Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2018, 23:41   #1
maras2011
ford::average
 
Avatar maras2011
 
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Gdynia
Model: Grand c-max Titanium
Silnik: 1,6 tdci 115 km- chip v-tech 134 km / 325 Nm
Rocznik: 2012
Postów: 84
Domyślnie Dziwny hałas z okolic napędu pasowego, rozrządu .

Witam.
Jakieś 30 tyś. temu wymienili mi rozrząd komplet contitech .
Na zimnym silniku wszystko jest ok, po rozgrzaniu jakieś tarcie jęczenie , ciężko ten dźwięk określić . Po przejrzeniu masy stron i kilku podobnych filmików na yt.. nadal nie mam pewności co to. Napęd wyeliminowałem , nowe koło pasowe corteco, nowy pasek dayco, nowy napinacz dayco,nowe sprzegiełko alternatora .Być może to pompa wody , a być może rolka lub napinacz chodzi o rozrząd .
Teraz nie wiem czy kupić w aso cały zestaw rozrządu czy tylko pompę wody.
U mechanika mogę być najszybciej za 10 dni, mam tydzień na ogarnięcie tematu i wolałbym być przygotowany. Trafne na temat konkluzje mile widziane

filmik - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

maras2011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2018, 07:43   #2
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Dziwny hałas z okolic napędu pasowego, rozrządu .

Zrzucić pasek jeśli dźwięk ustąpi to któryś element osprzętu wydaje taki odgłos. Jeśli nie ustąpi to stawiam na pompę wody.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2018, 08:37   #3
maras2011
ford::average
 
Avatar maras2011
 
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Gdynia
Model: Grand c-max Titanium
Silnik: 1,6 tdci 115 km- chip v-tech 134 km / 325 Nm
Rocznik: 2012
Postów: 84
Domyślnie Odp: Dziwny hałas z okolic napędu pasowego, rozrządu .

bez paska to samo
maras2011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 17:29   #4
pawelek89
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-05-2016
Model: c-max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 63
Domyślnie Odp: Dziwny hałas z okolic napędu pasowego, rozrządu .

conititech ok ale jakiej firmy jest popa wody ?? jeżeli skf to niestety ale pompa do może być do wymiany. Wystarczy że za mocno napięty pasek i po pewnym czasie odzywa się właśnie pompa wody. Przerabiałem ten temat w poprzednim autku (Meganka II Na zimnym wszystko ok , a po rozgrzaniu silnika taki sam dźwięk jak u Ciebie ). niestety ale SKF nie robi wytrzymałych pomp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawelek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2018, 20:10   #5
maras2011
ford::average
 
Avatar maras2011
 
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Gdynia
Model: Grand c-max Titanium
Silnik: 1,6 tdci 115 km- chip v-tech 134 km / 325 Nm
Rocznik: 2012
Postów: 84
Domyślnie Odp: Dziwny hałas z okolic napędu pasowego, rozrządu .

a kto to wie jakiej firmy pompa wody, zestaw był contitech
maras2011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2018, 18:07   #6
pawelek89
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-05-2016
Model: c-max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 63
Domyślnie Odp: Dziwny hałas z okolic napędu pasowego, rozrządu .

Cała specyfikacja oryginalnego zestawu rozrządu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] co jak co ale na tym nie wolno oszczędzać
pawelek89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2018, 22:33   #7
maras2011
ford::average
 
Avatar maras2011
 
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Gdynia
Model: Grand c-max Titanium
Silnik: 1,6 tdci 115 km- chip v-tech 134 km / 325 Nm
Rocznik: 2012
Postów: 84
Domyślnie Odp: Dziwny hałas z okolic napędu pasowego, rozrządu .

Dziś wymieniony rozrząd , dokładnie ten z linku powyżej .
Jak na tą chwilę cisza zupełna po pełnym rozgrzaniu, żadnych dziwnych niepokojących dźwięków .
Po zdemontowaniu rozrządu contitech, okazało się że wszystko jest ok, rolka,napinacz i pompa wody nic nie hałasuje ,żadnych luzów, wydaję mi się że łożysko na pompie po nagrzaniu puchło czy coś w tym stylu. Zestaw był taki, rolka skf, napinacz skf, pasek i pompa contitech . Teraz napinacz i rolka ina, pompa pierburg, pasek gates.
Oby tak pozostało przez kolejne 100,000km. a zestaw contitech poszedł do reklamacji , ciekawe co powiedzą .
maras2011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2018, 18:26   #8
mk1969
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 21-05-2015
Skąd: Kraków
Model: c-max
Silnik: 1,6 TDCi 95
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dziwny hałas z okolic napędu pasowego, rozrządu .

Cytat:
Napisał maras2011 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziś wymieniony rozrząd , dokładnie ten z linku powyżej .
Jak na tą chwilę cisza zupełna po pełnym rozgrzaniu, żadnych dziwnych niepokojących dźwięków .
Po zdemontowaniu rozrządu contitech, okazało się że wszystko jest ok, rolka,napinacz i pompa wody nic nie hałasuje ,żadnych luzów, wydaję mi się że łożysko na pompie po nagrzaniu puchło czy coś w tym stylu. Zestaw był taki, rolka skf, napinacz skf, pasek i pompa contitech . Teraz napinacz i rolka ina, pompa pierburg, pasek gates.
Oby tak pozostało przez kolejne 100,000km. a zestaw contitech poszedł do reklamacji , ciekawe co powiedzą .
U mnie miałem b. podobny dźwięk, który też pojawiał się dopiero na ciepłym. Wszystko to po zmianie kompletu rozrządu z pompą wody na zestaw Conti przy przebiegu ok. 160 tys. Nowy rozrząd zaczął wyć/buczec/szumiec dopiero po ok. 4 tys. od zmiany. Dźwięk nie zmieniał się po zrzuceniu paska osprzętu.
Mechanik stwierdził, że mial już kilka takich przypadków (w tym Fiesta 1.6 tdci jego żony) i winna była pompa wody (za kazdym razem różne marki). Po zmianie na nową pompę hałas wraca po jakimś czasie. Radził nic nie robić i zostawić tak jak jest.
Ponieważ wyjeżdżalem na wakacje i chciałem mieć spokój, zlecilem wymianę pompy wody plus nowy pasek. (Producenta nie pamiętam, ale na pewno nie skf). Hałas rzeczywiście zniknął i nie pojawiał się przez następne 4 tys. Stary (kilka tys. przebiegu) rozrząd i pompa były w/g mechanika w najlepszym porzadku.
Teraz hałas znowu wrócił na gorącym. Pewnie znowu zlecę wymianę, ale nie wiem, jakiej produkcji pompa gwarantuje poprawną pracę przez przynajmniej 100 tys. Wymiana rozrządu co kilka tys. jest drogą zabawą. Chyba zacznę jeździć taksowka.
PS.
Oryginalny zestaw przy przebiegu 160 tys. nie halasowal. Czy ten z linku powyżej idzie na pierwszy montaż?

Dzięki,
MK

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez mk1969 ; 07-11-2018 o 18:29
mk1969 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2018, 22:49   #9
maras2011
ford::average
 
Avatar maras2011
 
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Gdynia
Model: Grand c-max Titanium
Silnik: 1,6 tdci 115 km- chip v-tech 134 km / 325 Nm
Rocznik: 2012
Postów: 84
Domyślnie Odp: Dziwny hałas z okolic napędu pasowego, rozrządu .

Oryginalny zestaw przy przebiegu 160 tys. nie halasowal. Czy ten z linku powyżej idzie na pierwszy montaż[/quote]---
Ja bym próbował w aso ford , czegoś się dowiedzieć. Mi zestaw contitech czy też sama pompa bez wycia wytrzymała jakieś 25 tyś km.
Napinacz był ustawiony na znaku, mechanik powiedział że takie syt bywały w renault i lżej napinał pasek .

Ostatnio edytowane przez maras2011 ; 11-11-2018 o 22:59
maras2011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2018, 20:06   #10
maras2011
ford::average
 
Avatar maras2011
 
Zarejestrowany: 16-07-2016
Skąd: Gdynia
Model: Grand c-max Titanium
Silnik: 1,6 tdci 115 km- chip v-tech 134 km / 325 Nm
Rocznik: 2012
Postów: 84
Domyślnie Odp: Dziwny hałas z okolic napędu pasowego, rozrządu .

Reklamacja w intercars za rozrząd przyjęta , zwrot kasy tak, brak podania przyczyny .
maras2011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.