Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2013, 09:42   #1
Magic07
 
Postów: n/a
Domyślnie Chcę kupić Mondeo MK3

Cześć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jest tu zupełnie nowy. Nie mam też żadnego doświadczenia z marką waszych aut. Być może wkrótce się to zmieni i was proszę o jakieś rady. Planuje zakupić Mondeo III. No i teraz pytania są takie. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie? Czy silnik 2.0 TDCI to dobry silnik? To na czym mi szczególnie zależy to bezawaryjność. Chce jak najmniej pieniędzy wydać w serwisie. Czy warto kupić automat? I na co zwrócić uwagę żeby po zakupie od razu nie wpaść na serwis i wydać połowę wartości auta, jak to się niestety zdarza? No i chcę koniecznie Diesla.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 10:35   #2
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: Chcę kupić Mondeo MK3

w automat się nie pchaj to raczej nie jest mocną stroną Forda... 2.0 Tdci to dobry silnik , jeśli jest pewny i się o niego dba. Jeśli kupisz truposza to musisz liczyć się z tym że naprawa wtrysków + pompa w najgorszym wypadku to około 4 tysięcy w serwisie Diesla.. Dodatkowo trzeba szukać modelu który niedawno miał wymienianą dwumase bo to następne koszta w przypadku jej wymiany - około 2 tysięcy z robotą...
dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 10:40   #3
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Chcę kupić Mondeo MK3

Mimo że fordy psująsię jak inne auta to polecam ci jak najbardziej bo raz że części są tańsze niż chociażby audi VW no i jezeli chodzi o miejsce w srodku i w bagazniku to ford wymiata . polecam kombi , ladniejszy wygląd i bardzo przestronny.
Bardzo mało jest 2.0 benzyna bo podobno są dość dobre. Taki upolowac z dobrym wyposażeniem to nie jest zły pomysł. Zależy ile chcesz wydać
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 11:06   #4
Rafti
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 13-12-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo mk5 ST-Line
Silnik: 2.0 Ecoboost 240
Rocznik: 2016
Postów: 63
Domyślnie Odp: Chcę kupić Mondeo MK3

A Ja juz nigdy nie kupie diesla takie moje zdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powiem tak koszta przewyzszaja te zaoszczedzone na paliwie ! Do TDCi trzeba miec duzo szczescia na poczatku potem juz tylko duzo pieniedzy ! Jak dla mnie kolego jezeli nie chcesz sie pchac w koszta i RDZE a to ma kazde mondeo przed podajze liftingiem czyli 2006 rok to przedewszystkim w najlepszym razie kup sobie benzyne wyjdzie ci taniej niz diesel (kolo dwumasowe wtryski pompa paliwa turbo) mniej wiecej remont tego wszystkiego wychodzi kolo prawie 10 tys zloty na dobrych czesciach nie mowie to o czajna i innych ! chyba ze bedziesz robic nim po 50 tys km rocznie to inna sprawa i byc moze akorat wyjdzie ci tak ze zaoszczedzisz wiecej na paliwie niz wydasz na remont i walke z rdza ^^
Pozdrawiam taki jest moje zdanie i juz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 11:13   #5
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Chcę kupić Mondeo MK3

Lifting był w 2003 to po pierwsze a po drugie mam już drugie mondeo w dieslu i innego nie chce mimo że mi puszcza białego dymka przy paleniu jazda jest rewelacyjna i ten moment obrotowy. Benzyna się chowa chyba że ktoś jezdzi spokojnie i nie potrzebuje kopa to i 1.8 se może sprawić PB

Bump: A z tą rdząto bez przesady bo wcale tak nie rdzewieją. Tylko te które stojąpod gołym niebem są zaniedbane, jak ktos o auto dba to śladu rdzy nie ma. na moim 2004 nie ma śladu rdzy jak i również nie miałem grama rdzy na poprzednim mundu przed liftem a mial 360 000 km . Po prostu jak trafisz
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 11:22   #6
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Chcę kupić Mondeo MK3

Rafti dobrze pisze. Nie chodzi o pierwszy FL w 2003, ale o drugi po którym znacznie jakość się poprawiła.
Moja rada dla autora wątku (sam osobiście bym tak teraz zrobił): pomyśl o volvo v70 lub jego mniejszym bracie v50 (znajdziesz w nim np. silnik benzynowy 1,8 lub 2.0 dokładnie ten sam co w Mondeo MK3/MK4, zawieszenie na tyle prosto z focusa mk2). Ja wiem ceny części mówią, że ciaśniejszy itp., itd. Ale szczerze? Mondeo mk4 albo focus mk2 po FL nie podobają mi się i następne autko będę celować właśnie w volvo.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 11:26   #7
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Chcę kupić Mondeo MK3

Mondeo mk4 ci się nie podoba?? Jeszcze w kombiaku?
oooooo to twoja zdanie i masz takie prawo ale mondeo mk4 jest przepiękne zwlaszcza w kombi i jak ma swiatla do jazdy dziennej i ciemne szyby.
Szacun dla posiadaczy mk4 zbieram na takie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 12:16   #8
goldengate
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Chcę kupić Mondeo MK3

Zdecydowanie odradzam diesla.
Moim zdaniem zbyt dużo newralgicznych punktów.
Oszczędność na paliwie odwróci się przeciwko Tobie przy pierwszej wizycie w warsztacie.

Polecam benzynkę 2.0 lub 1.8. Kultura pracy, cisza w środku.

Może nie ma tej elastyczności ale przy Pb mniej opieki niż w TDCi.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 12:22   #9
Rafti
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 13-12-2012
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo mk5 ST-Line
Silnik: 2.0 Ecoboost 240
Rocznik: 2016
Postów: 63
Domyślnie Odp: Chcę kupić Mondeo MK3

Dziekuje panowie za wsparcie po prostu nei chce zeby kolega wbil sie w jakies bagno bo tych z 2002 tdci 130 km zadbanych jest na prawde malo reszta to po flotowe wyzylowane diesle ktore nie dlugo czeka albo remont silnika albo zlom na czesci taka jest prawda niestety... i po prostu chce przestrzec innych przed wbijaniem sie w koszta i robieniem sobie problemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafti jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2013, 12:32   #10
Martini3g
ford::average
 
Avatar Martini3g
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-04-2011
Skąd: Brzeg/Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Duratec HE 125KM + LPG Lovato Smart
Rocznik: 2002
Postów: 79
Domyślnie Odp: Chcę kupić Mondeo MK3

Jak bym teraz szukał mondka dla siebie to bym polował na 2.0 benzynę (niskie koszty utrzymania) a 145KM jedzie bardzo przyjemnie (jakbyś się zdecydował założyć LPG to koszty paliwa spadają o połowę.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Martini3g jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diesel , kupno , mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.