Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-06-2017, 09:09   #21
kriss81
ford::beginner
 
Avatar kriss81
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-06-2016
Skąd: Mazovia
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wyciek oleju napędowego spod 2-giego wtryskiwacza

Aktualizacja.

Po wymianie dwóch przewodów i przejechaniu 130 km, paliwo ponownie skądś się wydostaje. Auto znów u mechanika, który przyznał teraz, że sam nie był pewien czy poprzednio prawidłowo zlokalizował wyciek. Zobaczymy co wymyśli dziś.
Przyznam że jazda z kałużą ropy w okolicach głowicy nie należy do bezstresowych.

kriss81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 13:27   #22
Golson
ford::professional
 
Avatar Golson
 
Zarejestrowany: 24-01-2007
Skąd: Warszawa/Ryki/Gibraltar
Model: kreatif...
Silnik: zwei zwei liter, BBK + koło dojazdowe 1.2
Rocznik: 2x2008, 2011, 2015
Postów: 1,253
Domyślnie Odp: Wyciek oleju napędowego spod 2-giego wtryskiwacza

Cytat:
Napisał kriss81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyznam że jazda z kałużą ropy w okolicach głowicy nie należy do bezstresowych.
Olej napędowy jest w takich warunkach niepalny. Nie stresuj się. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Loża Szyderców#16

TW is back! Jot24 nadaje http://loza.nazwa.pl/images/smiles/dog.gif
Golson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 13:52   #23
kriss81
ford::beginner
 
Avatar kriss81
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-06-2016
Skąd: Mazovia
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wyciek oleju napędowego spod 2-giego wtryskiwacza

Właśnie tego nie byłem do końca pewien. Nawet ktoś mnie ostrzegał, że to bardzo niebezpieczne. Jakoś jednak zrobiłem trochę kilometrów z tą usterką i auto póki co nie spłonęło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Innym przykrym objawem jest ciągnąca się za samochodem chmura oparów. Nie sposób tego z zewnątrz nie zauważyć, szczególnie na postoju przy rozgrzanym silniku. Czuć w promieniu kilku metrów.
kriss81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2017, 18:13   #24
malatxxx
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2017
Skąd: Okolice Głogowa
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 350
Domyślnie Odp: Wyciek oleju napędowego spod 2-giego wtryskiwacza

Cytat:
Napisał dawid9405 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie mam podobny problem. 2.0 tdci 2008r . Olej napedowy zbiera sie w okolicy wtrysku. Wszystkies nakrętki dokrecone, prócz imbusow i dalej sie bardzo mocno leje . Nic nie było robione stalo się nagle. Jakieś pomysły?

Bump: Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na zdjęciu jest zaznaczone miejsce w którym gromadzi się paliwo (ON)
jak kupiłem auto to myślałem że spuszczali paliwo przed sprzedażą bo śmierdziało ropą ,potem jak zacząłem jeżdzić to tak się lało (ciurkiem) że zalewało silnik,ciekło z przewodów powrotnych wtryskiwaczy między końcówką a wężykiem (od ropy poluzowały się wężyki na końcówkach w 2 miejscach)zacisnąłem opaskami wszystkie i na razie jest sucho
malatxxx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2017, 11:12   #25
kriss81
ford::beginner
 
Avatar kriss81
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 22-06-2016
Skąd: Mazovia
Model: Ford Mondeo MkIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wyciek oleju napędowego spod 2-giego wtryskiwacza

U mnie już naprawione. Mechanik wymienił jeszcze któreś przewody przelewowe. Na razie jest sucho, a przy okazji rozwiązał się problem niższej mocy silnika, którego przyczyny długo nie mogłem ustalić. Mondeusz znów zasuwa jak szatan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kriss81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2019, 18:44   #26
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Wyciek oleju napędowego spod 2-giego wtryskiwacza

Witam.
Mam podobny problem.
Dzisiaj podczas demontażu dolnej osłony zauważyłem mokrą miskę olejową.Po nitce do kłębka dotarłem do drugiego wtrysku.
W 90% jestem przekonany że cieknie pomiędzy wtryskiem a plastikiem.(załączam fotkę). Czy jest na to rada, czy muszę szukać fachowca od wtrysków? Być może można zrobić to samemu? Być może to prosta sprawa?
Przez kilka dni muszę pokonywać po 60km. Czy mogę tak jeździć, czy nie zepsuje się bardziej? No i rzecz najważniejsza.
Czy nie grozi to pożarem?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20190803_154528.jpg (94.6 KB, 79 wyświetleń)
Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.