Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-09-2011, 14:59   #21
jck264
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Lublin
Model: Galaxy GHIA Tiptronic
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 70
Domyślnie Odp: jak sie rozgrzeje wchodza biegi-automat

Cytat:
Napisał elektor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam Stefano byłem w Bydgoszczy lecz temperatura była za wysoka i skrzynia działała więc stwierdziliśmy ,że poczekamy do spadków temp. Lecz cztery miesiące temu wymieniłem olej i dodałem aplikant do niego który miał za zadanie wyczyścić elektrozawory ( tak mi powiedział ten od automatów ,który wymieniał olej) no ale trzeba jeździć ,a u nas w Toruniu to koreczki więc skuterek. Brałem Galaxa na wyjazdy sporadycznie i szok narazie przy 13 stopniach i skrzynia działa prawidłowo .Zobaczymy jak dalej będzie. Pozdrawiam
PS. Stefano czy twój kolega sobie poradził z tym problemem?
Interesuje mnie co to za aplikant kolega dolał , zbieram się do wymiany oleju i zastanawiam się nad dolaniem jakiegoś specyfiku - u mnie sporadycznie zacina się zawór na 3 biegu , objawia się szarpaniem - będę wdzięczny za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich co się borykają ze swoimi automatami.

jck264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2011, 21:49   #22
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: jak sie rozgrzeje wchodza biegi-automat

pewnie chodzi o coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] lub jakieś pochodne temu dodatkowi
są trzy rodzaje tych uszlachetniaczy nawet w tej firmie co podałem link
jak coś potrzebujecie to możecie z nimi pogadać zawsze coś podpowiedzą i pomogą
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2011, 12:56   #23
elektor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-02-2011
Skąd: Toruń
Model: Ford Galaxy Ghia MK2
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: jak sie rozgrzeje wchodza biegi-automat

Dokładnie to co kolego podał link.Pozdrawiam
elektor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2011, 15:47   #24
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: jak sie rozgrzeje wchodza biegi-automat

Warto wiedziec czy ktos ma sprawdzone te preparaty w działaniu, bo ja nie bardzo wierzę w ich skuteczność. Czy to nie jest tak jak z tymi magnetyzerami co niby obnizaja spalanie do 25 %.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2011, 21:06   #25
motorek26
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar motorek26
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2007
Skąd: Łódź
Model: Yamaha r1 rn 19/yamaha r6 rj06
Silnik: 1.0 193 km/ 600
Rocznik: 2008/2005
Postów: 6,538
Domyślnie Odp: jak sie rozgrzeje wchodza biegi-automat

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Warto wiedziec czy ktos ma sprawdzone te preparaty w działaniu
za jakiś czas musze wymienić olej w swojej skrzyni i chce dolać właśnie lube gard czarny
moja skrzynia jest zalana atf-em a powinien być żółty i mam z tym właśnie problemy olej nie wytrzymuje temperatury jaka panuje w skrzyni
wiec postanowiłem kupić ten preparat a poza tym od długiego czasu dręcze tą firme moimi pytaniami i oni też właśnie polecają do mnie ten czarny dodatek do oleju
jak to sie bedzie zachowywać i działać teraz już pewnie nie sprawdze bo problem jest jak jest gorąco na dworzu wiec pewnie za rok coś dopiero wiecej bede mógł powiedzieć

ale myśle że koszta nie są zbyt duże wiec warto kupić i dolać i zobaczyć czy poprawi sie praca skrzyni
motorek26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2012, 10:25   #26
elektor
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-02-2011
Skąd: Toruń
Model: Ford Galaxy Ghia MK2
Silnik: 1.9TDI
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: jak sie rozgrzeje wchodza biegi-automat

Witam.Temat z moja skrzynią załatwiony .chodzi jak burza. Wymieniłem całe sterowanie (nie konkretne zawory) ,zalałem olejem ATF DEXTRON 4 i jet ok. NARESZCIE !!!
elektor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2016, 13:36   #27
DeVito
ford::beginner
 
Avatar DeVito
 
Imię: Deny
Zarejestrowany: 04-04-2011
Skąd: Gdańsk
Model: MK 2 Galaxy
Silnik: 2.8 V6 204 KM
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: jak sie rozgrzeje wchodza biegi-automat

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, podpinam sie pod temat.
Był u mnie w piątek kolega z Kutna z Sharanem 2001 r, silnil AUY. Robiłem mu piecyk, nawigację, licznik ze sterowaniem MFA i pare innych rzeczy i miał podobny problem. Na zimnym silniku nie przerzuca mu automat normalnie, trzeba przygazować do 4-5 tyś, aby złapał następny bieg, później jest juz w miarę dobrze, na ciepłym silniku ten problem znika.
Teraz ogrzewaniem postojowym podgrzewa silnik na postoju i jak go odpali to jest już wszystko OK!
Auto kupione niedawno w Rajchu, a z niemieckich faktur wynika, że skrzynia była ostatnio robiona za ciężkie pieniądze w serwisie VW.
Trzeba pomóc koledze gdzie jest problem, nie jestem dobry w temacie skrzyni automat więc sie za to nie brałem. Sterownik skrzyni łapie jedynie jeden błąd; niewłasciwy bieg.
Bart, podeslij na PW telefon do tego mechanika od skrzyń.
Stefano, czy ten Twój znajomy rozkminił problem, bo mam własnie identyczny problem?
__________________
>>> Jeśli nie namieszałem, to pomogłem więc jak będziemy się mijać to głośno zatrąb!!! <<<
DeVito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2016, 05:28   #28
BBK66
ford::average
 
Avatar BBK66
 
Imię: Bogdan
Zarejestrowany: 18-11-2010
Skąd: Bytom
Model: ford galaxy ghia,automat
Silnik: 1.9 TDI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 162
Domyślnie Odp: Jak sie rozgrzeje wchodzą biegi-automat

o tym códzie jak stefano go nazwał już słyszałem,też mam go zamiar kupić ale czekam czy ktoś już go stosował,troche pojezdził,nawet więcej niż troche,bo mam obawy że po 100 km jest cacy a po 10000 km remont skrzyni
piszcie koledzy jak wasze automaty się spawują po tym środku.
__________________
Ford Galaxy MK2 1.9TDI 2001 115KM
BBK66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-06-2016, 10:06   #29
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: jak sie rozgrzeje wchodza biegi-automat

Cytat:
Napisał DeVito Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Stefano, czy ten Twój znajomy rozkminił problem, bo mam własnie identyczny problem?
Tak, zmienił tylko moduł-sterownik automatycznej skrzyni i problem się rozwiązał.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.