Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2017, 18:41   #21
Errata
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2010
Model: FUSION FX SILVER
Silnik: 1,4 DURATEC 80KM + gaz sekwencja BRC
Rocznik: 2004
Postów: 162
Domyślnie Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku

Czy to jest autko po taxi,czy tylko się pomyliłeś w pierwszym poście ?
Jeśli po taxi to musi mieć kilka ukrytych instalacji np:kogut,CB,kasa,i zapewne jakieś dodatkowe zabezpieczenia po których zostały kable. Tak myślę że mogą być słabo zabezpieczone. To tylko takie moje spostrzeżenie.

Errata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2017, 19:00   #22
m4te0
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-11-2014
Skąd: Goleniów / Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 1999
Postów: 1
Domyślnie Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku

Cytat:
Napisał Errata Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to jest autko po taxi,czy tylko się pomyliłeś w pierwszym poście ?
Jeśli po taxi to musi mieć kilka ukrytych instalacji np:kogut,CB,kasa,i zapewne jakieś dodatkowe zabezpieczenia po których zostały kable. Tak myślę że mogą być słabo zabezpieczone. To tylko takie moje spostrzeżenie.

Strzelam ze to jednak tdci miało być tylko coś poprawiło mu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
m4te0 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2017, 11:58   #23
Marq69
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 02-06-2017
Skąd: Kraków
Model: S Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 9
Domyślnie Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku

Mnie dwa razy też rozładował się akumulator - sytuację wiążę z taka przypadłością mojego S max-a:
Po zamknięciu autka i ponownym otwarciu - np. w celu zabrania czegoś- i ponownym zamknięciu wszystko gaśnie a panel radia świeci - radio nie gra ale pozostawiony świecący panel na 2 - 3 dni skutecznie rozładował mi w zimie akumulator.
teraz zawsze pamiętam żeby kiedy nie uruchamiam auta - włączyć i wyłączyć radio przed zamknięciem drzwi.
może info będzie pomocne.
Marq69 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 17:32   #24
gumis2027
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 12-03-2017
Skąd: Łomża
Model: Ford smax
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku

Nie wiem czy auto po taxi ale nie zniszczone fizycznie i przebieg nie duży bo auto ze sprawdzonego źródła. Coraz częściej bateria pada mam nadzieję że w końcu coś pierdyknie i będzie można dojść co to jest. Ja bym obstawial jakiś przekaźnik który po zamknięciu auta nie rozlacza i się wiesza tak sporadycznie kradnac prąd. Elektroniczny wszyscy mówią że trzeba czekać więc czekam. Woze na zapasie aku z ciężarówki jakby co he. A auta szkoda się pozbyć bo za dobrze się nim jeździ.
gumis2027 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2017, 18:40   #25
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku

Cytat:
Napisał Marq69 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mnie dwa razy też rozładował się akumulator - sytuację wiążę z taka przypadłością mojego S max-a:
Po zamknięciu autka i ponownym otwarciu - np. w celu zabrania czegoś- i ponowny
Mnie panel radia EX czasem świeci 5 minut a czasem 15 minut .ale nigdy nie świecił dłużej . Może na jakiś czas odłącz radio lub zrób dodatkowy wyłącznik .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 08:49   #26
doman79
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: S-Max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku

U mnie też coś rozładowywało akumulator , auto stało tydzień u elektryka i było sprawdzane napięcie. Po czym elektryk zadzwonił ,że ma u siebie drugiego S-max-a z podobnymi objawami co moje i przyczyną może być radio.
Radio wysłałem do naprawy i teoretycznie od tego czasu tj 3 miesiące jest ok ale auto nie zapala za każdym razem są takie dni ,że jeżdżę nim kilka godzin wsiadam i nie mogę odpalić auta brak mocy i zapala za 2 razem.
Radio pomimo naprawy po odpaleniu samochodu wyłącza się na chwilę.
Dzwoniłem do serwisu i poprosili abym na gwarancji przesłał im radio jeszcze raz.
doman79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 16:29   #27
xelus
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2015
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max
Silnik: 2.5T
Rocznik: 2007
Postów: 114
Domyślnie Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku

Chodzi o to, że przy kręceniu rozrusznikiem Ci wyłącza radio? Jeżeli tak, to raczej normalna sprawa.



Jeżeli chodzi o rozładowywanie akumulatora to jest kilka TSB forda (oprócz 2010-0Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.:
  • TSB 2007-58 Flat battery; Generic Electronic Module (GEM) and Instrument Cluster software update
  • TSB 2009-01 Display of the instrument cluster (Ford Convers+) stays alive; Engine sometimes can not be started; Ignition can not be switched ON; Flat battery
  • TSB 2009-56 Display of the instrument cluster (Ford Convers+) stays alive; Engine sometimes can not be started; Ignition can not be switched ON; Flat battery
  • TSB 2010-08 Accessory drive belt noise, failure of the charging system; Flat battery
  • TSB 2008-12 Engine does not start or the starter motor does not crank; Cycle time programming for the Fuel Fired Parking Heater (FFPH) causes flat battery

Jeżeli ktoś kupił auto z wczesnego rocznika od właściciela który unikał ASO, to może update softu wystarczy.
xelus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2017, 23:22   #28
Slartibartfast
ford::professional
 
Avatar Slartibartfast
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 10-05-2010
Skąd: Warszawa
Model: S-Max FL +Mondeo5Vig
Silnik: 2.0TDCi 140KM +180KM
Rocznik: 09.2010 +08.2017
Postów: 1,467
Domyślnie Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku

Cytat:
Napisał doman79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poprosili abym na gwarancji przesłał im radio
Gwarancja po 7 latach od zakupu? Czy może na samą naprawę radia?
__________________
Mój Maksik pali [Okleiłem eSia] [Końcówka wydechu] [LEDy]
Slartibartfast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2017, 17:41   #29
doman79
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 01-04-2016
Model: S-Max
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku

Radio wyłącza się chwilę po uruchomieniu auta a nie podczas kręcenia rozrusznikiem.
Radio oddałem do naprawy , nie kupiłem nowego.
Dziś zdjąłem klemę z akumulatora na 30 minut i nic nie pomogło , dalej radio się wyłącza i oprócz tego nie mogłem raz 1 razem odpalić auta znów brak mocy.
Być może problem jest z stacyjką ?
doman79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2017, 18:26   #30
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Nieznana przyczyna rozladowywania aku

Mocprzy odpalaniu jest z akuulatora i rozrusznika. Jeżeli akumulator padaka, lub rozrusznik wypracowany, to takie objawy, a nie radio
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.