Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Ka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2017, 08:25   #1
Bartek1989
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 04-01-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Ka
Silnik: 1242
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Hałas w tylnej części auta

Witam,

W aucie mojej żony w ostatnim czasie wydobywają się dziwne dźwięki. Jest to dość specyficzny hałas, który słychać w tylnej części auta, tak jakby "układanie się plastików". Z tego co się orientuję, to z tyłu auta mam belkę, więc wahacze odpadają.
Przebieg auta to 55 tyś. (rocznik 2012). Byłem dziś na kanale na stacji kontroli i poinformowano mnie, że prawy tylny amortyzator ma 40% sprawności i może to być powód odgłosów w aucie. Ale czy po takim przebiegu może być aż tak wywalony amortyzator?
Hałas najczęściej pojawia się przy skręcaniu.

Dodatkowo zauważyłem, że podczas mycia auta, przez tylną prawą szybę dostaje się woda. Oczywiście nie leci ona ciurkiem, ale kilka kropel się przedostanie podczas mycia karcherem.

Auto pochodzi z Niemiec. Jestem drugim właścicielem. Kupiłem Kaczkę w 2014 roku od znajomych, którzy sprowadzili ją rok wcześniej od zachodnich sąsiadów.

Regularnie serwisuję auto w ASO. Tam nie stwierdzają jakichkolwiek usterek, mówią, że autko jest w porządku, ale powoli nachodzi mnie myśl, czy Kaczka, którą jeździ moja żona nie jest jakimś składakiem.

Co o tym sądzicie Panowie?

Bartek1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 09:17   #2
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: Hałas w tylnej części auta

Amory w ka są słabe u nas wylał przedni. Przy wymianie okazało się że są polskiej produkcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2017, 12:03   #3
Bartek1989
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 04-01-2016
Skąd: Poznań
Model: Ford Ka
Silnik: 1242
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Hałas w tylnej części auta

Cytat:
Napisał mischel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Amory w ka są słabe u nas wylał przedni. Przy wymianie okazało się że są polskiej produkcji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy amortyzatory kupowałeś sam, czy przez serwis? ASO wyceniło mi wymianę Amorów tylnych na 1850zł..... oczywiście z ich częściami. Masz sprawdzone źródło gdzie można dostać amortyzatory na tył do kaczki?
Bartek1989 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2017, 10:56   #4
mischel
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-06-2012
Skąd: Ożarów Maz.
Model: Mondeo mk3
Silnik: 1,8
Rocznik: 2006
Postów: 274
Domyślnie Odp: Hałas w tylnej części auta

Amory kupowałem przez intercars i naprawa wyszła jakieś 350-400zł Na tył też na pewno tam dostaniesz.
mischel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.