Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2020, 15:39   #11
Krachu
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-10-2018
Skąd: Gdynia
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Lightbulb 2 akumulatory pod siedzeniem, jakie?

Cześć,
zakupiłem duńskiego Froda Transita Jumbo, 2.4 TDCi, który ma 2 akumulatory pod siedzeniem kierowcy. Dzisiaj nie chciał mi odpalić, a że akumulatory ma od nowości (oryginalne z naklejką Forda, 10 latki...), to postanowiłem je wymienić. Jest tylko problem: na jednym mam oznaczenia, a na drugim nie i kompletnie nie wiem jaki kupić. Aku nie są połączone równolegle, tylko jest między mini jakiś separator.

A. Na akumulatorze "A" nie mogę odczytać parametrów. Z tego co zauważyłem odpowiada on za start silnika, bo spada na nim napięcie w czasie rozruchu, a na akumulatorze "B" nie drgnie.

B. Akumulator B odpowiada za np. podświetlenie deski rozdzielczej, bo jak go odłączę, to jest ciemno, mimo, że auto próbuje kręcić. Ten ma naklejkę i parametry takie: 60Ah, 590 A.

No i teraz pytanie, jaki może być akumulator A? Nie wiem czy oba muszą być identyczne skoro nie są używane szeregowo? 590A wydaje mi się za mało żeby startować taki silnik. No chyba, że one faktycznie są używane szeregowo przy starcie (tylko nie wiem wtedy dlaczego na "A" nie spada napięcie). Nie chcę kupić za mocnych żeby alternatora nie zajechać albo mieć cięgle niedoładowane. Może ktoś ma taką wersję i jest w stanie doradzić?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg aku_A.jpg (94.3 KB, 20 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg aku_B.jpg (94.3 KB, 19 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20200624_164012.jpg (76.0 KB, 19 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez Krachu ; 01-11-2020 o 15:42
Krachu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2020, 16:20   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,976
Domyślnie Odp: Dwa akumulatory, jakie kupić?

Prawdopodobnie auto ma lub miało niezależne ogrzewanie postojowe, wtedy stosuje się dwa akumulatory z separatorem. Mogło też np. mieć przetwornicę 230V zasilająca jakieś urządzenia.
Szeregowo nigdy te akumulatory nie są łączone, tylko równoległe - bez separatora. Zresztą wtedy gdy alternator zaczyna ładować, separator łączy je właśnie równolegle.

Akumulator rozruchowy o prądzie rozruchowym 600A wystarczyłby, ale ja bym kupił nieco mocniejszy, około 700A/70-80Ah. Te parametry nie są krytyczne, jest duży zakres tolerancji, kieruj się raczej tym, czy chcesz mieć markowy, droższy, starczający na dłużej, czy jakąś taniznę. Twój wybór. Alternator ma dużą nadwyżkę mocy, nawet przy włączonych wszystkich mocnych odbiornikach - wentylacja na full, ogrzewanie szyb, wycieraczki, światła drogowe - napięcie nie spada poniżej 14V podczas jazdy. Więc większe akumulatory na pewno się doładują.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 01-11-2020 o 16:27
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 20:29   #13
kopernikus@o2.pl
ford::amateur
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 17-11-2020
Skąd: Katowice
Model: Transit
Silnik: 2,0 diesel
Rocznik: 2016
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dwa akumulatory, jakie kupić?

Witam,
Jestem nowy choć przejrzałem sporo postów na tym forum. Mam Transita w wersji bus. Auto bardzo fajne choć ze względu na serwis nigdy więcej Forda nie kupię. Miałem taki przykry incydent. Oddałem auto na gwarancji do serwisu Auto Boss w Chorzowie z niedogrzewaniem kabiny w zimie. Moje auto posłużyło jako magazyn części zamiennych dla innych aut na serwisie. Rozebrali silnik, wymontowali pompę olejową i kilka innych części. Ściemniali, że to ma związek z usterką mojego samochodu (niedogrzewanie kabiny...) . Auto oddali po 3 tygodniach. Auto nadal nie dogrzewało kabiny. Powtarzam, że auto fajne ale serwis gwarancyjny to porażka i jedno wielkie oszustwo. Módlcie się, żeby się Wam auto nie zepsuło na gwarancji. Może wrócić z serwisu po przeszczepach ;-)
Mam pytanie do forumowiczów bo serwis Forda nie zna odpowiedzi na moje pytanie. Przełączali mnie kilka razy i w końcu rozłączyli. Takie partyzanckie metody spławiania trudnych klientów ;-)
Moje auto po 3 tygodniach postoju miało wyładowane akumulatory. Było ciepło. Przebieg auta 50tyś. Oświetlenie kabinowe powyłączane. Doładowałem przez złącze w komorze silnika i jest OK ale na jak długo?
Po co w tym samochodzie są dwa akumulatory?
Jak są podłączone?
Czy wymieniać oba? Jeśli nie to który?
Czy można zrezygnować i mieć jeden akumulator zamiast dwóch?
W instrukcji obsługi ani słowa o dwóch akumulatorach, konserwacji czy wymianie więc liczę na wiedzę i doświadczenie użytkowników.
Z góry dzięki za odpowiedź :-)
kopernikus@o2.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
akumulatorki


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.