Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-01-2020, 13:38   #1
thewolfatthedoor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2020
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Alufelgi 17 czy 16? Silnik 1,6 105 KM. Dylemat

Witam,
posiadam fokę 1,6 105 KM rocznik 2017

auto kupiłem na letnich na 16 stalowych i teraz stoję przed wyborem kupna alufelg

prawie ze podjąłem już decyzję odnośnie zakupu opon całorocznych - bedą to Good Year 4 seasons 2gen ze względu na koszty - chcę uniknąc przede wszystkim zakupu drugich czujnków TMPS do opon. Tak planuję je tylko przełożyć ze stalówek do alufeg.

Czy ktoś moze doradzić odnośnie 17 w takiej foce?
kwestia opon to
Rozmiar 16: 205/55 - koszt GY 300 zł za opone około
Rozmiar 17: 215/50 - koszt GY - UWAGA - 500 zł za opone około
ponoć oba rozmiary homologowane przez Forda więc w razie czego nie bedzie kłopotów z ubezpieczeniem?

Jestem w stanie dopłacić te okokoło 1000 zł wiecej za 17 felge (koszt drozszej felgi + opon) jeżeli ma to sens ekonomiczny w przypadku tej foki - o ile wzrośnie mi koszt spalania oraz mułowatość przy trochę szerszej oponie? Czy różnicę względem tego co jest teraz ma szanse zniwelować to że zamiast stalówki 16 będzie lżejsza alu 17?
Bardzo zależy mi na w miarę akceptowalnym dla oka efekcie wizualnym, chciałbym uiknąć wyglądu masywnego auta z kółeczkami do zabawkowego rowerku bo takie rzeczy komicznie wyglądają,z drugiej strony moze te 16 beda juz przyjemne dla oka i beda spełnac te wymagania ale ja ma to być na granicy komicznego wyglądu to wolałbym ten 1 tysiąc dopłacić.

Wiem że takie tematy podobne były, ale nigdzie nikt nie stawiał sprawy tak jasno pomiędzy dwoma konkretnymi oponami. Ponadto mnogość różnych wersji silnika utrudnia mi podjęcie decyzji.
Ktokolwiek na forum ma 17 przy 105 KM?


Ostatnio edytowane przez thewolfatthedoor ; 12-01-2020 o 13:53
thewolfatthedoor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 14:00   #2
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Alufelgi 17 czy 16? Silnik 1,6 105 KM. Dylemat

Z gustami się nie dyskutuje. Jeśli dla ciebie ''17-ki są dużo większe i ładniejsze niż ''16-ki, to kup takie. Ale wg mnie szkoda kasy na większe felgi i opony, bo w tym modelu i przy takim silniku w zupełności wystarcza rozmiar 16 cali. Ja również takie mam przy motorze 180 konnym.
Gdyby to było Mondeo, to ''17-ka pewnie ładniejsza dla oka.
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 15:14   #3
thewolfatthedoor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2020
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Alufelgi 17 czy 16? Silnik 1,6 105 KM. Dylemat

Cześć, dzięki za opinie
Właśnie nie wiem czy są Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ciężko to porównać dzisiaj widziałem mondeo na 16 fabrycznych fordowskich - moim zdaniem było właśnie na granicy komiczności.

jeżeli faktycznie w focusie różnica jest mała, praktycznie niezauważalna to szkoda by było przepłacać 1000 zł

Ostatnio edytowane przez thewolfatthedoor ; 12-01-2020 o 15:16
thewolfatthedoor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 15:16   #4
GreK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2019
Model: Focus
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Alufelgi 17 czy 16? Silnik 1,6 105 KM. Dylemat

Cytat:
Napisał thewolfatthedoor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prawie ze podjąłem już decyzję odnośnie zakupu opon całorocznych - bedą to Good Year 4 seasons 2gen ze względu na koszty - chcę uniknąc przede wszystkim zakupu drugich czujnków TMPS do opon.
Jestem w stanie dopłacić te okokoło 1000 zł wiecej za 17 felge (koszt drozszej felgi + opon)
Nie jestem w stanie zrozumieć tego wywodu...
Zamiast napisać po prostu (i zgodnie z prawdą), że chcesz zmienić 16" na większe 17" dla visual look / dla szpanu / dla lansu * to piszesz o kosztach i niby jakiś wydumanych oszczędnościach... podczas gdy realnie jest dokładnie odwrotnie, bo koszt uwaga: ORYGINALNYCH 4szt. TPMS to łącznie ok. 400-420zł.
Gdzie tu oszczędności ??

* - wybrać właściwe a niepotrzebne wykreślić
GreK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 15:30   #5
thewolfatthedoor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2020
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Alufelgi 17 czy 16? Silnik 1,6 105 KM. Dylemat

GreK
już tłumaczę gdzie oszczędność
ale zacznę od końca bo jakby prowokujesz trochę
- Nie dla szpanu i nie dla lansu, ale nie po to kupiłem w miarę wygladające auto aby oszpecić je kołami. Gdyby w ogóle nie zależałoby mi na wyglądzie auta kupiłbym sobie Fiata Multipla. Po drogach jedzi pełno fajnych furek na kołpakach - szczerze nie rozumiem tego, no ale faktycznie o guście a raczej bezguściu nie ma co dyskutować bo to prowadzi do niczego.

Sprzedaję felgi stalowe - 400 zł w kieszeni
Sprzedaję 3 letnie opony w dobrym stanie - 400 zł w kieszeni
Koszt zmiany kół - 3 lata - 360 zł w kieszeni
Koszt mojego czasu na zmianę kół - 3 lata (w tym czasie mogę pracować i zarabiać pieniążki) - 400 zł w kieszeni
Koszt dojazdu do wulkanizatora na zmianę opon (amortyzacja części + paliwo) - 100 zł w kieszeni
Koszt pokrowca na koła abym mógł je wnieść do pywnicy w bloku - 150 zł w kieszeni (półki na te koła już nie będę liczył bo mam ale domyśllnie mogłoby być kolejne 150 zł w kieszeni)
Oszczędjność dodatkowa na drugim komplecie TPMS 420 zł.
Opony zimowe i felgi aluminowe na zmianę i tak musiałbym kupić i tak aby mieć dwa komplety - ale odejmę te - 300 zł na oponach zimowych średnich (900 zł komplet) względem tych Goodyearów premium 16" całorocznych (1200 zl/komplet) - Jako niematerialny plus mogę dodać jeszcze że przez bede miał nowe opony premium w lato a nie obecne 3 letnie srednie.

SUMA OSZCZĘDNOŚCI w moim przypadku na jednym komplecie - około 1900 zł/3 lata.
OK powiesz mi pewnie że dopiero dwa komplety po 3 latach zaczną się zwracać. Tylko że ja nie wiem czy 2 lata pojeżdżę tym autem, bo wolałbym Quasqaia ale kupiłem tańszego Focusa bo nie miałem kasy ale to nie znaczy ze jak nie będę miał to sobie nie zmienię. Nie inwestuję w auto na 10 lat.

Ostatnio edytowane przez thewolfatthedoor ; 12-01-2020 o 15:50
thewolfatthedoor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 15:45   #6
GreK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2019
Model: Focus
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Alufelgi 17 czy 16? Silnik 1,6 105 KM. Dylemat

Nieco prowokacyjnie ale szukałem logiki.. Jeśli TCO (total cost of ownership) liczysz w ten sposób i w takim krótkim okresie, to możesz nazywać to oszczędnościami.
Pytasz o opinię, więc ją wyrażę - również moim zdaniem nie ma sensu zakładać do wersji 1.6 105KM felg 17". Natomiast zapewne takie felgi na niższym profilu opon będą lepiej wyglądać i tyle.
Jak będą wyglądać - możesz sobie wirtualnie poprzymierzać na stronach różnych konfiguratorów felg, ale oczywiście realnego wyglądu to nie odda.
Chyba tyle można w tym temacie napisać, bo co się komu podoba, czy opłaca - to jego indywidualna sprawa i o tym się nie dyskutuje...
GreK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 15:48   #7
thewolfatthedoor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2020
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Alufelgi 17 czy 16? Silnik 1,6 105 KM. Dylemat

No to cieszę się że sprawa jest wyjaśniona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

OK kolejna opinia że nie ma sensu, ale mi chodzi o samą wizualną stronę to myślicie że jest to zauważalne czy mało co?
Wlasnie nie mam punktu odniesienia i nie mogę sobie tego wyobrazić.
thewolfatthedoor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 15:54   #8
GreK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2019
Model: Focus
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Alufelgi 17 czy 16? Silnik 1,6 105 KM. Dylemat

wersje ST i STline były chyba na 18" (nie pamiętam czy tylko RS-y) więc taką różnicę widać (i czuć), ale moim zdaniem nie tylko wielkość, ale i styl (to jak dany model felgi wygląda) robi wygląd auta. Tzn. chodzi o to, że nawet jedne 16" (nazwijmy bardziej "agresywne") w stos. do drugich 16" zmieniają na + wizualnie auto.
GreK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 15:57   #9
thewolfatthedoor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-01-2020
Skąd: Katowice
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2017
Postów: 10
Domyślnie Odp: Alufelgi 17 czy 16? Silnik 1,6 105 KM. Dylemat

Myślę nad modelem
GMP Italia ASTRAL Silver 16" - nowe kosztują 1600 zł
Wygladają praktycznie jak te Fordowskiego instalowane fabrycznie tylko chyba trochę bardziej błyszczą.


Co myślisz?
thewolfatthedoor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2020, 16:09   #10
GreK
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-01-2019
Model: Focus
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2018
Postów: 26
Domyślnie Odp: Alufelgi 17 czy 16? Silnik 1,6 105 KM. Dylemat

gdybyś podał link to bym kliknął..
Odpowiem przytaczając link do tego, co już napisałem wyżej - tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] masz przykładowe modele felg i na swoim modelu Focusa możesz je pooglądać.
GreK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.