Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2020, 12:22   #171
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Sposób na ciągłe napięcie zapalniczki

Nie musisz się wlutowywać, wystarczy przejściówka-złodziejka która rozdziela Ci zasilanie po zapłonie na dodatkowy obwód który podłączasz do zasilacza wideorejestratora. Temat parukrotnie wałkowany np. tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Są też alternatywy w postaci zasilania z lampki która utrzymuje prąd - ale to już wymaga lutowania.
Generalnie softem nie da się tego ogarnąć bo po drodze są tylko bezpieczniki i tyle, na żywca jest to wpięte do akumulatora.

EDIT widze że mod już połączył tematy, tak więc @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zapraszam do lektury od początku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ostatnio edytowane przez hindus ; 16-09-2020 o 12:37
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2020, 12:40   #172
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,471
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

mam/miałem kilka sposobów na inteligentne zasilanie w aucie

Do kamerek pozostałem jednak przy "lampkach", zrobiłem już tego sporo,sam ostatecznie też uznałem to za najwygodniejsze.

możliwości
-przetwornica z 12V na 5V zakończona miniusb, ze stałym progiem odcięcia chyba 11.7V
-bypass na bezpieczniku po zapłonie
-układ z regulowanym progiem odcięcia a za nim układ sterowany pilotem
-lampka z dodatlowym zasilaniem 12V,działa po otwarciu i 30min po zamknięciu

Wszystkie układy wpinane do auta na stałe biorą prąd, nawet w spoczynku,ostatecznie zniechęciło mnie to bo aku wymagał co 2 miesiące podładowania (wymuszał to cykl używania auta), teraz jest bezobsługowy.

W najbardziej zaawansowanej wersji kamery w aucie działy zawsze przez 30min po zamknięciu, a potem z pilota mozna je było włączyć o ile aku miało wystarczające napięcie.

Ostatnio edytowane przez Antej ; 16-09-2020 o 12:43
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2020, 12:20   #173
andree86
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 29-03-2019
Skąd: Bolesławiec
Model: Ford S-max
Silnik: 2.0 Diesel 163KM
Rocznik: 12/2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Witam serdecznie, chciałbym podłączyć się pod temat. Mój problem dotyczy Smaxa z 2011r. Do rzeczy - zakupiłem kamerkę samochodową, lecz do jej prawidłowego działania w trybie parkingowym, potrzebny jest osobny kabel trzy-żyłowy, który zakupiłem na tej aukcji
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić, gdzie w skrzynce z bezpiecznikami mogę połączyć kabel sygnalizacyjny żółty, uziemiający czarny oraz zasilający czerwony? Jestem kompletnie zielony w te klocki, a zależy mi, by wszystko działało jak należy...

Z góry dziękuję za wszelką pomoc i porady.
andree86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2020, 12:22   #174
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: podłączenie rejestratora jazdy (kamerki)

Nie ten temat, ten jest do Focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.