Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-12-2013, 14:24   #11
szikagobul
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 02-11-2008
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK4
Silnik: 1,8 D 100KM
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Dokładnie te same objawy.
U mnie mechanik zdiagnozował nie otwierający się zawór turbiny (spadła jakaś sprężyna) - ponoć się zdarza - blaszka, którą ja zgubiłem występuje tylko w komplecie z turbiną więc lepiej przełożyć z jakiegoś szrotu. Miejsce mało dostępne. Trwało 0,5 godziny i załatwione.

szikagobul jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 09:45   #12
usiek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 31-05-2010
Model: FORD MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI 140
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Witam. Esp+usterka silnika pojawiaja sie przy okolo 2000 obrotow,lekkie szarpanie I pokazuje usterke (zwlaszcza jak silnik jest zimny).Wystarczy na poczatku jechac do 2000 obrotow,jak sie lekko rozgrzeje pozniej jest OK. ALE!!! Drugi juz raz pojawila sie zolta kontrolka silnika,ktora gasnie jak samochod postoi przez noc! (szybkie wyl/wl sam. nic nie daje). Z tym,ze jak pali sie zolta kontrolka silnika to nie wlacza sie ESP z usterka silnika a samochod nie ma zadnego szarpania I wydaje sie jakby mial nawet "wiecej" mocy a w komunikatach na desce nie ma nic!!! Czy to moze DPF? I czy ewentualnie mozna z tym jezdzic?! Rece opadaja! :-(
Pozdrawiam forumowiczow

Ostatnio edytowane przez usiek ; 18-12-2013 o 09:49
usiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 13:49   #13
lenyk84
ford::beginner
 
Avatar lenyk84
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 18-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MKIV
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Witam,

miałem dwukrotnie identyczne objawy, tj. włącza się ESP + wyświetla się usterka silnika. Pierwszy raz przydarzyło się to w listopadzie, gdzie dzień wcześniej ok. godziny przemieszczałem się w żółwim tempie w korku, kolejny odbyło się to również po długi przemieszczenia się w korku w dniu wcześniejszy. Po zgaszeniu i ponownym zapaleniu silnika wszystko wracało do normy.

Czy ktoś poradził sobie już z tym problemem?

pozdrawiam forumowiczów
lenyk84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 16:26   #14
Skalniak44
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-02-2013
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1,6 Petrol
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

U mnie bylo tak samo i okazalo sie ze przeplywomierz padal Po wymianie znikly wszystkie objawy i problem
U mnie 1,6 benzyna
Skalniak44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2013, 16:42   #15
simpson
ford::average
 
Avatar simpson
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 01-09-2012
Skąd: Bobowa
Model: Mondeo MK4 kombi GHIA Czarna Pantera
Silnik: 1,8 TDCI 125
Rocznik: 2008
Postów: 143
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

U mnie usterka silnika + ESP brak mocy okazało się że jeden wtryskiwacz wysiadł po wymianie na razie spokójGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
simpson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2013, 11:58   #16
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

odpukać, dwa tygodnie jeżdżę bez usterki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zrobiłem dwie rzeczy jednocześnie, wiec nie wiem dokładnie która z moich operacji zadziałała, ale obie nie były skomplikowane:
1. poprawiona wtyczka od czujnika temp. za filtrem powietrza, wypadała sobie luźno z czujnika, mogła powodować błędy (chociaż błędy z kompa były zupełnie inne)
2. Liqui Moly Diesel Intake System Cleaner (400 ml) wtryśnięty w dolot powietrza jak mówi instrukcja, oraz w otwór po czujniku MAF, bezpośrednio w kolektor dolotowy aby dotrzeć do egr i turbiny.

powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2014, 19:46   #17
mleczarz
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-06-2014
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Witam,
ja się podepnę pod temat
otóż w moim mondeo z 2008 140km tdci w ostatni piątek po przejechaniu około 30 metrów na convers zapaliła sie usterka silnika i silnik zgasł dodatkowo zapaliła sie kontrolka esp. Po wyłączeniu zapłonu i ponownym odpaleniu auta wszustko zgasło. Podobna sytuacja powtorzyła się 3 razy. Obecnie silnik potrafi zgasnąć na biegu jałowym i zapala się tylko esp. Wył/wł zapłonu i odpalenie silnika powoduje brak błędów. Na kts pokazuje błedy U300100 sterownik esp zakłócenia działania i U010000 komunikacja ze sterownikiem silnika zakłócenia działania. Problem potrafi wystapić np po przejechaniu 4,5km albo mogę przejechać od 50 do 100km i nic się nie stanie. W czasie jazdy na 4 czy 5 biegu silnik na chwilę się zdławi zapala się wtedy kontrolka esp. Czy ktoś z was jest w stanie mi pomóc?
mleczarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2014, 21:13   #18
mleczarz
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-06-2014
Skąd: Wrocław
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Panowie nikt nie jest w stanie pomóc???
mleczarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2014, 21:56   #19
jaceks
ford::professional
 
Avatar jaceks
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 20-02-2013
Skąd: Szczecin
Model: Galaxy '14
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,848
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

w 2 godziny? nie przeginasz?
sprawdz wszystkie propozycje z tego tematu. oddaj auto do elektryka, niech przejrzy instalacje w komorze silnika.
u mnie usterka zniknela całkowicie po naprawie instalacji elektrycznej obwodu grzania świec.
jaceks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 20:19   #20
adlugolecki
ford::amateur
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-01-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zapala sie kontrolka ESP+usterka silnika

Od miesiąca walczę z problemem usterki silnika i esp. Problem jest złożony, więc opiszę w punktach. Nie znam się, więc mogłem być wprowadzony w błąd lub mogę przekręcić nazwy błędów.
1. Na początku włączała mi się chwilowo kontrolka ESP, strata mocy
2. Samochód stracił moc i zakopcił na czarno - I warsztat - z tego co pamiętam błędy związane z DPF, kolektorem dolotowym, ESP znikające - przeczyścił przepustnicę, wymienił przewód dolotowy z zaworem do turbiny i przeczyścił DPF
3. Kilka dni wydaje się normalnej jazdy i znowu kontrolka check engine wraz z ESP, które znika i nie zawsze wyświetla się na komputerze - trzy dni w warsztacie z wizyta u elektronika i brak diagnozy. Mam wrócić jak pojawią się błędy, ale nie mam na to chęci.
4. Biorąc pod uwagę brak pomysłu na rozwiązanie problemu na rozwiązanie problemu po przejechaniu ok 500 km z mułem i kontrolką check engine(turbo, dpf) oraz esp znikającą po zgaszeniu silnika udaję się do uznanego na forum warsztatu na Szczotkarskiej w Warszawie.
5. Diagnoza uszkodzona gruszka turbo - zostaje odesłany do STS Turbo i tam potwierdzają i wymieniają gruszkę.
6. Niestety po wymianie gruszki włącza się check engine z 3 błędami od DPF i sporadycznie włączającą się kotrolką ESP.
7. Wizyta ponowna, stwierdzenie, że dpf zachowuje prawidłowe parametry, mimo wszystko wypalenie z komputera bo tego się domaga.
8. Zniknął jeden z błędów DPF, ale wg mechanika komputer cały czas próbuje wypalić dpf i stąd ciągły check engine, do tego dochodzi "usterka silnika, filtr silnika przeciążony", które pojawiały się przed wymianą gruszki.
9. Dostałem kontakt do elektronika i mam złożyć tam wizytę.

Czy ma ktoś może pomysł jak rozwiązać problem? Straciłem dużo czasu i pieniędzy i mam wrażenie, że zrobiono wiele rzeczy, które nie były potrzebne. Aż boję się wizyty u elektronika, może ktoś miał podobne problemy?
adlugolecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.