60st) silniku dźwięk nie występuje? Bo nawet na 5 czy 6 biegu, FRP jest niższe i wynosi ok. 110 MPa Dopiero jak się silnik nagrzeje, sterownik widocznie zwiększa FRP.
3. Dlaczego zanika przy włączonym wentylatorze? Chyba jednak nie zanika. Z wczorajszych testów wynika, że dźwięk nadal jest ale znacznie cichszy. Może dlatego, że zmienia się akustyka całej komory silnika? Wentylator dmucha na silnik...
4. Dlaczego zanika przy wypalaniu DPF? Nie wiem jeszcze... muszę go na tym przyłapać i zmierzyć FRP, czy sterownik zmniejsza FRP przy wypalaniu DPF. Dam znać jak mi się uda.
Plan na dalszą diagnostykę, który to wtryskiwacz, test przelewowy?
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 01:10   #4
kolendziak1
ford::beginner
 
Avatar kolendziak1
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 23-10-2018
Skąd: Ełk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 Tdci 163km
Rocznik: 2014
Postów: 16
Domyślnie Odp: 2.0 tdci hałas pod maską

Czy udało sie rozwiązać problem czy moze ten typ tak ma ? Niestety nie mam dwóch egzemplarzy zeby porownac
kolendziak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2020, 07:09   #5
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: 2.0 tdci hałas pod maską

Rozmawiałem z kilkoma osobami oraz robiłem kolejne testy. Usterki nie udało się zdiagnozować, a wymiana wtrysków to spory koszt. Mówią "jeździć, obserwować".

Udało mi się ustalić że podczas wypalania DPF FRP jest obniżone.
Druga sprawa to to, że dźwięk pojawia się nagle jak temperatura wody osiąga 75 stopni. Utrzymuje się tak do 80 stopni i powyżej 80 zanika. Ale ponieważ w warunkach stabilnych u mnie temperatura oscyluje w okolicy 78 stopni, to dźwięk występuje...
W załączeniu wykres z jednego z pomiarów. Widać jak FRP (żółty) zaczyna rosnąć jak temperatura jest ok 75 i następnie spada ja tylko temperatura się zwiększa. Wykres frp nie jest ciągły, bo testy robione na drodze i żeby w miarę utrzymać prędkość delikatnie naciskałem i puszczałem gaz.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 10:23   #6
jack28
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Bialystok
Model: Focus MK3, custom
Silnik: 2,0 tdci, 2,2 tdci
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: 2.0 tdci hałas pod maską

Cytat:
Napisał garymarlin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj i dziś zebrałem trochę danych z jazd testowych. Używałem interface'u i programu ForDiag.
Moim podejrzanym o dźwięk jest wtryskiwacz lub wtryskiwacze.
Jeśli hipoteza jest prawdziwa to odpowiedzi na kilka pytań są następujące:
1. Dzwięk występuje na 5 i 6 biegu, bo ciśnienie na listwie CR jest wieksze. Na 1500 obr na 4 biegu przy lekkim wciskaniu gazu FRP (Fuel Rail Pressure) jest ok. 100 MPa. Na 5 i 6 biegu w tym samym zakresie obrotów FRP jest ok 130 MPa.
2. Dlaczego na zimnym (60st) silniku dźwięk nie występuje? Bo nawet na 5 czy 6 biegu, FRP jest niższe i wynosi ok. 110 MPa Dopiero jak się silnik nagrzeje, sterownik widocznie zwiększa FRP.
3. Dlaczego zanika przy włączonym wentylatorze? Chyba jednak nie zanika. Z wczorajszych testów wynika, że dźwięk nadal jest ale znacznie cichszy. Może dlatego, że zmienia się akustyka całej komory silnika? Wentylator dmucha na silnik...
4. Dlaczego zanika przy wypalaniu DPF? Nie wiem jeszcze... muszę go na tym przyłapać i zmierzyć FRP, czy sterownik zmniejsza FRP przy wypalaniu DPF. Dam znać jak mi się uda.
Plan na dalszą diagnostykę, który to wtryskiwacz, test przelewowy?
udało się uporać z problemem? Czy to był jednak "ćwierkający" wtryskiwacz? Robiłeś próbę przelewową?
jack28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2020, 19:38   #7
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: 2.0 tdci hałas pod maską

Najlepszy serwis Forda w Warszawie problemu nie widzi.... nie słyszy. Jeżdżę już tak 40kkm. Zadałem sobie takie pytanie... Jeśli to wtryski to czy będę je wymieniał tylko dlatego że chwilę hałasują podczas rozgrzewania silnika i to tylko na 5 i 6 biegu? Odpuściłem na razie szukanie przyczyny tego hałasu.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2020, 11:51   #8
jack28
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Bialystok
Model: Focus MK3, custom
Silnik: 2,0 tdci, 2,2 tdci
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: 2.0 tdci hałas pod maską

Cytat:
Napisał garymarlin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najlepszy serwis Forda w Warszawie problemu nie widzi.... nie słyszy. Jeżdżę już tak 40kkm. Zadałem sobie takie pytanie... Jeśli to wtryski to czy będę je wymieniał tylko dlatego że chwilę hałasują podczas rozgrzewania silnika i to tylko na 5 i 6 biegu? Odpuściłem na razie szukanie przyczyny tego hałasu.

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
Widocznie kiepscy diagności pracują w najlepszym serwisie Forda w W-wie, że nie słyszą tego.
Wykonałem próbę przelewową i mam z powrotów wszystkie porównywalne wartości.... Wymieniłem przy okazji wszystkie miedziane podkładki....żadne z gniazd nie wymagało frezowania/czyszczenia.... a wtryskiwacz jak tykał tak tyka.
U mnie to się dzieje raczej przy rozgrzanym silniku, przy zimnym to zjawisko "ćwierkania" na żadnym z biegów nie występuje. Podobnie jak ty dałem sobie z tym spokój, ale wiem, że coś ewidentnie nie prawidłowo funkcjonuje.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Proba przelewowa 17.09.2019 - motor DW10C.jpg (81.8 KB, 13 wyświetleń)
jack28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2020, 12:26   #9
garymarlin
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 140KM 6MT DPF
Rocznik: 2013
Postów: 148
Domyślnie Odp: 2.0 tdci hałas pod maską

Cytat:
Napisał jack28 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie to się dzieje raczej przy rozgrzanym silniku, przy zimnym to zjawisko "ćwierkania" na żadnym z biegów nie występuje.
A możesz włączyć tryb serwisowy zegarów przy następnej jeździe i sprawdzić przy jakiej dokładnie temperaturze to słychać?
Słychać tylko na 5 i 6 jak rozgrzany czy na wszystkich biegach?

Jesteś pewien że to wtryskiwacz?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez garymarlin ; 03-11-2020 o 12:31
garymarlin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2020, 13:25   #10
jack28
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 13-11-2016
Skąd: Bialystok
Model: Focus MK3, custom
Silnik: 2,0 tdci, 2,2 tdci
Rocznik: 2012, 2014
Postów: 32
Domyślnie Odp: 2.0 tdci hałas pod maską

Cytat:
Napisał garymarlin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A możesz włączyć tryb serwisowy zegarów przy następnej jeździe i sprawdzić przy jakiej dokładnie temperaturze to słychać?
Słychać tylko na 5 i 6 jak rozgrzany czy na wszystkich biegach?

Jesteś pewien że to wtryskiwacz?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka
W wolnej chwili podepnę forscana i odpiszę przy jakiej to temp. się to dzieje.

Biegi 1,2,3,4 brak "ćwierkania" przy biegu 5,6 przy niskich obrotach 1500-2000 lekko muskając gaz zaczyna się ...."ćwierkanie"

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Nie mam jednak 100% pewności, że to jest wtryskiwacz, tym bardziej, że to mój drugi focus mk3 z silnikiem 2,0 TDCI (140KM) i w poprzednim miałem to samo "ćwierkanie". W poprzedniku takze robiłem próbę przelewową i tam poziom jednego z powrotu - patrz zdjęcie- na miarce oznaczonej nr. 2 znacznie odbiega ilość od reszty.
Aha i ciekawostka obecny jak i poprzednik miał podobny przebieg ok. 235.000 Km ...

Sam nie wiem jakie wnioski z tego można wyciągnąć? Czytając forum elektromagnetyczne wtryski Delphi wytrzymują w tych jednostkach napędowych tak ok. 230.000-250.000Km ....ale i słyszałem o przypadkach, że S-Maxach czy cytrynach/lwach mają odnotowane przeloty ponad 500.000 KM.

Nie chce mi się znów wyciągać wszystkich wtrysków i nieść ich na tester.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ale jak będzie cieplej to wyciągnę je i przynajmniej powymieniam zaworki.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Próba przelewowa 06.08.2019 -motor DW10C.jpg (33.0 KB, 14 wyświetleń)
jack28 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.