Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit i Tourneo Connect

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-11-2017, 09:00   #1
Jan Czytelnik
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 24-02-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Connect Turneo
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Termostat a jego działanie

Witam.

Mam Forda Connect 1.8 TDCI 90 KM. Miałem wyciek z obudowy termostatu która została wymieniona wraz z termostatem (Made in Germany) i po wymianie mam wrażenie, że samochód dłużej się nagrzewa :/. A więc zacząłem sprawdzać przewody i chłodnicę, po przejechaniu 1 km górny przewód i chłodnica była ciepła a po przejechaniu 5 km przewód był gorący a chłodnica parzyła, wskazówka niby jest pionowo a dolny przewód jest zimny. I ma pytanie czy też tak macie, że górny przewód i chłodnica nagrzewa się razem z płynem w bloku silnika ?
Czy jednak termostat działa prawidłowo i jak się otworzy to dolny przewód będzie gorący ?

Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez Jan Czytelnik ; 10-11-2017 o 09:03
Jan Czytelnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 08:53   #2
Jan Czytelnik
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 24-02-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Connect Turneo
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Termostat a jego działanie

Do usunięcia.

Szkoda, że nikt nie mógł mi pomóc i po przejechaniu np 2 km podnieść maskę i sprawdzić czy u Was też górny przewód jest ciepły :/ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jan Czytelnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2017, 22:36   #3
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Termostat a jego działanie

Tu jest mało osób z tym modelem. Większość ma connecty drugiej generacji - tak mi się przynajmniej wydaje, a przeglądam ten dział dosyć aktywnie.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 12:25   #4
Jan Czytelnik
ford::amateur
 
Imię: Jan
Zarejestrowany: 24-02-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Connect Turneo
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Termostat a jego działanie

No tak ale nawet jak ktoś ma nowszy model to mógłby sprawdzić czy chłodnica nagrzewa się od razu.

Przyczyną było to, że mechanik nie odpowietrzył układu chłodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Do pracy mam ok 7km i jest chłodno więc samochód nie miał się jak nagrzać ale jak jechałem troszkę dalej to zaobserwowałem, że wskazówka dochodzi prawie do właściwej temperatury po czym szybko spada do prawie minimum a więc będą na autostradzie chciałem zagrzać samochód no ale się nie udało gdyż na jakiś czas jak znowu jechałem trochę dalej to sytuacja się powtórzyła a więc jak samochód rozgrzał się to na postoju porządnie go rozgrzałem, aż dwa razy włączył się wentylator jeszcze trochę pochodził i po zgaszeniu odkręciłem nakrętkę ze zbiorniczka wyrównawczego i było troszkę powietrza. I teraz jest OK. Oczywiście silnik nie nagrzewa się mega szybko bo "te silniki tak mają"
Jan Czytelnik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2017, 12:39   #5
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Termostat a jego działanie

Cytat:
Napisał Jan Czytelnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyczyną było to, że mechanik nie odpowietrzył układu chłodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo nie trzeba, tzn. zajmuje to zbyt wiele czasu, a mechanik nigdy nie ma go w nadmiarze. Niedawno wymieniałem obudowę termostatu w swoim 1.8 tdci i, oczywiście, musiałem spuścić trochę płynu. Potem dolałem do zbiorniczka nieco ponad max, pojeździłem i jeszcze ze 3 razy dolewałem. Układ odpowietrza się sam w ten sposób. Nic nowego, tak to działa od lat.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 11:00   #6
pers
ford::average
 
Avatar pers
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 14-10-2009
Skąd: Chorzów
Model: BMW 2 Gran Tourer
Silnik: 2.0
Rocznik: 2021
Postów: 97
Domyślnie Odp: Termostat a jego działanie

Cytat:
Napisał Jan Czytelnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do usunięcia.

Szkoda, że nikt nie mógł mi pomóc
Standard. Nie przejmuj się.
pers jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2017, 20:42   #7
Lza
ford::advanced
 
Avatar Lza
 
Zarejestrowany: 27-07-2015
Skąd: okolice Krakowa
Model: Tourneo Grand Connect
Silnik: 1.5 TDCI + PowerShift
Rocznik: 2016
Postów: 432
Domyślnie Odp: Termostat a jego działanie

Niektórzy (np ja) maskę podnoszą tylko po to żeby dolać płyn do spryskiwaczy i czasem sprawdzić poziom oleju. Nawet nie wiem gdzie ta chłodnica tam jest skitrana. Sam plastik jest jak się maskę podniesie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.