Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-12-2013, 10:38   #1
Rystar22
ford::average
 
Avatar Rystar22
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 26-08-2010
Skąd: Unisław Pomorski
Model: FORD MONDEO MK4
Silnik: 2.0 TDCI 115km
Rocznik: 2008
Postów: 149
Domyślnie Migająca kontrolka świec żarowych

Cześć,

wiem, że odpowiedzi na migającą kontrolkę świec żarowych jest wiele jednak żadna z nich nie opisuje dokładnie problemu takiego jak mój. Jednak zacznę od początku. Wczoraj z rana podchodzę wystawić foczkę zaczynam kręcić a ona nie chce odpalić odpuściłem patrzę a tu kontrolka zaczyna migać od świec. Zaczynam kręcić drugi raz niby zaskoczyła ale dosłownie na sekundę. Po kilku próbach zapalił i do końca dnia było ok (nie wiem jak dzisiaj bo jeszcze nie odpalałem) w opisywanych przypadkach użytkownicy pisali, że podczas jazdy kontrolka zaczęła migać inni o odcięciu mocy itp, a u mnie jak już zapalił to wszystko niby ok. Czytałem, że 95% migających sprężynek to pedał gazu. Jeśli ktoś miał tak jak u mnie to proszę o info co i jak.

__________________
Wykształcenie nie piwo. Nie musi być pełne

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 08-12-2013 o 11:38 Powód: Regulamin §13
Rystar22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2013, 19:12   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Kontrolka sygnalizuje wiele usterek. Może to być pedał gazu, problem z układem wtryskowym, czujnik wałka albo wału. Bez podłączenia do komputera nie dowiesz się.
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 11:43   #3
pdysko
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Witam.Mam nadzieję, że problem już Ci się rozwiązał. Ja mam trochę podobne objawy. Dwa tygodnie temu przy próbie odpalenia zaczęła migać kontrolka świec żarowych. Poczytałem trochę na forum i zacząłem szukać rozwiązania problemu. Pierwszy pomysł - czujnik położenia wałka rozrządu. Znalazłem wymontowałem, przeczyściłem styki na złączce WD40 i zamontowałem i o dziwo odpalił.Myślałem, że po problem mam z głowy. Dodatkowo jako osoba zapobiegliwa kupiłem czujnik na wszelki wypadek i trochę zapomniałem o problemie.Niestety kilka dni temu znowu podobny objaw - auto nie odpala, sprężynka miga. Myślę sobie, trudno, wymienię czujnik i po sprawie, ale niestety wymiana nic nie dała. Znowu zacząłem przeglądać forum i wyczytałem jeszcze, że może to być pedał gazu, ale to raczej podczas jazdy. Napisz może jak u Ciebie rozwiązał się ten problem.
pdysko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 11:50   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

W ten sposób, możs to a może tamto wymienisz przysłowiowe pół samochodu, i problem zostanie. Teraz jest epoka komputerów, i bez nich ani rusz. Pojedż na komputer, a on prawdę ci powie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 15:57   #5
manqt
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Świebodzin
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 140
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

I nie daj sobie od razu wcisnąć, że padły wtryski i pompa bo to będzie świadczyło o tym, że w warsztacie chcą skroić Ciebie z kasy. Mnie facet próbował naciągnąć na prawie 6 tysi za zrobienie foki. Zabrałem ją do domu i będę sam ją naprawiał. Mam przynajmniej pewną diagnozę, że poszły końcówki wtryskiwaczy i jeszcze chciał mi wcisnąć, że zdycha pompa cr co wydaje mi się dziwne, bo do momentu awarii auto jeździło normalnie, a przy padającej pompie pierwszym objawem jest problem z odpaleniem. Życzę powodzenia i jak najniższych kosztów naprawy.
__________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
manqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 16:04   #6
Uziu
ford::expert
 
Avatar Uziu
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-10-2011
Model: VW Passat/Mercedes-Benz
Silnik: 1.9 TDI/2.7CDI
Rocznik: 1998/2005
Postów: 2,097
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

W swoim tddi tez mialem taki przypadek ze 2 razy przy odpalaniu ze nie zalapal i migala kontrolka, ale jeszcze raz zaplon i wszystko okej. Mogl to byc moze tylko jakis chwilowy blad, moze czujnik polozenia walu, lub cos z pedalem gazu.
Uziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2014, 16:11   #7
Pawełsz
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-01-2012
Skąd: Polska
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 2000
Postów: 95
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Cytat:
Napisał Rystar22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

wiem, że odpowiedzi na migającą kontrolkę świec żarowych jest wiele jednak żadna z nich nie opisuje dokładnie problemu takiego jak mój. Jednak zacznę od początku. Wczoraj z rana podchodzę wystawić foczkę zaczynam kręcić a ona nie chce odpalić odpuściłem patrzę a tu kontrolka zaczyna migać od świec. Zaczynam kręcić drugi raz niby zaskoczyła ale dosłownie na sekundę. Po kilku próbach zapalił i do końca dnia było ok (nie wiem jak dzisiaj bo jeszcze nie odpalałem) w opisywanych przypadkach użytkownicy pisali, że podczas jazdy kontrolka zaczęła migać inni o odcięciu mocy itp, a u mnie jak już zapalił to wszystko niby ok. Czytałem, że 95% migających sprężynek to pedał gazu. Jeśli ktoś miał tak jak u mnie to proszę o info co i jak.
Dołączę się do tematu,proponuje zalać dobrego paliwa , miałem identyczny przypadek co kolega Rystar i pomogło wszystko wróciło do normy a jeżeli nie to spróbować go odpalić i pościć ogrzewanie na nogi, często zbiera się wilgoć a pedał gazu tego bardzo nie lubi.
Pawełsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2014, 06:42   #8
siwy__
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-08-2010
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 78
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Mam czasami podobny problem. Wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam, rozrusznik kręci ale samochód nie odpala i zaczyna migać "sprężynka". Moim zdaniem to wina noszenia kluczyka od samochodu. Jak mam go z innymi kluczami to się magnesuje i wtedy immobilizer blokuje odpalenie. Wystarczy wyjąć go ze stacyjki, przetrzeć np. o spodnie i już wszystko jest w porządku. Gdzieś kiedyś w instrukcji przeczytałem że nie można nosić tego kluczyka z innymi kluczami albo ze zbyt dużym breloczkiem (metalowym) bo to powoduje namagnesowanie i problemy z rozkodowaniem przez immobilizer.
siwy__ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2014, 14:42   #9
pdysko
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Na razie nie udało mi się rozwiązać problemu migającej sprężynki. Dzisiaj wyjeżdżam, a popsuta foczka zostaje (a mieliśmy jechać razem...). Napiszę po powrocie jak już uda mi się zreanimować zwierzątko (mam nadzieję).
pdysko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2014, 11:50   #10
raf-77
ford::amateur
 
Imię: RAFAŁ
Zarejestrowany: 01-04-2014
Skąd: zelów
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

witam mam tez problem z migajaca kontrolka swiec zarowych ten problem obiawił mi sie podczas jazdy auto nagle straciło moc i zaczeła migac kontrolka swiec ziechałem na pobocze i odpaliłem auto jeszcze raz i ok ale to znak ze cos zaczyna sie dziac i nie wiem czy mam stawiac na pedał gazu czy na ftryski iakies małe podpowiedzi dziekuie
raf-77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.