Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2020, 13:23   #631
StanO29
ford::amateur
 
Imię: Stanisław
Zarejestrowany: 02-01-2020
Skąd: Wysokie Mazowieckie
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2017
Postów: 1
Post Radio E1BT-14D544-AN

Szukam instrukcji lub schematów z opisem wyjść radia zamontowanego w moim focusie.
Mogą być zdjęcia radia po demontażu.
Chodzi mi o możliwość podłączenia kamery cofania.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg radio.jpg (82.5 KB, 97 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez arturek ; 06-01-2020 o 15:17
StanO29 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2020, 15:07   #632
pankrakus
ford::professional
 
Avatar pankrakus
 
Zarejestrowany: 18-06-2013
Skąd: Kraków
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2003
Postów: 1,328
Domyślnie Odp: Radio E1BT-14D544-AN

Witam

A do tego radia da się podpiąć kamerę?

Kamera to chyba dopiero do dotykowego ekranu

pozdrawiam
pankrakus

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
-------------------------------------------------------------
katalog części online
Instrukcje obsługi PDF

Ostatnio edytowane przez pankrakus ; 06-01-2020 o 16:20
pankrakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2020, 17:33   #633
korlis
ford::beginner
 
Avatar korlis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-06-2016
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Model: Focus MK 4 FL
Silnik: 1.0 EcoBoost 2nd gen
Rocznik: 2022
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Witam. Przymierzam się już od jakiegoś czasu do dołożenia w moim aucie kamery. Udało mi się trafić na znanym portalu blendę w tym samym kolorze co pojazd wraz z kamerką (praktycznie nowe), zaopatrzyłem się również w zgodną z katalogiem wiązkę klapy. I w tym momencie zonk bo rozprułem boczek bagażnika i osłonę słupka w poszukiwaniu wtyczki do podłączenia. Niestety nigdzie jej nie widać. Wzorowałem się na koledze @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wychodząc z założenia że jeżeli ten sam rocznik i podobne wyposażenie to pewnie i u mnie wiązka będzie bogatsza. Mam wersję titanium kombi z ass, park asist, oświetleniem nastrojowym, sync 3 dokładany(oryginalnie był S2) a tej złączki nigdzie niestety nie ma. I tu skłaniam się ku rozwiązaniu tego problemu poprzez wymianę całej wiązki podłogowej na właściwą. @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] widzę że zdobył tę wiązkę i stąd moje pytanie jaki jest jej numer i cena? (Korci mnie żeby dorzucić jeszcze blissa , elektrykę fotela i parę innych dodatków więc interesowała by mnie najbardziej rozbudowana wiązka) Jeżeli ktoś ma dostęp do etisa i był by w stanie pomóc będę zobowiązany co zamawiać chyba że macie jakieś inne propozycje...
korlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2020, 20:00   #634
dzwiedziu
ford::professional
 
Avatar dzwiedziu
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 26-07-2017
Skąd: Piekary Śląskie
Model: ff3 - dołożone wszystko
Silnik: 1.6 tdci 115KM
Rocznik: 2014
Postów: 1,288
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Wymiana całej wiązki to nie takie hop.
Wiązki nawet z tym samym wyposażeniem, ale innym rocznikiem potrafią się mocno różnić.
Szybciej i łatwiej kupić wiązkę która ma to co potrzebujesz, wypruć i dołożyć do siebie.
dzwiedziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 14:09   #635
poczta251
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 21-02-2018
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK3 FL kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja montuje zawsze kamere zintegrowaną z przyciskiem. Nie będę się kłócił bo nigdy nie przyglądałem sie na ori zamontowane kamery ale wydaje mi się że w kazdym lifcie jest w przycisku.
Witaj Łukasz,
Mam kombiaka FL titanium i chciałem zamontować kamerę cofania. Powiedz mi proszę czy mogę kupić ten komplet (wiązka, przycisk klapy z kamerą) [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i po poszerzeniu otworu pod przycisk, zamontowaniu kupionego, podpięciu wiązki i zakodowaniu kamery będzie mi działać kompletnie tzn. łącznie z liniami skrętnymi (sprawdzałem mam szarą wtyczkę do wpięcia instalacji w bagażniku po prawej stronie).
Pozdrawiam
poczta251 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 14:34   #636
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Będzie działać, natomiast jest to wiązka i przycisk z wersji hatchback. Na 200% w kombi fabrycznie jest to realizowane przez otwór po boku blendy i w nim jest kamerka. W kombi nie ważne czy przed czy polift, potrzebne jest coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 24-01-2020 o 22:07
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 14:54   #637
poczta251
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 21-02-2018
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK3 FL kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Będzie działać, natomiast jest to wiązka i przycisk z wersji hatchback. Na 200% w kombi fabrycznie jest to realizowane przez otwór po boku blendy i w nim jest kamerka. W kombi nie ważne czy przed czy polift, potrzebne jest coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dzięki za szybką odpowiedź, wiem że w kombi kamerka jest z boku, ale mam problem ze zdobyciem potrzebnych części, chyba że mi podeślesz jakieś namiary w sensownych cenach -
kamera:
kod: F1ET19G490CC finis: 1873025,
wiązka:
kod: F1ET-14D466-BAE finis: 1915488
koszyk mi już podałeś

pozdrawiam
poczta251 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2020, 14:59   #638
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Wiązkę generalnie możesz nawet dorwać z HB, i tak czeka cię rozbebeszanie jej i retrofitting, bo focus w wersji z kamerą i bez ma zupełnie inne wiązki tylnej klapy - część leci prawym przepustem, a część lewym. Ja robiłem to tak że rozebrałem fabryczną wiązkę z HB, kabla było dość z długości, odseparowałem to co idzie do kamery, owinąłem taśmą izolacyjną i wraz z rurką do spryskiwacza pociągnąłem prawym przepustem, który też miałem razem z tą wiązką z HB. Koszyk właściwie mam na zbyciu, kamerkę mam działającą ale niestety z innego Forda i nie działają w niej linie skrętne. A niestety kamery w kombi i hb się różnią wyglądem, kątem wtyku. Ogólnie ciężko dorwać kamerkę do polifta kombi...

Ale np taka:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

To będzie to

Wiązka klapy to nawet taka by Ci wystarczyła:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A tu koszyk:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wydobywasz z niej tylko to co trzeba, i jazda z montażem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przy zakupie dobrze jest się pospieszyć, bo te kamerki dość szybko znikają z rynku.

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 24-01-2020 o 22:08
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 16:01   #639
poczta251
ford::beginner
 
Imię: Zbyszek
Zarejestrowany: 21-02-2018
Skąd: Kraków
Model: Ford Focus MK3 FL kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 13
Domyślnie Odp: Dołożenie kamery cofania do Sync2

Żałuję że Cię nie posłuchałem od razu i niestety ktoś mnie uprzedził z zakupem kamerki.
Czekamy i szukamy następnej...

Ostatnio edytowane przez SRS ; 25-01-2020 o 18:50
poczta251 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2020, 16:46   #640
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 24-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,577
Domyślnie Dołożenie kamery cofania do Sync2

Oj szkoda, bo cena też była super jak za kamerkę do polifta... Ale pozostałe elementy są dostępne, dobrze by było je już nabyć, przygotować sobie wiązkę itp, a na okazję z kamerką poczekać aż się znów trafi.

Ja tak właśnie sobie to zorganizowałem. Najpierw dorwałem wiązkę, potem koszyk i zająłem się kablologią, a potem udało mi się namierzyć kamerkę.

Ostatnio edytowane przez zmulim ; 25-01-2020 o 16:51
zmulim jest online   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.