Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2019, 16:43   #1
Danny176
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 15-06-2016
Skąd: Dunstable UK
Model: Ford Galaxy GHIA TDCI 143
Silnik: QXWB1M
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Brak mocy i obrotów 2.0TDCI

Witam serdecznie,

Witam wszystkich forumowiczów. To mój pierwszy post i ile pamiętam. Wcześniej tylko śledziłem forum ale teraz mam sam problem i nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.

Mój Galaxy jest z 2009 i ma silnik 2.0TDCi o kodzie z pokrywy rozrządu D4204T ale wiem ,że w dokumentach auta jest opis QXWB. Auto ma bardzo duży przebieg i jest 310k mil więc jest to około 499k. Być może silnik był zmieniony stąd inny kod silnika ale sam nie wiem. Auto mam od przebiegu 274k mil.

Większych problemów nie miałem poza wymianą dwumasy i skrzyni biegów.

Problem jest taki,że auto nie chce wejść na obroty i tylko dobrze na jałowych obrotach ewentualnie do 1500 ma równe obroty ale jak wcisnę gaz to się dławi i wraca do około 800 ale trzymając gaz do podłogi nie chce zgasnąć a silnik bardzo dziwnie chodzi jak się dławi , nawet wówczas nie chce zgasnąć. Jak odpuszczę gaz to wraca do normy. Czasem jak go przytrzymam na takich dławiących obrotach to po jakimś czasie wejdzie na wysokie obroty nawet do 4-5 tysięcy ale po 1-2 sekundach spada i się znów dławi a na jałowych chodzi normalnie.
Wymieniłem zawór EGR na nowy ale nic się nie zmieniło.

Dodam, że żadnych błędów nie pokazuje na desce rozdzielczej.

Wszystko się zaczęło na trasie i na tej samej trasie znikło, podczas powrótu do domu po około 1,h postoju nic mu nie było. Na następny dzień odpalił i jechał normalnie przez 1 km i później to nawet nie umiałem się dobrze rozpędzić. Dodam, że jak jadę na wolnych obrotach to do koło 1500 autko potrafi jechać ale nie da rady przyspieszyć.

Czy koledzy mają jakieś sugestie?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Danny176 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2019, 10:25   #2
gibaj
ford::professional
 
Avatar gibaj
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 01-10-2017
Skąd: LBL
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1,502
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

a kiedy filtr paliwa wymieniałeś?
gibaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2019, 12:16   #3
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Cytat:
Napisał gibaj Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a kiedy filtr paliwa wymieniałeś?
trafne pytanie.
Natomiast, jesli filtr jest OK, brak powietrza przed pompa paliwa w przewodach, to radzilbym zajzec do smoka w zbiorniku paliwa (zwarzywszy na przebieg).
Niestety demontaz zbiornika konieczny.
Zastanawia mnie tylko brak bledow, bo powinno wywalic blad niskiego cisnienia na szynie CR.
Mozna jeszcze sprawdzic kompem jakie jest cisnienie na szynie w czasie wystepowania problemu
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 14:44   #4
Danny176
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 15-06-2016
Skąd: Dunstable UK
Model: Ford Galaxy GHIA TDCI 143
Silnik: QXWB1M
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trafne pytanie.
Natomiast, jesli filtr jest OK, brak powietrza przed pompa paliwa w przewodach, to radzilbym zajzec do smoka w zbiorniku paliwa (zwarzywszy na przebieg).
Niestety demontaz zbiornika konieczny.
Zastanawia mnie tylko brak bledow, bo powinno wywalic blad niskiego cisnienia na szynie CR.
Mozna jeszcze sprawdzic kompem jakie jest cisnienie na szynie w czasie wystepowania problemu
Witam,
Dzięki za odpowiedź.
Filtr był wymieniony gdy zaczęły się te problemy.
Miałem skaner do błędów ale tylko taki podstawowy i nic nie wykazał dlatego zamówiłem sobie Maxiecu i dotarł do mnie z Polski wówczas pokazał mi błędy.
P0089
P003A
P0087
P0490

Odszukałem w bazie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] znaczenie tych kodów. Co ciekawe zanim skanowałem Maxiecu to wymieniłem zawór EGR więc okazałoby się, że nowy zawór EGR jest zepsuty ale to raczej odpada.

Przeczytałem artykuł w sekcji z mondeo:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

było trochę czytania i postanowiłem wymienić pompę wysokiego ciśnienia CR na taką już zregenerowaną z 12 miesięczną gwarancją. Jutro powinna do mnie dotrzeć i jak będzie pogoda to ją zamontuję.

Zobaczymy i mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze.

Niestety nie mierzyłem ciśnienia na listwie CR bo nie miałem przejściówki aby podłączyć czujnika ciśnienia do przewodu wysokiego ciśnienia a dodatkowe przewody do tego pomiaru kupiłem ale zostaną na inną okazję.

Mam nadzieję, że po zamontowaniu pompy wszystko wróci do normy.
Zdam relacje co i jak po założeniu pompy.
Danny176 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 17:55   #5
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Do sprawdzenia cisnienia na szynie CR nie trzeba koniecznie manometru. Wystarczy kompem sprawdzic w parametrach biezacych jakie jest cisnienie
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 22:26   #6
Danny176
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 15-06-2016
Skąd: Dunstable UK
Model: Ford Galaxy GHIA TDCI 143
Silnik: QXWB1M
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do sprawdzenia cisnienia na szynie CR nie trzeba koniecznie manometru. Wystarczy kompem sprawdzic w parametrach biezacych jakie jest cisnienie
Tutaj mam zdjęcie tego co mi wykazał scan na szynie i na wtryskach.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20191112_211941.jpg (104.6 KB, 28 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20191112_212115.jpg (104.6 KB, 19 wyświetleń)
Danny176 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 18:27   #7
Danny176
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 15-06-2016
Skąd: Dunstable UK
Model: Ford Galaxy GHIA TDCI 143
Silnik: QXWB1M
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Witam ponownie

Trochę z opóźnieniem odpisuję ale jest chyba już całkiem dobrze.

Pompa została wymieniona w czwartek 14 listopada i autko od razuy zaczeło chodzić bardzo ładnie i czuło się moc.
Postanowiłem autko przetestować i okazło się, że wyskakiwały mi inne błedy i auto wchodziło mi w trym awaryjny czyli mogłem jechać ale tylko aby dojechać do domu, cały czas miałem komputer ze sobą podczas testów więc mogłem kasować błędy i dalej czekać na rozwój wydarzeń.

Oto kody błedów które mi pokazł komputer:
P0490 - Obwód sterujący układu recyrkulacji gazów wydechowych. Wysoki sygnał obwodu

P003A-16 - Sterowanie A doładowaniem turbosprężarki/sprężarki
mechanicznej. Napięcie zasilania zbyt niskie przekroczony limit

P010F - Czujnik masy lub objętości przepływu powietrza, korelacja A/B. Błąd korelacji

P0406 - Czujnik układu recyrkulacji spalin A - za wysoki poziom sygnału

P0234 - Przekroczenie maksymalnego ciśnienia doładowania

Błędy P0490 i P406 na ogół ukazywały się w tym samym czasie. Jako, że wymieniłem zawór EGR i miałem nadzieję, że wszystko będzie dobrze to nie było, te błędy pokazywały się na nowym zaworze EGR więc postanowiłem założyć mój stary zawór EGR i wszystko się uspokoiło ale zaczął mi się pokazywać błąd P010F i w połączeniu z P0234 aur=to wchodziło w tryb awaryjny, nie wiedziałem co jest tego przyczyną chociaż wiedziałem, że P010F odpowiada za czujnik masy powietrza. Widocznie gdzieś musiał dostawać lewe powietrze albo był zabrudzony ale problem z wtyczką. Przyglądnąłem się bliżej rurce która doprowadza spaliny z zaworu EGR do kolektora ssącego i było tam całkiem nieciekawie mokro i brudno, ściągnąłem tą rurkę i wyszło, że brakuje tam uszczelki O-ring na tej rurce, chyba musiała mi spać przy wymianie EGR, założyłem nowy O-ring i zrobiłem test na autostradzie i już nie wywala mi błędu P010F i silnik idzie jak burza.
Aczkolwiek komputer po takiej jeździe bo to ponad 180km/h pokazuje mi błędy P003A-16 i P0234. Na tych błędach nic się nie odczuwa w ewentualnej stracie mocy ale błędy są.

Po przestudiowaniu informacji i błędzie P0234 i oglądnięciu na youtube filmów mówiło się, że zmienna geometria jest zapieczona. Żeby to sprawdzić zdjąłem wężyk z gruszki od cięgna doładowania i podłączyłem ciśnieniomierz do zasysania i podczas wytworzonego podciśnienia gruszka ruszyła cięgno od zmiennej geometrii. Cała operacja poszła bardzo gładko i gruszka ładnie ciągnęła cięgno jak i po zwolnieniu podciśnienia wszystko wracało do pozycji wejściowej i dla pewności powtórzyłem to kilka razy. Gdyby była zawalona nagarem to by nie ruszyła więc raczej nie wiem co teraz robić?

Na tą chwilę mam tylko dwa błędy:
P003A
P0234

Jakieś sugestie? Wymiana turbo?

Pozdrawiam i życzę miłego weekendu.
Danny176 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2019, 21:26   #8
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Sprawdz jakie cisnienie wytwarza turbo. Maksymalnie powinno byc okolo 2.3 bar (odczyt z czujnika- na kompie)
Mozesz rowniez sprawdzic wtyczke od czujnika kopiowania turbo, i sam czujnik.
Czesto iglica czujnika wyrabia sie i ma zbyt duzy luz w prowadnicy.
Czujnik latwy w wymianie i w dostepnej cenie
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2019, 16:41   #9
Danny176
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 15-06-2016
Skąd: Dunstable UK
Model: Ford Galaxy GHIA TDCI 143
Silnik: QXWB1M
Rocznik: 2009
Postów: 9
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Cytat:
Napisał lucas4891 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdz jakie cisnienie wytwarza turbo. Maksymalnie powinno byc okolo 2.3 bar (odczyt z czujnika- na kompie)
Mozesz rowniez sprawdzic wtyczke od czujnika kopiowania turbo, i sam czujnik.
Czesto iglica czujnika wyrabia sie i ma zbyt duzy luz w prowadnicy.
Czujnik latwy w wymianie i w dostepnej cenie
W programie MaxiEcu nie widzę tej pozycji na sprawdzenie ciśnienia, no chyba, że źle rozumiem program. Jak taka pozycja powinna być opisana w programie?

W UK mogę kupić taki czujnik nawet za mniej niż 100 zł (no name) lub za 200 zł firmy Melett.

Jutro będę w PL więc jak wrócę do UK w środę to wejdę pod auto i sprawdzę przewody i wtyczkę. Nie wiem jaki ma mieć luz ta iglica we wtyczce więc raczej na czuja będę musiał to ocenić.
Danny176 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2019, 21:15   #10
lucas4891
ford::professional
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: Verviers
Model: Turek
Silnik: 2.0 TDI
Rocznik: 2017
Postów: 1,653
Domyślnie Odp: Brak mocy i obrotów

Czesto jest opisywane jako MAP manifold air pression czy jakos tak po ngielskiemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: Co do czujnika kopiowania to lepiej kup melleta bo z tym noname to roznie bywa
lucas4891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.