Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2012, 20:22   #61
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Nie działa klima

No i ja dołączyłem do grona tych co nie działa im klima. Padło nagle wiec podejrzewam jak na razie brak czynnika chłodzącego... do mechanika w pon.

P.S. A na dodatek wywaliło mi kontrolkę check engine :/

pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 23:27   #62
polor
ford::amateur
 
Avatar polor
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-03-2012
Skąd: PL
Model: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 8
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Odnoszę wrażenie, że teraz chyba prawie każdy ma problemy z klimą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. U mnie było podobnie, z tym że oprócz bardzo słabego nawiewu pojawił się jeszcze smrodek po uruchomieniu klimy. W serwisie okazało się, że zapchany był filtr powietrza, no i oczywiście konieczne było odgrzybianie. W rezultacie zdecydowałem się na całkowity przegląd układu i dokładne czyszczenie, a dodatkowo na ozonowanie wnętrza auta (w sumie ta usługa kosztowała mnie dodatkowo 46 zeta, to wziąłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) Teraz w końcu mam czym oddychać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez polor ; 28-09-2013 o 02:26
polor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 05:32   #63
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał polor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
okazało się, że zapchany był filtr powietrza:
Powietrza czy kabiny?Bo to różnica...podejrzewam że ten 2gi,dawno nie zmieniałeś i tyle,a chcąc mieć czym oddychać to raz na pół roku trzeba...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2012, 10:37   #64
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał maciekr7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Może tak jak u Radka S-max zawór wystrzelił.
Może ktoś podpowiedzieć, gdzie szukać tego zaworu ?
Znajduje się na tyle sprężarki, ale on po wystrzale trzyma dalej, jego się nie wymienia.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2012, 07:54   #65
greegi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 290
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał polor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...: U mnie było podobnie, z tym że oprócz bardzo słabego nawiewu pojawił się jeszcze smrodek po uruchomieniu klimy...
Smrodek po uruchomieniu klimy?
Ja bardziej czuje smrodek jak klime wylaczam. Przy wąłczaniu nie mam raczej żadnych negatywnych wrażeń zapachowych
Też ktoś zauważył taką prawidłowość?
greegi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2012, 08:46   #66
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Jak ktoś coś czuje przykrego - zapach,to wczoraj kupiłem za 14.5zł odświeżacz klimy(taki spray,stawiasz za siedzieniem kierowcy i klima na maxa) w Makro - 10min i masz zapaszek,polecam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2012, 19:32   #67
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Smrodek po uruchomieniu klimy?
Ja bardziej czuje smrodek jak klime wylaczam. Przy wąłczaniu nie mam raczej żadnych negatywnych wrażeń zapachowych
Też ktoś zauważył taką prawidłowość?
Standardem jest raczej przykry zapach po wyłączeniu klimatyzacji.
U mnie się pojawił w zeszłym roku po lecie. Wczoraj wymieniłem sobie filtr kabinowy i wygląda na to że jest już ok.

Miałem też odświeżyć i zdezynfekować, ale byłem po wymianie klocków i wymianie tarcz i już nie starczyło siły na to Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2012, 20:49   #68
pxl
ford::average
 
Avatar pxl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-02-2008
Skąd: Poznań
Model: S-max Titanium+ DVD 7"
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: '06 i nadal jeżdzi! :)
Postów: 164
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Smrodek po uruchomieniu klimy?
Ja bardziej czuje smrodek jak klime wylaczam. Przy wąłczaniu nie mam raczej żadnych negatywnych wrażeń zapachowych
Też ktoś zauważył taką prawidłowość?
- wiadomo! zmrożony (a przynajmniej dobrze schłodzony) "smrodek" nie śmierdzi....
przykry zapach pojawia się podczas dużego zawilgocenia i bezpośrednio po wyłączeniu A/C
-to znak że we filtrach tętni życie!

pozdr! XPrzemo
pxl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2012, 13:26   #69
Tom303
ford::advanced
 
Avatar Tom303
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Opole
Model: Cougar/Mondeo/S-max
Silnik: 2.5i/3.0i/2.0d
Rocznik: 1998/2005/2007
Postów: 283
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Postanowilem podzielic sie moim doswiadczeniem, aczkolwiek potwierdza to tylko co zostalo tutaj wczesniej opisane.
Klima mi juz od poczatku (autko posiadam rok i zrobilem 20.000km) raz chodzila a raz nie (chodzi o efekt chlodzenia). Bylem u jednego mechanika, zeby dopelnic czynnik. Po tym zabiegu bylo troche lepiej ale wtedy jak juz klima zadzialala.
Az tu w zeszlym tygodniu stojac przed sklepem w upale i czekajac na zone nie wylaczylem silnika, wystrzelilo mi cos pod maska, pelno dymu/pary, przez nadmuch wlecialo rowniez do wnetrza auta, takze zgasilem auto i najpierw na oczach wielu przechodnoiw "sie ewakualowalem". Dzis sie z tego smieje, ale pierwsze sekundy nie byly wcale smieszne. Po czasie odwazylem sie otworzyc maske, widzialem ze niekotre miejsca w komorze silnika na dole sa koloru zielonego. Okazalo sie ze to od czynnika chlodzacego klimatyzacji, ktory uciekl.
No wiec pojechalem za 3 dni do mechanika. Nabili klime i stwierdzili, ze nic nie ucieka, a tego sie obawialem ale w takim razie ok. Przy okazji wymienili filtr przeciwpylkowy, ktory wygladal jak... Do tego odgrzybianie klimy (wazne, bo na pokladzie jezdzi 9 miesieczny maluszek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i sie cieszylem ze to juz po sprawie. Zona pojechala na miasto, po czym wrocila, a za godzinke znowu musiala gdzies jechac. I wyjezdzajac z garazu znowu ta sama akcja, jak opisywalem wczesniej. Okazalo sie ze znowu (jak sie okazalo na szczescie) zadzialal zawor bezpieczenstwa cisnienia czy temperatury klimatyzacji.
Wiec jedziemy znowu do (tego samego) mechanika. Diagnoza: nie dziala wentylator. Nowy kosztuje w calosci 1400 zl wiec to bardzo drogo. Ale mechanik uwinal sie z tym inny sposob. Wymienil i przerobil szczotki od silnika wentylatora i kilma chodzi lepiej niz kiedys i to przez caly czas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Koszt drugiej wizyty to 150zl (szczotki, przerobka i cala rozbiorka itd), do tego mialem dobicie czynnika chlodzacego gratis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Reasumujac: widze ze w wiekszosci mamy ten sam problem a sprowadza sie do niesprawnego wentylatora. Przyczyna moga byc zuzyte szczotki silnika albo nie kontaktujace wtyczki/przewody zasilajace wentylator. Jak nie dziala wentylator, to skutecznisc kilmy jest mala, w skrajnych przypadkach doprowadzi to jak u mnie do zadzialania zaworu bezpieczenstwa, wtedy ucieka duza ilosc czynnika. Dobrze ze jest taki zawor, bo jakby go nie bylo, to moglo by porobic troche zniszczen w ukladzie klimatyzacji.
Ja (i to jako elektryk, inzynier z reszta) nigdy nie zwrocilem uwagi, ze przy wlaczonej kilmie nie dziala wentylator w s-maxie, tak jak to dzialala w mondeo czy cougarze... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moze jakos go nie moglem akustycznie wychwycic przy pracujacym silniku diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Tomek

Ostatnio edytowane przez Tom303 ; 13-05-2012 o 13:37
Tom303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2012, 19:39   #70
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Tom, dokładnie mieliśmy tą samą przygodę, powiem Ci że naprawa na szczęście u mnie rok temu pomogła i w tym roku jest wszystko ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , kod , łódz , s-max



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.